Naszywka na rękaw (padka)


Topic author
Stanisław234
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 07 paź 2012, 22:53
OSP (gm., woj.): Krośniewice Krośniewice woj.Łódzkie
Status: Offline

Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: Stanisław234 »

Witam Druhów i szanowne Druhny , a więc Mam pytanie , ponieważ jestem organista i mam problem z tym czy jako organista strażak moge na mundurze galowym nosić na rękawie naszywke (padke)z harfą ? ? prosił bym o odpowiedź. Bardzo ważne jest to dla mnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: fireman90 »

Stanisław234 pisze:mam problem z tym czy jako organista strażak moge na mundurze galowym nosić na rękawie naszywke (padke)z harfą ?

Te naszywki przeznaczone są dla członków strażackich orkiestr dętych, więc jeśli nie jesteś takowej członkiem (kapelmistrzem) to po cóż Ci naszywka. Zresztą dla zwykłych strażaków, najbardziej aktualna choć mało stosowana, jest naszywka kierowcy (rzecz jasna dla kierujących uprzywilejowanymi). Więcej o noszeniu naszywek możesz poczytać tu http://zosprp.pl/files/strazak/Mail0029.pdf
Jajakobyły

zionikk4
Posty: 3
Rejestracja: sob 10 sie 2013, 12:49
OSP (gm., woj.): wojewodztwo podkarpackie
Status: Offline

Re: Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: zionikk4 »

Dokładnie te naszywki są przeznaczone dla członków strażackich orkiestr dętych.

gargamel.lesko
Posty: 3
Rejestracja: śr 11 wrz 2013, 15:32
Status: Offline

Re: Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: gargamel.lesko »

W pełni zgadzam się tutaj z opinią kolegów,że mogą to robić tylko i wyłącznie członkowie strażackich orkiestr dętych, nikt poza tym, takie są przepisy...

alfa
Posty: 3
Rejestracja: pn 28 paź 2013, 00:02
Status: Offline

Re: Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: alfa »

No i słusznie, że tak mówią przepisy.

kot13
Posty: 3
Rejestracja: sob 09 lis 2013, 22:18
Status: Offline

Re: Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: kot13 »

Co to za przepisy

Robxray75
Posty: 8
Rejestracja: czw 13 cze 2013, 15:51
Status: Offline

Re: Naszywka na rękaw (padka)

Post autor: Robxray75 »

Z przepisami jest tak, że ci co je uchwalili mogą je również zmieniać lub hmmm dokonywać interpretacji.
Harfa jest dla orkiestr dętych to fakt, bo.... orkiestry grają, a co robi organista ?? tez gra.
Więc jeżeli u Ciebie w straży nie mają nic przeciw to śmiało naszywaj harfe.
Jeżeli się gdzieś spotkamy i ja się przedstawię że jestem kapelmistrzem, a ty organistą to zapewniam cię, że się uciesze a nie będę ci wytykał, że paragraf łamany przez punkt z poprawką wyłonioną w drodze głosowania popartą protokołem mówi że chyba nie powinieneś mieć harfy.
Pozdrawiam :) ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat