Przepisywanie nut


Topic author
walesa
Posty: 26
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 02 wrz 2011, 21:47
OSP (gm., woj.): skalbmierz.świętokezyskie
Status: Offline

Przepisywanie nut

Post autor: walesa »

Witam, mam pytanie czy wiecie gdzie mogę kupić zeszyt do nut najlepiej w twardej okładce bo chciałbym przepisać starą książkę. Serce mi się kroi jak patrze w jakim stanie mamy obecne zeszyty (brakujące kartki, brakujące takty)starsi członkowie orkiestry to grają z pamięci ale przychodzą nowi, a może znacie kogoś kto się zajmuje przepisywaniem nut?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przepisywanie nut

Post autor: damian_osp »

U nas stosujemy takie gadzety: http://www.deciak.pl/katalog_produktow/ ... SZOWE.html

Wygląda to estetyczniej i jest bardziej trwałe. Zawsze można dołożyć kolejny marsz albo zmienić kartkę.
A kartki z pięcioliniami to sobie sam zrobiłem w programie do grafiki. Warto tez nauczyc się pisac w finalenotepad albo w sybeliusiue.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

simon
Posty: 14
Rejestracja: czw 02 lut 2012, 19:16
OSP (gm., woj.): Międzybrodzie Bialskie,śląskie
Status: Offline

Re: Przepisywanie nut

Post autor: simon »

Ja też miałem problem z książkami.I zrobiłem tak. Ściągnąłem sobie program "MuseScore"(który polecam,ponieważ jest darmowy i bardzo intuicyjny,trzeba tylko chwilę posiedzieć i go opanować, ale po pierwszej książeczce która przepiszesz to na pewno dojdziesz do wprawy)przepisałem sobie nutki i zapisałem je w png. Następnie ściągnąłem program do projektowania fotoksiążek Tesco Fotoświat i zaprojektowałem małą fotoksiążkę wklejając zapisane nuty.Koszt niecałe 30 zł a efekt super.Wiadomo na deszcz się nie nadaje, ale każdą inną porę tak.
Zawsze można sobie zapisane nuty wydrukować i włożyć do zakupionej książeczki.Tak jak pisze damian_osp w dęciaku jest chyba najtaniej.
W razie jakich kolwieg pytań proszę pisać(szymon_dudek@wp.pl).pozdrawiam
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przepisywanie nut

Post autor: damian_osp »

Ja ostatnio wypróbowałem dodatek do Sibeliusa. Skanuje nuty i rozczytuje nuty i wprowadza do programu. Potem można nuty edytować, transponować itp :D
Warunek że nuty muszą być estetyczne lub komputerowo pisane.

Mam tez dla kolegi inną propozycję którą tez praktykujemy u siebie.
Tutaj nutki do druku http://i50.tinypic.com/2ds2tc.jpg
Piszesz na nich nutki :)
Kupujecie Laminarke i foliujecie. Ładnie wycinacie. Potem do bindownicy i zapinacie wszystkie kartki na specjalnych mocowaniach(nie wiem jak je nazwać :D)
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Kruczkov
Posty: 5
Rejestracja: wt 09 lut 2016, 21:19
OSP (gm., woj.): Świdwin, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Przepisywanie nut

Post autor: Kruczkov »

Laserówka. Drukarka laserowa. Po wydrukowaniu nut nuty się nie rozmazują przynajmniej nie powinny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat