OSP kupi przewoźną radiostację!


Topic author
OSP Dobrzechow
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 23 sty 2011, 16:40
OSP (gm., woj.): OSP Dobrzechów (gm. Strzyżów, Podkarpackie)
Status: Offline

OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: OSP Dobrzechow »

Witam,
całkiem niedawno udało nam się pozyskać lekki samochód (GLM) i w tym momencie poszukujemy niedrogiej radiostacj w którą moglibyśmy go doposażyć aby móc wciągnąć go na podział bojowy. Może któraś z jednostek ma "gdzieś na magazynie" zbędną sztukę, którą będzie mogłą odsprzedać (względnie odstąpić 8) ).

Zaznaczam, że nasza jednostka nie jest właczona w KSRG a dodatkowo nie mamy możliwosći pozyskania środków na ten cel z Gminy, tak więc możliwosci finansowe też mamy ograniczone.

Z góry dziękujemy za rozsądne propozycje.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: ospglinik »

kolego poszukajcie po sponsorach ,nawet jak by dali po stówce to coś uzbieracie a na pod koniec roku napiszcie wniosek do zosprp wojewódzkiego o dotację na radiostację ,oczywiście to musi isć przez zosprp gminny i powiatowy, jak będziecie mieli uzbierane z 800 zł to zosprp dokłada 800 zł ,powodzenia
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: Darek-Naczelnik »

ospglinik pisze:kolego poszukajcie po sponsorach ,nawet jak by dali po stówce to coś uzbieracie a na pod koniec roku napiszcie wniosek do zosprp wojewódzkiego o dotację na radiostację ,oczywiście to musi isć przez zosprp gminny i powiatowy, jak będziecie mieli uzbierane z 800 zł to zosprp dokłada 800 zł ,powodzenia

Bez obrazy ale dla mnie to pieniądze troche wywalone w błoto.
Po co wydawac nawet 800zł skoro można miec za darmo??
Wystarczy wystosowac odpowiednie pismo do KWP-- tak jest ---do Komendy Wojewódzkiej Policji a u nich coś się znajcie.
Wiem to po naszej jednostce.
Znalazły się i samochodowe i nasobne.
Za free.
Pisac i czekac może coś będzie.

Topic author
OSP Dobrzechow
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 sty 2011, 16:40
OSP (gm., woj.): OSP Dobrzechów (gm. Strzyżów, Podkarpackie)
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: OSP Dobrzechow »

OSP Glinik dzięki za radę ale nic nowego nie wymyśliliście w tym zakresie. Za to co udało nam się uzyskać się od sponsorów (dzięki zaangażowaniu kilku z naszych członków) to już zakupiliśmy samochód (Gmina nie dołożyła się ani grosza).
Tak jak już pisałem zarówno na Gminę jak i na Zarząd Gminny OSP (de facto ci sami panowie szlachta) nie mamy co liczyć czyli o nowej radiostacji nawet nie myślimy tylko szukamy używanej wciąż nadającej się do użycia.

Predzęj skorzystamy z porady użytkownika Darek-Naczelnik, może ten kierunek okaże się słuszny. Dzięki za podpowiedź.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: ospglinik »

OSP Dobrzechow pisze:OSP Glinik dzięki za radę ale nic nowego nie wymyśliliście w tym zakresie. Za to co udało nam się uzyskać się od sponsorów (dzięki zaangażowaniu kilku z naszych członków) to już zakupiliśmy samochód (Gmina nie dołożyła się ani grosza).
Tak jak już pisałem zarówno na Gminę jak i na Zarząd Gminny OSP (de facto ci sami panowie szlachta) nie mamy co liczyć czyli o nowej radiostacji nawet nie myślimy tylko szukamy używanej wciąż nadającej się do użycia.

Predzęj skorzystamy z porady użytkownika Darek-Naczelnik, może ten kierunek okaże się słuszny. Dzięki za podpowiedź.
a myślicie że radio do samochodu samo nam przyszło dzięki wytrwałości wpadło parę groszy poszliśmy do gminy po opinię do zarządu gminnego zosprp i radio z dotacja służy ,wiadomo że gmina też nie da bo też mają ograniczenia.to co teraz zdobyliśmy przez ostatnie lata to na pewno nigdy by gmina by nie kupiła nam,a co do porady naczelnika wiadomo że z policji itp można dostać ale nie łudźmy się że dają tak łatwo,ja już tyle się spisałem że hej ale może trzeba mieć szczęście albo jak to mówią plecy żeby coś dostać,a samo nie przyjdzie więc ciężka praca panowie i pisanie ja i tak dalej męcze każdą instytucję kiedyś się może uda

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: ospglinik »

Darek-Naczelnik pisze:
ospglinik pisze:kolego poszukajcie po sponsorach ,nawet jak by dali po stówce to coś uzbieracie a na pod koniec roku napiszcie wniosek do zosprp wojewódzkiego o dotację na radiostację ,oczywiście to musi isć przez zosprp gminny i powiatowy, jak będziecie mieli uzbierane z 800 zł to zosprp dokłada 800 zł ,powodzenia

Bez obrazy ale dla mnie to pieniądze troche wywalone w błoto.
Po co wydawac nawet 800zł skoro można miec za darmo??
Wystarczy wystosowac odpowiednie pismo do KWP-- tak jest ---do Komendy Wojewódzkiej Policji a u nich coś się znajcie.
Wiem to po naszej jednostce.
Znalazły się i samochodowe i nasobne.
Za free.
Pisac i czekac może coś będzie.
moim zdaniem to się mylisz ,my wydaliśmy te 800 ale przynajmniej dotacje mieliśmy i mamy nówkę radi samochodowe no teraz to już używane a dzięki poszukiwaniu kasy mamy dodatkowo 3 nasobne więc bez obrazy ale ja mam inne zdanie

blade1942
Posty: 6
Rejestracja: ndz 25 gru 2011, 23:21
OSP (gm., woj.): Dobrzechów (gm. Strzyżów, Podkarpacie)
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: blade1942 »

No to ja się włączę do dyskusji. Należę do OSP Dobrzechów i bylem odpowiedzialny za próbę załatwienia radiostacji z policji .
Przekazanie sprzętu użytkowanego przez policji za darmochę możliwe jest dla innych jednostek budżetowych tj. gmina, PSP.
Z gminą nie mamy co załatwiać bo odpowiedz jest prosta- NIE, nawet jak ich to nic nie kosztuje. przez PSP jest drobny problem. W tamtym roku chciałem pozyskać wycofywane przez policję radiostacje nasobne (głównie były to motorole GP900,GP1200, MT2100). Sprzęt używany ale w doskonałym stanie. Jak wspomniałem przez gminę nie udało się, wiec uderzyłem do PSP, krótkie pismo do komendanta powiatowego PSP i czekamy co będzie. Okazało się ze Policji sprzęt musi przekazać na stan Komendy Wojewódzkiej PSP, ta na stan komendy powiatowej a oni dopiero nam. Niestety KW stwierdziła ze starych złomów nie będzie przyjmować na stan zresztą za dużo z tym zamieszania z papierami i odmówiła.
Dzięki temu zamiast kompletu radiostacji dla naszej jednostki (6 sztuk) za darmo, kupiliśmy dwie używane.

Jeżeli chodzi o przewoźne sytuacja wygląda następująco. W tamtym roku zostały w całym garnizonie wymienione stare radiostacje przewoźne typu GM300, MC2100) Zostały GM360 i nowsze a na te nie ma co liczyć niestety.

P.S teoretycznie można jeszcze pozyskać sprzęt z policji na licytacji odpłatnie. Ale jak się dowiedziałem nikt się w to nie będzie bawił bo za dużo roboty i papierów.
Awatar użytkownika

Darek-Naczelnik
Posty: 265
Rejestracja: ndz 11 wrz 2011, 23:51
OSP (gm., woj.): pow.Łowicz, woj. łódzkie
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: Darek-Naczelnik »

No to jeszcze raz
Po pierwsze:
ŻADNYCH PLECÓW NIE MAM A TYM BARDZIEJ NIE W KWP ŁÓDŹ bo stamtąd pozyskałem 4 szt Yeasu wertex vx8oov (przenośne) i 2 szt Yeasu wertex vx 3000v (przewoźne).
Po drugie:
Pozyskanie nastąpiło bezpośrednio na naszą OSP - bez udziału gminy i KMPSP (powiatowej)
Radiostacje mało spotykane ale w 100% sprawdzają się na działaniach ( już używane)

Topic author
OSP Dobrzechow
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 sty 2011, 16:40
OSP (gm., woj.): OSP Dobrzechów (gm. Strzyżów, Podkarpackie)
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: OSP Dobrzechow »

Panowie, mam prośbę. Celem tego postu nie było wzniecanie kolejnej zażartej dyskusji, bo to nie ma najmniejszego sensu.

Temat jest prosty:
- Na gminę nie mamy co liczyć i basta,
- Temat sponsorów na ten rok mamy raczej wyczerpany. I tak dla jasności nie jesteśmy jednostką która liczy tylko na to, że jakaś inna nam przekaże sprzęt bez większej fatygi. Sprzętu jaki udało nam się zakupić za pieniądze pozyskane od sponsorów przez ostatnie 2 lata, nasza jednostka nie widziała od conajmniej 10 - 15 wczesniejszych lat (tak tak, takie były zaszłości), więc komentarze na poziomie szukajcie sponsorów (skierowane do nas) uznajemy za co najmniej "nie na miejscu"
- Na pomoc ZOSP Gminnego i Powiatowego też już nie liczymy.
- Co do KW PSP czy Policji. Ten temat też już trochę badaliśmy (jak opisał jeden z druhów naszej jednostki) i albo to jest jakaś niemoc w naszym województwie albo zwyczajnie czyjaś niekompetencja lub zła wola (ja osobiście nie rozumiem dlaczego lepiej jest niszczyć sprzęt zdatny do użytku niż przekazać go do OSP).

Konkluzja:
Niestety my zlokalizowani jesteśmy w POLSCE B i tak u nas już jest. Cieszę się, że w innych województwach są ludzie bardziej przychylni i być może bardziej kompetentni.


Posta zamykam bo nie ma sensu tego kontynuować. Będziemy szperać na Allegro, moze coś się znajdzie. :)

Dziekuję za wpisy i Pozdrawiam!

bialyy94
Posty: 14
Rejestracja: pn 02 kwie 2012, 20:57
OSP (gm., woj.): ................
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: bialyy94 »

Wznawiam temat.
Kolego do sprzedania mam używaną ok. 1 rok MOTOROLE MD334BA.
Jest w 100% sprawna, lecz nie posiadam anteny.
Pieniążki jakie chciałbym za nią wziąść to 300zł. do niewielkiej negocjacji.
Zdjęcia mogę wysłać na maila.

bombel12
Posty: 117
Rejestracja: śr 24 paź 2007, 15:38
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: bombel12 »

Witam, na PW wysłałem wiadomość dotyczącą oferty także zapraszam do sprawdzenia skrzynki odbiorczej i czekam na odpowiedź. Pozdrawiam.

Topic author
OSP Dobrzechow
Posty: 9
Rejestracja: ndz 23 sty 2011, 16:40
OSP (gm., woj.): OSP Dobrzechów (gm. Strzyżów, Podkarpackie)
Status: Offline

Re: OSP kupi przewoźną radiostację!

Post autor: OSP Dobrzechow »

Bradzo wszystkim dziękuję za podesłane oferty, informując jednocześnie, że do naszego GLM pozyskaliśmy radio Motorla MC2100.

Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat