Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015


Topic author
tptmeister01
Posty: 19
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: tptmeister01 »

Tak jak w temacie ;) Wasze przemyślenia, typy itp. :wink:
Czy zna ktoś może kolejność występu orkiestr w musztrze paradnej, grze koncertowej oraz w przemarszu :?:
pozdrawiam :)

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

do orkiestr został wysłany harmonogram z występami. Pewną nowością jest konkurs sceniczny podzielony na 2 dni. Część orkiestr gra w piątek, pozostałe w sobotę. Lepiej dla komisji, gorzej dla orkiestr :lol: Chyba wszystkie zespoły otrzymały również płyty CD z występami z poprzedniego konkursu. Można przejrzeć i zobaczyć dlaczego niektóre orkiestry dostały słabsze oceny za przemarsz ;). Wręcz nasuwa się pytanie jak można tak dobrze zagrać na scenie, a tak słabo w marszu.

jeżeli któraś nie zaskoczy czymś niesamowitym to w kolejności dowolnej: Mykanów, Krasocin, Milówka, Ropczyce

Topic author
tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: tptmeister01 »

Jeśli chodzi o 1 miejsce to typuję tutaj Ropczyce lub Mykanów, nie będę zaskoczony jeśli komisja w tym przypadku da ex aequo. Czołówka tak jak napisał bumblebee, może dodałbym jeszcze Gozdowo ponieważ po regionalnych zostali wysoko ocenieni. Reasumująć, klasyfikacja po regionalnych nijak będzie się miała do klasyfikacji po ogólnopolskim. Poniżej wrzucam rozkład jazdy festiwalu :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

grzesiek91
Posty: 1
Rejestracja: czw 21 maja 2015, 15:42
OSP (gm., woj.): mazowieckie,mazowieckie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: grzesiek91 »

Cześć wszystkim. Jakie obstawiacie wyniku w musztrach paradnych.

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

grzesiek91 pisze:Cześć wszystkim. Jakie obstawiacie wyniku w musztrach paradnych.
Ciężko ocenić tą konkurencję, bo tutaj decyduje głównie to, czy orkiestra skupiła się na konkursie scenicznym, czy akcent położyła na musztrę. Osobiście nie jestem fanem musztry, na tym poziomie, ale chwała orkiestrom, za to, że pomimo wielu przeciwności starają się ja wykonywać i doskonalić swoje umiejętności. Zaskoczeniem nie będzie jak wygrają orkiestry z Polanki Wielkiej lub Krasocina. Dobrze prezentowały się również orkiestry z Gozdowa, Uniejowa, Suchowoli.

pinkuneko
Posty: 1
Rejestracja: pn 01 cze 2015, 14:31
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: pinkuneko »

świetny plan festiwalu :)

milowczanin
Posty: 5
Rejestracja: czw 10 lip 2014, 19:30
OSP (gm., woj.): Milówka, śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: milowczanin »

Jak tam po festiwalu ? Dzięki za wspólną super zabawę, szczególnie orkiestrze, która grała z nami po ceremonii rozpoczęcia Last Christmas :twisted:
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: robotek »

a teraz wystąpi po raz szósty ! oczekiwany i upragniony zespół zez... :D porażka scenariusza tego finału ! już naprawę się niedobrze robiło...
Cały festiwal organizacyjnie dobrze, rewelacyjny czas wydawania posiłków w porównaniu z hardcorem w Wiśle 8)

A tu już przed nami następne eliminacje ciekawe ile orkiestr znów zrezygnuje... :?
Ostatnio zmieniony pn 08 cze 2015, 16:51 przez robotek, łącznie zmieniany 1 raz.
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

milowczanin
Posty: 5
Rejestracja: czw 10 lip 2014, 19:30
OSP (gm., woj.): Milówka, śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: milowczanin »

Poza tym, że wszyscy dostali zeza na zakończeniu, to organizacyjnie nam się wydaje że było lepiej niż w Wiśle :D Nie wiem jak innym orkiestrom, ale nam się fajnie grało w tym teatrze.

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

musztra:
1. Krasocin
2. Mykanów
3. Uniejów i Suchowola
4. Gozdowo

koncert+przemarsz
1. Mykanów
2. Krasocin
3. Milówka
4. Uniejów
5. Ropczyce
6. Suchowola

Angelika0405
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 14:29
OSP (gm., woj.): Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: Angelika0405 »

"" jeżeli któraś nie zaskoczy czymś niesamowitym to w kolejności dowolnej: Mykanów, Krasocin, Milówka, Ropczyce "

no popatrz jak trafiłeś
:D :)

a co do różnego grania na scenie, a podczas przemarszu to ja mam taką odpowiedź, że na scenie siedzisz i się skupiasz na grze , a tak jak np. my (Milówka) w orkiestrze mamy na prawdę młodziutkich grajków :arrow: oni po prostu nie ogarniają gry i chodzenia jak w zegarku ;) dlatego przemarsz wygląda jako tako , a gra jest dobra.
pozdrawiam !! :P :mrgreen:


PS: Wszyscy mieliście super musztry paradne ! :) My nie mamy na to sił . :lol:

rychwalOrkiestra
Posty: 1
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 16:17
OSP (gm., woj.): Rychwał, Wielkopolska
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: rychwalOrkiestra »

Gratulacje dla Orkiestry z Krasocina!
I podziękowania dla wszystkich orkiestr za miłą atmosferę i wspólne granie :D
Ps. Dzięki orkiestrom które razem grały Orawę !! :D

modg
Posty: 1
Rejestracja: pn 08 cze 2015, 21:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: modg »

Jestem zawiedziony brakiem Konopisk na festiwalu, ale nie dziwię im się po tym co dostali w Wiśle...
Jeśli chodzi o czołówkę to nie zgadzam się z tym, że Mykanów zagrał lepiej koncert niż Krasocin. Mykanów- średnio to wszystko stroiło i wg mnie niespójny repertuar. No i Krasocin.... Miazga, dla mnie ta orkiestra powinna wygrać. Widać, że sama młodzież amatorska. Tak powinno być. To jaki ta orkiestra zrobiła postęp... Nie mieści mi się to w głowie. Musztra GENIALNA, 100% zasłużone 1 miejsce. W przemarszu słyszałem trochę wpadek, ale grali chyba bez nut więc :) Ale chodzą świetnie, trzeba im przyznać.
Co do innych orkiestr- szkoda mi Uniejowa i Suchowoli, dla mnie za nisko ocenieni.
Zaskoczyło mnie to, że Polanka wypadła tak słabo.
Gratulacje dla wszystkich :)

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

Angelika0405 pisze:"" jeżeli któraś nie zaskoczy czymś niesamowitym to w kolejności dowolnej: Mykanów, Krasocin, Milówka, Ropczyce "

no popatrz jak trafiłeś
:D :)
Uniejów zaskoczył i wcisnął mi się przed Ropczyce ;)
modg pisze:Jestem zawiedziony brakiem Konopisk na festiwalu, ale nie dziwię im się po tym co dostali w Wiśle...
Również jestem zawiedziony brakiem obecności tej orkiestry (i jeszcze kilku innych), ale raczej sami są sobie winni

modg pisze:Jeśli chodzi o czołówkę to nie zgadzam się z tym, że Mykanów zagrał lepiej koncert niż Krasocin. Mykanów- średnio to wszystko stroiło i wg mnie niespójny repertuar.
Może słuchałeś jakiejś innej orkiestry i uważasz ją za Mykanów? Bo chyba nie wynika to z obiektywnego wysłuchania orkiestr. Do tego wychodzi w Twojej wypowiedzi indolencja, gdyż bardzo dobre orkiestry przegrywały festiwal właśnie przez monotematyczny program (np. Koło w poprzedniej edycji)
modg pisze:Zaskoczyło mnie to, że Polanka wypadła tak słabo.
Trudny, długi i męczący Pilatus im nie pomógł, wręcz zaszkodził


Napiszę też coś od siebie:
1. Organizacja. Największy konkurs tego typu w Polsce i kwestie organizacyjne są naprawdę nieporównywalne do festiwali, gdzie przyjeżdża 5/8 orkiestr na jeden dzień, ale da się poprawić kilka rzeczy:
- miejscowości wypoczynkowe są zdecydowanie lepsze, większe skupisko publiczności na mniejszej powierzchni, lepsza promocja małych miejscowości, którym zależy na ściągnięciu turystów, baza noclegowa pozwalająca na zakwaterowanie orkiestr w bliskiej odległości.
- promocja ... plakaty powinny wisieć w mieście, a nie leżeć w teatrze
- skrócenie części oficjalnych - otwarcie za długie, wystarczyłyby 2 wspólne utwory, zakończenie - orkiestry nagrodzone mogłyby zagrać po jednym utworze nie wychodząc na scenę, zespół ZEZ bardzo mi się podoba, ale 2 występy są wystarczające. Dla podtrzymania napięcia 3 najwyżej nagrodzone orkiestry podane jedna po drugiej i dopiero wówczas mogłyby zagrać. Tutaj pozostałe orkiestry mogłyby wykazać się szacunkiem i nie wychodzić przed końcem. Mniej utworów do wspólnego wykonania. Jak chcemy dużo to od tego jest np. pielgrzymka do Wadowic lub na Jasną Górę
- wielka szkoda, ze część orkiestr się obraża i nie uczestniczy w kolejnych edycjach,
- gratulacje dla orkiestry z Mykanowa za świetny występ, dla Krasocina za duży postęp, jeżeli Wasz kapelmistrz dalej będzie tak pracował to jeszcze sporo sukcesów przed Wami, dla Suchowoli również za słyszalny postęp w grze, dla wszystkich orkiestr, za włożoną pracę w przygotowania do konkursu, pamiętajcie, że znaleźliście się w gronie 20 najlepszych orkiestr OSP w Polsce :)

booook
Posty: 13
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 09:20
OSP (gm., woj.): śląskie.............
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: booook »

bumblebee
co masz na myśli pisząc; sami są sobie winni ....
proszę sprecyzuj tą odpowiedz....

modg pisze:
Jestem zawiedziony brakiem Konopisk na festiwalu, ale nie dziwię im się po tym co dostali w Wiśle...

bumblebee pisze :
Również jestem zawiedziony brakiem obecności tej orkiestry (i jeszcze kilku innych), ale raczej sami są sobie winni
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat