Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w OSP

Ciekawostki i nowości sprzętowe oraz problemy dotyczące sprzętu używanego w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w OSP

Post autor: rajczak »

Witam, zastanawiam się nad zakupem radiotelefonu. Interesuje mnie właśnie CP 040 lub CP 140, są mniejsze gabarytowo w więc wygodniejsze w działaniach. Pytanie moje dotyczy czy parametry tych radiotelefonów (zasięg, żywotność baterii) są podobne do motoroli z serii GP (300, 340, 360...). Czy 4 kanały wystarczą w OSP? Wg mnie tak no bo najważniejszy to powiatowy i pozostałe ratownicze ale nie wiem jak w rzeczywistości i czy 4 kanały to nie za mało? Radiotelefon chcę kupić za własne pieniądze i dlatego kieruję interesują mnie CP bo są tańsze ale nie wiem czy lepsze, a niestety jak w większości gmin kasy dla OSP brak to czasami trzeba dać coś od siebie bo łączność ważna sprawa, a od władz się nie doczekamy nawet przed wyborami ;) Tak wiec proszę o wasze opinie na temat tych radiotelefonów.

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w O

Post autor: uka »

Moim zdaniem 4 kanały to mało, 16 kanałów to jest takie minimum. Używamy w naszej OSP CP 160 32 kanały http://www.luk-poz.pl/motorola-cp160-32 ... p-207.html i działa bez zarzutu.
na obecną chwilę zastanowił bym się nad zakupem HYT. U mnie w pracy pojawiły się HYT przewoźne i mam wrażenie że są lepsze od Motoroli. Oczywiście moje prywatne odczucie.
Dobrego HYT 16 kanałowego możesz mieć w cenie cztero kanałówej motoroli np. http://www.luk-poz.pl/radiotelefon-prze ... p-560.html a w cenie CP 160 radiotelefon z wyświetlaczem http://www.luk-poz.pl/radiotelefon-prze ... p-561.html
Ale jeśli chcesz mieć motorole to moim zdaniem optymalnym rozwiązaniem pod kątem ceny jak i użytkowania jest model CP160 niewiele droższy od CP140.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w O

Post autor: kamil237 »

Mam w OSP 3 szt, CP140 one mają 16 kanałów i jest to wystarczająca ilość, służą już 8 - 9 lat na oryginalnych bateriach. 4 kanały może być trochę mało bo wystarczy ci na powiatowy i 3 KRG a co z pozostałymi? Mam też nowe GP366R i w porównaniu z CP140 są GORSZE. Bateria trzyma krócej, zasięg jest słabszy, wygoda użytkowania moim zdaniem też na korzyść CP140 bo kanały za pomocą pokrętła numerowanego wybiera się dużo łatwiej niż w GP366R którą trzeba wyjąc bo bez patrzenia na ekran nie wiadomo który ma się kanał ustawiony. W CP140 można sobie tak zaprogramować kanały, że wszystko jest oczywiste bez patrzenia na jakąś rozpiskę czy coś, jednak warto sobie zrobić naklejkę z lista kanałów i nakleić na przód radia.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w O

Post autor: rajczak »

i już coś wiem w temacie, co do CP 160 to jakoś nie jestem przekonany ponieważ jestem zwolennikiem prostoty a rozwiązanie dwóch pokręteł na górze bardzo mi odpowiada. Po za tym wiadomo jak to jest na akcji, radiotelefon wrzuci się do kieszeni i nigdy nie wiadomo czy coś się samo nie przyciśnie a pokrętło to raz że w kieszeni raczej wolne od nacisków to jeszcze trudniej zmienić położenie niż wcisnąć guzik. Co do HYT to też nie jestem przekonany... Według mnie motorola to motorola i nie wiem jak jest obecnie ale te stare radiotelefony jakościowo są na pewno lepsze od tych nowych HYT, z resztą... Takie tylko moje zdanie, a jakoś bardziej jestem przekonany do motoroli.

orzeszek
Posty: 39
Rejestracja: pt 23 sty 2009, 08:49
Status: Offline

Re: Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w O

Post autor: orzeszek »

Planując zakup nowego radiotelefonu, proponuję zrobić rozpoznanie w KPPSP, KMPSP lub u przedstawiciela producenta, odnośnie czasu użytkowania analogowych modeli. Istnieje bowiem obawa, że za kilka lat będą one bezużyteczne.
Awatar użytkownika

Topic author
rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w O

Post autor: rajczak »

to znaczy że lepiej się już nastawiać na cyfrowe?

TeDy1989
Posty: 1
Rejestracja: pn 24 lis 2014, 18:26
Status: Offline

Re: Motorola CP 040/140 proszę o opinie jak sprawdza się w O

Post autor: TeDy1989 »

My mamy kilka CP040 i jak dla mnie jest to wystarczające. 4 kanały to jest wystarczająco (jeden miejski, 3 ratowniczo - gaśnicze). Pomijając fakt, że to jak stacje zostaną zaprogramowane zależy już chyba od KM bo to oni są za programowanie odpowiedzialni. Prowadziliście kiedyś akcję na więcjej niż 2 kanał rat-gas? Oraz kontaktowaliście się z innymi służbami (policja, pogotowie ratunkowe, lpr)? Od takich rzeczy jest KDR z PSP lub MCR (PSK czy kto tam kogo ma).
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat