krzeszowice 2009


Topic author
muzykant666
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 cze 2009, 20:35
Status: Offline

krzeszowice 2009

Post autor: muzykant666 »

Pragnę przytoczyć komentarz w sprawie VII Małopolskiego Przeglądu Strażackich Orkiestr Dętych o ile można nazwać do "przeglądem". Z tego co wiem przeglądy wojewódzkie organizowane powinny być do dwa lata. Ostatni odbył się we wrześniu ubiegłego roku w Rabie Wyżnej. Mogę jedynie domniemać, że podczas niego zapłodniony został kolejny przegląd, gdyż równe 9 miesięcy później zorganizowano do Krzeszowicach. Chciałbym zdać moją relację z niego.
Klucząc autobusem wokół Krzeszowic w końcu dotarłem do boiska na którym odbyła się wojewódzki przegląd orkiestr dętych. Na sąsiednim boisku trwał mecz piłki nożnej dlatego też nieliczni ludzie który przybili tam w tym dniu, woleli mecz - orkiestrami nie interesując się wcale.
Dla pustych trybun na płycie boiska w odległości ok 80 m. na podeście z palet przemysłowych prezentowało się 13 najlepszych orkiestr z małopolski. Najbardziej moją uwagę przykuła orkiestra z Choczni, która na strażaki przegląd orkiestr dętych przyszła w typowo strażackim umundurowaniu a konkretnie srebrne marynarki przypominające te z lat 70,. To co wykonali na scenie można śmiało nazwać profanacją utworów Moniuszki, zresztą jak inne orkiestry które tego dnia prezentowały się na tym "przeglądzie". Pulpity z lat 50 nie były w stanie utrzymać nut przez wiatr, który jeszcze do tego zagłuszał muzykę. Jurorzy pod namiotem 60 m. od orkiestr najwidoczniej dobrze się bawili cały czas rozmawiać, jednak zabawę tą co jakiś czas przerywały telefony, które akurat wtedy musieli odebrać. Jak się później dowiedziałem ż przewodniczący Jury był kapelmistrzem zwycięskiej orkiestry. Czy w Małopolsce nie ma innych ludzi, którzy mogli by być w jury?! chyba nie....
Wstyd mi za poziom orkiestr które zaprezentowały się tam. Jeśli to najlepsze orkiestry w Małopolsce to nie dziwią mnie wyniki przeglądu ogólnopolskiego który odbył się tydzień wcześnie.
Bardzo podziwiam organizatorów tego przeglądu, gdyż on jak żaden inny nie wbij mi się tak głęboko w pamięć.