ile paliwa w zapasie

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.

Topic author
RAFI3422
Posty: 23
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 gru 2012, 11:50
OSP (gm., woj.): gniewkowo, kujawsko pomorskie
Status: Offline

ile paliwa w zapasie

Post autor: RAFI3422 »

cześć wszystkim, mam pytanie ile paliwa powienien byc zapas w karnistrze dla motopompy pływającej i agregatu prądotwórczego, piły łańcuchowej gdy zalane są do pełna, by utrzymać gotowość bojowa . jeśli są jakieś wytyczne do tego to proszę o podanie bym mogł to wydrukować i pokazac

osp19922
Posty: 62
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 00:09
OSP (gm., woj.): sochaczew osp NOWA WIŚ
Status: Offline

Re: ile paliwa w zapasie

Post autor: osp19922 »

powiem jak jest u mnie w jednostce 5 czystej i 5 mieszanki do pil , jestem w straży ok 5 lat i jeszcze sie nie zdarzyło żeby zabrakło i oczywiscie wszystko do pełna zalane i pamiętaj o dolewaniu uszlachetniaczy do paliwa pomaga to naprawdę :)

Topic author
RAFI3422
Posty: 23
Rejestracja: ndz 30 gru 2012, 11:50
OSP (gm., woj.): gniewkowo, kujawsko pomorskie
Status: Offline

Re: ile paliwa w zapasie

Post autor: RAFI3422 »

a ile zapas do pompy i agregatu
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: ile paliwa w zapasie

Post autor: kamil237 »

Myślę, że przy ustaleniu zapasu paliwa powinieneś wziąć przede wszystkim pod uwagę spalanie danego urządzenia. Ja mam piły które palą średnio 1l/h i mam też taką która ma normę 2,5 l/h. Tak samo z agregatami niektóre palą około 1l/h a inne 3/h. I pod to ustal sobie zapas paliwa. Weź normę i czas przez jaki chcesz aby dany sprzęt mógł bez przerwy pracować. Ja mam np. po 5 h dla pił i po 10 dla pomp i agregatów i wtedy wiesz ile mniej więcej tego paliwa potrzebujesz.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: ile paliwa w zapasie

Post autor: Sylwek »

Ja bym napisał, że najmniej jak to tylko możliwe, ze względu na starzenie się paliwa. Szczególnie jeśli jest to mieszanka do silników dwusuwowych. Przynajmniej tak twierdzą serwisanci pilarek. W instrukcjach piszą, że mieszankę paliwa należy zużyć w ciągu 14 dni... czasem w ciągu 30.

Oczywiście zapas trzeba mieć ale pewnie nie więcej niż zużywa się w ciągu miesiąca.
Jasne, że to uciążliwe, konserwatorzy muszą po większości akcji jechać zatankować.

I jeszcze jedno - już niejeden to pisał ale paliwo powinno być od zaufanego dostawcy. Szczególnie nowe Diesle są bardzo wrażliwe na kiepskie paliwa a te potrafią być naprawdę złej jakości.

PS: nie wiem co naprawdę dają te stabilizatory paliwa ale pod urokiem reklam też czasem dolewam http://www.briggsandstratton.com/eu/en/ ... n-fuel-fit

Osp1927
Posty: 11
Rejestracja: czw 27 lis 2014, 14:46
Status: Offline

Re: ile paliwa w zapasie

Post autor: Osp1927 »

Ostatnio w naszej gminie odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i konserwacji pilarek mechanicznych. Prowadzący szkolenie przekazał że jeżeli nie będziemy korzystać z pilarek dłużej niż tydzień lub dwa zbiornik powinien być pusty, a mieszanka paliwo+olej nie powinna być starsza niż 40 dni, a po dolaniu uszlachetniaczy max 60 - 70 dni. Dotyczy również pozostałego sprzętu benzynowego. Zdarza się również ze nie korzystamy z tego sprzętu przez kilka miesięcy. Zatem: nasze przepisy wymagają żeby paliwa było w zbiorniku full plus zapas. Na przepał ciężko to zużyć. W gminie się czepiają po co wam tyle benzyny skoro nie używacie tak często tego sprzętu. Moje pytanie: Jak rozwiązujecie ten problem u siebie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat