Wentylator Oddymiający

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
strażak_BR
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 18:37
OSP (gm., woj.): OSP Brańszczyk ( gm. Brańszczyk , woj. Mazowieckie ).
Lokalizacja: Brańszczyk
Kontakt:
Status: Offline

Wentylator Oddymiający

Post autor: strażak_BR »

Witam ;) mam takie pytanko, chcemy w naszym Osp kupić wentylator oddymiający jaki byście polecili? :D
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

faral1977
Posty: 31
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 15:58
OSP (gm., woj.): Kwapinka,gm.Raciechowice
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: faral1977 »

Polecam wentylator Fogo MW22 bardzo dobra wydajność,świetne wykonanie,świetnie się prezentuje i kosztuje prawie połowę co mniejszy skorpion,mam go i jestem super zadowolony :)
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: Artur »

Również polecam wentylator "Fogo" WM 22000 mamy taki wentylator i naprawdę jest super i jak kolega pisze dużo mniej kosztuje. Możesz zobaczyć go tutaj: http://strefa998.pl/turobowentylatory/4 ... 22000.html
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: Fistach »

faral1977 pisze:Polecam wentylator Fogo MW22 bardzo dobra wydajność,świetne wykonanie,świetnie się prezentuje i kosztuje prawie połowę co mniejszy skorpion,mam go i jestem super zadowolony :)
Jak kolega obliczał wydajność wentylatora?

Do czego kolega strazak_BR chce wykorzystywać wentylator? Do oddymiania czy do wentylacji nadciśnieniowej połączonej z natarciem na pożar?

faral1977
Posty: 31
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 15:58
OSP (gm., woj.): Kwapinka,gm.Raciechowice
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: faral1977 »

Kolego Fistach katalogowo ten wentylator ma wydajność 30 000 m3 na godzinę w porównaniu skorpion ma 22000 a jeśli chodzi o Polską normę to MW22 ma 16000 a skorpion 14000 ale nawet na chłopski rozum wychodzi mi że mając wentylator o średnicy 50 cm przy tej samej prędkości obrotowej silnika będzie wydajniejszy niż wentylator o średnicy 40cm :D

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: Fistach »

faral1977 pisze:Kolego Fistach katalogowo ten wentylator ma wydajność 30 000 m3 na godzinę w porównaniu skorpion ma 22000 a jeśli chodzi o Polską normę to MW22 ma 16000 a skorpion 14000 ale nawet na chłopski rozum wychodzi mi że mając wentylator o średnicy 50 cm przy tej samej prędkości obrotowej silnika będzie wydajniejszy niż wentylator o średnicy 40cm :D
No właśnie wydajność katalogowa niekoniecznie zgadza się z wydajnością rzeczywistą - poparte badaniami naukowymi. Bo wydajność nie zależy tylko od średnicy, a również od rodzaju wirnika bądź śmigła (są dwa typy wentylatorów: wirnikowe i śmigłowe (w Polsce jest tylko 1 wentylator śmigłowy)). Więc to wcale nie jest takie oczywiste stąd moje pytanie.

faral1977
Posty: 31
Rejestracja: wt 14 cze 2011, 15:58
OSP (gm., woj.): Kwapinka,gm.Raciechowice
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: faral1977 »

Ale wszyscy producenci podają wydajność wg tych norm więc wyda mi się że trzeba im wierzyć na słowo : :wink:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: Wentylator Oddymiający

Post autor: Fistach »

faral1977 pisze:Ale wszyscy producenci podają wydajność wg tych norm więc wyda mi się że trzeba im wierzyć na słowo : :wink:
Każdy producent podaje wydajność w taki sposób aby jego produkt jak najlepiej wyglądał. To samo dotyczy zlecanych badań naukowych, w których stawia się takie tezy aby produkt producenta wyszedł na tym jak najlepiej, aby było się czym pochwalić reklamując produkt - słyszałeś kiedyś aby ubrania z WUS były gorsze od ubrań Texport czy Lion Apparell ? :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat