Węże

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
Danonek
Posty: 153
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Węże

Post autor: Danonek »

Witam,
Ktoś posiada u siebie w jednostce węże od tego Pana? Jak się sprawdzają? Opłaca się?

http://allegro.pl/waz-strazacki-20-m-do ... 59683.html

1986lukasz
Posty: 127
Rejestracja: pn 19 lip 2010, 23:48
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: 1986lukasz »

Jeśli mogę doradzić, to nie kupuj tych węży do OSP.
Węże te są co najwyżej hydrantowe (zresztą brak jakichkolwiek oznaczeń, oprócz 3 pasków które informują o tym, że własnie do tego one służą).
Węże takie można kupić tylko do użytku własnego.

Pozdrawiam

Topic author
Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: Danonek »

a jakie polecasz? :D
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: seligow »

OSW Eschbach. Nie ma lepszych :twisted: Ciężkie, grube, ale niezniszczalne. Na zawody (i tylko na zawody) IV-er kontex (leciutkie, ale bałbym się ich użyć podczas akcji). Niezłe też są Bogdan Gil. A, i w żadnym wypadku Bezalin. Gorszego badziewia nie ma, już te z Twojego linku są lepsze :twisted:
Starszy sikawkowy

Topic author
Danonek
Posty: 153
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 20:30
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: Danonek »

Dzięki za cenne info. Czyli uważasz, że te odo Bogdana Gila by się sprawdziły do akcji http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... brany=1814 czy jednak dołożyć lepiej trochę i kupić http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... ybrany=219?
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: seligow »

Węże Bogdan Gil są ok, w miarę lekkie, w miarę mocne i przede wszystkim niedrogie. OSW są jak stary Mercedes - jak nożem specjalnie nie rozetniesz to nie przedziurawisz :twisted:
Starszy sikawkowy
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: kamil237 »

Przedziurawisz, przedziurawisz... ;-)
Kilka dni temu jeden pękł mi w połowie długości. Ale służył z 8 lat.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: sslawek77 »

my używamy bezalin-y czerwone, bojówkę ćwiczymy na asfalcie wiec się jak najbardziej sprawdzają.

1Radek
Posty: 148
Rejestracja: ndz 02 kwie 2006, 00:23
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: 1Radek »

my mamy węże od gila i z bezalinu. bezalin za słabo taśmuje węże bo końcówki spadają pod ciśnieniem . z gilem nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: seligow »

My w sumie też używamy bezaliny... do pompowania szamba :?
O ile stare bezaliny były w miarę mocne, to nowe... a zresztą szkoda słów. Może Wam się trwalsze trafiły, nie wiem. Węże gila to naprawdę dobry wybór jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. Mieliśmy kiedyś jeszcze inne niemieckie w komplecie do motopompy Ziegler'a (mieliśmy, bo nam je ukradli :evil: ), no to były jeszcze lepsze od OSW (lżejsze a tak samo mocne).
Starszy sikawkowy

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: sslawek77 »

bezaliny 2 szt. kupiliśmy w 2012 roku i 2 szt. w 2013 roku, ćwiczyliśmy na PO-5 i tohatsu 16/8 i nic z nimi sie nie dzieje. planuje dokupić jeszcze 2 czerwone bezaliny. bo wg mnie są OK. Ze by nie było to do akcji są przeznaczone OSW.
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: mario-1306 »

a co powiecie o wężach firmy korus

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: karol1118 »

U nas tylko Bazelin do wszystkiego tragedii niema ale szału też nie co j raz jakiś pęknie :D
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

Gieniek112
Posty: 3
Rejestracja: czw 26 cze 2014, 13:37
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: Gieniek112 »

seligow pisze: Na zawody (i tylko na zawody) IV-er kontex (leciutkie, ale bałbym się ich użyć podczas akcji).
Panie Seligow, strachliwy Pan jest bardzo :) Węże IV-ER wytrzymują ponad 70 bar na rozrywaniu co jest potwierdzone badaniami, skoro więc boi się Pan użyć ich dla 6-7 bar to już coś nie halo.
Przypominam, w pracy pracuje się głową, nic na siłę. Kiedyś drzwi od syrenki podobnie jak babę - gdy się nie trzasnęło, to się nie zamknęły :) Dzisiaj jest inczej, same się zamykają,... drzwi oczywiście. Więc nie wszystko młotkiem, także podczas dynamicznych akcji strażackich. Więcej głowy w pracy to i węże będą lepiej służyć. Nie ma rzeczy niezniszczalnych.
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Węże

Post autor: seligow »

Może i wytrzymują 70 bar, nie wiem, nie sprawdzałem, ale wytrzymują je w specjalnej gładkiej komorze o odpowiedniej temperaturze i innych parametrach. Takie testy przeprowadza się tak, jak testy spalania aut u producenta. Na papierze 5,8l a na CPN-ie - 10l :shock:
Mogę Pana zapewnić że szaleńcze szarże z odcinkiem prosto w ogień raczej mi się nie zdarzają, ale praca w lesie już częściej, gdzie łatwo trafić na tlące się jeszcze poszycie, na którym IV-ER potrafi momentalnie zamienić się w deszczownie...
Gieniek112 pisze:Nie ma rzeczy niezniszczalnych.
Są - ZUS, PZPN... :evil:
Starszy sikawkowy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat