Przyciągnięcie młodzieży do orkiestry.

Awatar użytkownika

Topic author
Kubalessini
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 09 sty 2012, 21:02
OSP (gm., woj.): Klonowa, woj Łódzkie
Kontakt:
Status: Offline

Przyciągnięcie młodzieży do orkiestry.

Post autor: Kubalessini »

Witam. Chciałbym się was zapytać, czy macie jakieś sprawdzone metody, na przyciągnięcie młodzieży do orkiestry. Od pewnego czasu panuje u nas regres, i chcielibyśmy temu zaradzić. Próbowaliśmy różnych sposobów, ogłoszenia w kościele, ogłoszenia na witrynach sklepów, zwracaliśmy się do szkoły, i na razie efekt marny.

Jak wy sobie z tym radzicie? Macie może jakieś pomysły, jak rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam Jakub.

nicolas12
Posty: 39
Rejestracja: pn 09 maja 2005, 12:28
Lokalizacja: woj. śląskie
Status: Offline

Re: Przyciągnięcie młodzieży do orkiestry.

Post autor: nicolas12 »

W naszej orkiestrze jest ten sam problem... :?

Rozmawiałem również z trenerem piłki nożnej działającego u nas bardzo prężnie klubu sportowego - ten sam problem - nie ma chętnych do trenowania. :?

Mówi - gdyby popsuć wszystkie komputery, wyłączyć internet w całej okolicy i pozamykać telewizory - to może dzieciaki by wyszły z domu. :?: :wink:
Muzyka - moje hobby.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Przyciągnięcie młodzieży do orkiestry.

Post autor: fireman90 »

nicolas12 pisze:gdyby popsuć wszystkie komputery, wyłączyć internet w całej okolicy i pozamykać telewizory - to może dzieciaki by wyszły z domu.

A gdzie tam? U nas przychodząc na naukę gry, mają w sali dostęp do ośmiu komputerów z Netem i też jakoś specjalnie tłoku nie ma :(
Jajakobyły

piotr3063
Posty: 2
Rejestracja: śr 22 maja 2013, 13:53
OSP (gm., woj.): dolnoslaskie wszystkie gminy
Status: Offline

Re: Przyciągnięcie młodzieży do orkiestry.

Post autor: piotr3063 »

Jestem bylym kapelmistrzem Paradnych dziecieco mlodziezowych orkiestr w Wielkopolsce i jesli moglbym podpowiedziec !!! to moze sproboj zorganizowac zgrupowanie w okresie letnim dla orkiestry i zabierz ze soba nowy mlody narybek muzyczny , sproboj moze utworzyc przy orkietrze atrakcyjnego zespolu tanecznego o formie big-bandu gdzie grala by mlodziez ja to robilem i nigdy nie narzekalem na braki dzieci i mlodziezy , moze to cos pomoze :lol:
Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Przyciągnięcie młodzieży do orkiestry.

Post autor: Felis »

W mojej miejscowości kapelmistrz orkiestry w porozumieniu z dyrektorem podstawówki zorganizował dodatkowe zajęcia z muzyki. Pogadał z rodzicami, dzieciaki zaczęły przychodzić pokazał im ze gra to fajna zabawa i po paru zajęciach te dzieciaki które chciały zaczynały naukę na instrumentach. W sumie im młodsze dzieciaki tym łatwiej je do orkiestry przyciągnąć i nauczyć, a jak dorastają z orkiestrą tak jak ja to nie można się potem oderwać, nawet gdy na próby dojeżdzać trzeba po paręset kilometrow ;)
Sax Tenor <3
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat