Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015


bumblebee
Posty: 50
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

booook pisze:bumblebee
co masz na myśli pisząc; sami są sobie winni ....
proszę sprecyzuj tą odpowiedz....
Jak można zagrać tak dobrze koncert (pierwsza punktacja), a później w taki sposób zaprezentować się w przemarszu? Gdyby ten element wykonali bardzo dobrze i nie wygrali to rzeczywiście byłaby granda. Jak dla mnie mogli zrobić więcej...czy wówczas by wygrali to nie wiem, ale sobie nie mieliby nic do zarzucenia.

Może zaprezentują się w kolejnej edycji ;)

booook
Posty: 13
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 09:20
OSP (gm., woj.): śląskie.............
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: booook »

Dlaczego akurat odnosisz sie do Konopisk... przecież tak jak piszesz było jeszcze kilka innych orkiestr które zrezygnowaly, A może te orkiestry miały inne powody z których podjęły taką a nie inna decyzję ... wspomnę tu np. Wilamowice, Pisarzowice, Słupca, Dobrynin, Koło, Konopiska, Wręczyca, Chocznia Starokrzepice itp. sama czołówka - dlaczego zrezygnowali? Mają sobie do zarzucenia ze kiepsko grają?

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

booook pisze:Dlaczego akurat odnosisz sie do Konopisk... przecież tak jak piszesz było jeszcze kilka innych orkiestr które zrezygnowaly, A może te orkiestry miały inne powody z których podjęły taką a nie inna decyzję ... wspomnę tu np. Wilamowice, Pisarzowice, Słupca, Dobrynin, Koło, Konopiska, Wręczyca, Chocznia Starokrzepice itp. sama czołówka - dlaczego zrezygnowali? Mają sobie do zarzucenia ze kiepsko grają?
Odnoszę się do nich bo ich przykład został wcześniej poruszony i to nie ja to zrobiłem :)

Najgorsze jest, że wszyscy uważają, ze zawsze graja świetnie i nie widzą własnych błędów. Trochę pokory.

Temat w jakim piszemy odnosi się do ostatniego festiwalu, a nie do rozdrapywania ran, ale przykłady jakie podałeś są lekko zdezaktualizowane. Ruch z założenia amatorski ma swoje wzloty i upadki, orkiestry maja lata świetności i gorsze momenty, gdy odchodzą muzycy, jest mniej środków finansowych.

Jesteś ze Starokrzepic?

malulu11
Posty: 1
Rejestracja: wt 09 cze 2015, 17:03
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Lidzbarku
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: malulu11 »

Płośnica podobno nie za dobrze wypadła :o
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: robotek »

bumblebee pisze:
booook pisze:....orkiestry maja lata świetności i gorsze momenty, gdy odchodzą muzycy, jest mniej środków finansowych....
No to jest trafny argument zawłaszcza rotacja muzyków :( w czasach ogromnego parcia na granie po chałturach...

Strasznie ciężko stworzyć poprawną ekipę, nie mówię tu o młodzieżowych orkiestrach gdzie jak widać
w tym festiwalu na 6 wygranych premiowanych miejsc: 5 ! jest młodzieżowych, to są w miarę stabilne składy,
więc grają i maszerują świetnie.
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: bumblebee »

robotek pisze:Strasznie ciężko stworzyć poprawną ekipę, nie mówię tu o młodzieżowych orkiestrach gdzie jak widać
w tym festiwalu na 6 wygranych premiowanych miejsc: 5 ! jest młodzieżowych, to są w miarę stabilne składy,
więc grają i maszerują świetnie.
Młodzieżowe składy również są narażone na bardzo dużą rotację, coraz więcej osób studiuje w innym mieście, wyjeżdża do pracy itd. i skład trzeba uzupełniać i od nowa zgrywać. Sukces Mykanowa i Krasocina jest pewnie uzależniony od kształcenia właśnie dzieci, które dorastają i mogą uzupełniać luki. Nie da się dobrze funkcjonować zatrudniając na każde granie zawodowych muzyków, bo to do niczego nie prowadzi. Kiedyś padło pytanie dlaczego orkiestry mają parcie na wygrywanie, odpowiedź jest prosta. Są sukcesy znajdą się sponsorzy i środki finansowe: ".Orkiestra i mażoretki mają otrzymać niebawem nagrodę od władz gminy za swój spektakularny sukces w Płocku. Dodajmy, że gmina Krasocin na utrzymanie swojej orkiestry wraz z grupą taneczną przeznaczyła w tegorocznym budżecie aż 100 tysięcy złotych i na pewno będzie je wspierać finansowo przez kolejne lata. (cytat za portalem echodnia) dla gminy, którą zamieszkuje ok 11 tyś osób jest to pewnie sporym wydatkiem, ale nie żałują pieniędzy na ten cel.

Co do nieobecności niektórych orkiestr...obecnie jest taki rozkwit tego typu działalności, że pewnie wkrótce pojawią się nowe zespoły grające na wysokim poziomie. Z orkiestr, których wcześniej nie słyszałem jestem pozytywnie zaskoczony np. Śmiłowicami i Tąpkowicami (może było ich więcej, ale wszystkich nie słyszałem)

milowczanin
Posty: 5
Rejestracja: czw 10 lip 2014, 19:30
OSP (gm., woj.): Milówka, śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: milowczanin »

Nie wiem czy wiecie, ale pierwszy dzień był nagrywany (audio) przez jakiegoś dźwiękowca z teatru i my podeszliśmy do niego i nam to nagranie dał na pendrivie ;) Jeśli tylko moi przełożeni udzielą zgody to mogę to opublikować.
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP Płock 2015

Post autor: robotek »

Dlatego napisałem że mają stabilne w miarę składy,
a co do tych 100 tyś. dla Krasocina, Boże daj nam takiego fajnego wójta... :)
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat