smok ssawny nietypowy


Topic author
gilotyna_998
Posty: 44
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

smok ssawny nietypowy

Post autor: gilotyna_998 »

Witam!
Potrzebuję smok ssawny 75, o średnicy mniejsze niż 150mm, coś w tym stylu: http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... brany=2014.
To jest to czego szukam tylko, że cena mnie troche przeraża. Gdyby ktoś coś wiedział, a jeszcze lepiej miał cos takiego na zbyciu (oczywiście odpłatnie) to proszę sie ze mną kontaktować na : anonim_8@wp.pl
Pozdrawiam i liczę, że ktoś mi pomoże !!
Krzysztof

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: kronikarz »

Wszystko zależy do czego będzie używany. Jeżeli do działań ratowniczych to lepie aby posiadał aprobatę techniczną ale jeżeli tak jak ja kompletujesz sikawkę konną to ja zrobiłem coś takiego przygotowałem kawałek rury z gwintem na łącznik do węża i do tego dospawałem większą rurę która została nawiercona i jest ok. Można jeszcze podobnie jak pisałem przygotować część z łącznikiem i tylną ściankę a do całości dospawać drobną siatkę.

Topic author
gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: gilotyna_998 »

smok nie bedzie używany do działań ratowniczych, ale wiem, że tutaj można znaleźć różne rzeczy. Co do pomysłu z rurą to też o tym myślałem, ale chodzi mi o to żeby woda nie uciekała z linii ssawnej po każdym wyłączeniu pompy.
Liczę, że ktoś może mi pomoże.
Pozdrawiam!!
Krzysztof

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: Sylwek »

Smok z linku też nie ma zaworu zwrotnego - w przypadku pomp szlamowych nie jest on potrzebny.
Ten smok ma zawór zwrotny http://www.sprzet-poz.pl/index.php?acti ... Wybrany=55

Jeżeli uważasz, że smok nie jest problemem a potrzebujesz samego zaworu zwrotnego to możesz go szukać w sklepach hydraulicznych - do 75 może być 3 cale http://www.sanitek.pl/index.php?main_pa ... cts_id=963 lub jak nie zależy Ci na wydajności 2,5 (te linki to akurat pierwszy z brzegu przykład tylko dla ilustracji - może znajdziesz taniej).

Topic author
gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: gilotyna_998 »

Dzięki Sylwek, o tym nie pomyślałem. Tylko jest jeden problem. Mianowicie przy tym zaworku nie widze mechanizmu do spuszczania wody. Czy ktoś się orientuje czy coś takiego można dorobić lub istnieje już gotowy produkt??
Dla wyjaśnienia potrzebuje ten smok/zawór do studni głębinowej.

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: Strefa998 »

Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: Sylwek »

Masz rację - nie ma możliwości zrzucania wody.

Tylko, że jak to chodzi o studnię głębinową to tak nieśmiało przypomnę, że głębokość ssania wody to max 7,5 metra. Ta wartość wynika z praw fizyki i jest niezależna od pompy.

Jeśli chcesz pompować ze studni głębinowej to tylko specjalną pompą głębinową opuszczoną do tej studni poniżej lustra wody http://pompysanok.pl/search/fraza,POMPA ... %98BINOWA/

Topic author
gilotyna_998
Posty: 44
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 13:29
OSP (gm., woj.): Hubenice-Kozłów(Gręboszów,małopolskie)
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: gilotyna_998 »

Do Strefa998: patrzyłem już w tym sklepie i wszystko jest tylko nie zawór ze spustem.

Do Sylwek: to jest studnia głębinowa o głębokości 10m (prawie 11). Mam popme o okazałej wydajności i nie mam problemu z zassaniem. Problem mam z tym ,że za każdym razem jak uruchamiam pompe muszę pompować ręczną pompką, żeby:
1.zassać wodę do całej lini ssawnej,
2. wypompować powietrze.
Oprócz tego lustro wody znajduje się jakieś 3-4m od powierzchni gruntu (w trakcie suchszego roku)

Szukałem dużo,ale nie ma naprawdę żadnych konkretów i chyba będe musiał skorzystać z Waszych rad (czyli zawór ze stronki od Strefa998 i pomysłu Sylwka).

No chyba, że ktoś nagle coś przypadkiem dla mnie znajdzie.
Pozdrawiam!!
Krzysztof

Strefa998
Posty: 87
Rejestracja: śr 25 sty 2012, 21:48
Status: Offline

Re: smok ssawny nietypowy

Post autor: Strefa998 »

A gdyby zamontowac zawór zwrotny zaraz za pompą a za nim trójnik z zaworem.

Szczelny zawór zwrotny dzięki podciśnieniu powinien utrzymywać wodę w rurze cały czas, gdy chcemy spuścić wodę otwieramy zawór zamontowany na trójniku, powietrze dostaję się do układu i woda zostaje spuszczana
Sklep strażacki oferujący pełen wachlarz sprzętu pożarniczego. www.strefa998.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat