Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.


Topic author
booook
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 09:20
OSP (gm., woj.): śląskie.............
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: booook »

jak możecie drogie orkiestry ,to podzielcie się informacją na temat wykonywanych przez was utworów konkursowych. Chyba że jest to tajemnica .
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

bumblebee pisze:na szczęście muzyka to dziedzina, gdzie nie zawsze wygrywają Ci z największym budżetem...czego festiwal OSP jest najlepszym przykładem.

No dawno temu bym przyznał temu rację, ale dziś gdy 80 % niektórych składów orkiestrowych OSP, to zawodowi
muzycy grający na opłaconych kontraktach niestety nie przyznam racji.

Orkiestry OSP z założenia miały być amatorskie, dziś takie twierdzenie to kupa śmichu... :D
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

robotek pisze:
bumblebee pisze:na szczęście muzyka to dziedzina, gdzie nie zawsze wygrywają Ci z największym budżetem...czego festiwal OSP jest najlepszym przykładem.

No dawno temu bym przyznał temu rację, ale dziś gdy 80 % niektórych składów orkiestrowych OSP, to zawodowi
muzycy grający na opłaconych kontraktach niestety nie przyznam racji.

Orkiestry OSP z założenia miały być amatorskie, dziś takie twierdzenie to kupa śmichu... :D

Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. 2x konkurs wygrał Mykanów, bardzo dobrze zaprezentowała się Jaćmierz, czy ostatnio Gozdowo, a nie mają "80%" muzyków zawodowych. Orkiestry grające w swoich, ale dobrych składach mogą spokojnie rywalizować z orkiestrami, gdzie duża część muzyków przychodzi tylko na 2 próby przed konkursem. Dobrze to później słychać na scenie, nie mówiąc juz o grze w marszu. Nie popadajmy tez w skrajność i nie mówmy, że jest to konkurs dla orkiestr grających 3x w roku za grochówke w swojej miejscowości. To juz są często orkiestry dla których kilkadziesiąt grań w roku to standard, z bardzo dobrym instrumentarium i młodzieża, która chce ćwiczyć i ma bardzo dobrych nauczycieli, często kontunuująca nauke w szkołach muzycznych

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Jak tam u was przygotowania? ;) Wszystko juz dopiete na ostatni guzik? ;)
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

bumblebee pisze: Nie do końca mogę się z Tobą zgodzić. 2x konkurs wygrał Mykanów, bardzo dobrze zaprezentowała się Jaćmierz, czy ostatnio Gozdowo, a nie mają "80%" muzyków zawodowych. Orkiestry grające w swoich, ale dobrych składach mogą spokojnie rywalizować z orkiestrami, gdzie duża część muzyków przychodzi tylko na 2 próby przed konkursem. Dobrze to później słychać na scenie, nie mówiąc juz o grze w marszu. Nie popadajmy tez w skrajność i nie mówmy, że jest to konkurs dla orkiestr grających 3x w roku za grochówke w swojej miejscowości. To juz są często orkiestry dla których kilkadziesiąt grań w roku to standard, z bardzo dobrym instrumentarium i młodzieża, która chce ćwiczyć i ma bardzo dobrych nauczycieli, często kontunuująca nauke w szkołach muzycznych

I bardzo pragnę abyś miał rację !!!!!!!!!!! hm, Jaćmierz, Mykanów, jaki mają budżet... ? :D
Kupę lat słucham tych orkiestr i naprawdę nie ma to nic wspólnego z amatorskim graniem, czasem tęsknię do tej grochówki i kiełbasy... przynajmniej było to prawdziwe a nie obłudne. Owszem poziom ogromnie wzrósł ale ma się to tak jak stosowanie środków dopingujących u sportowców...
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

kornecki
Posty: 6
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: kornecki »


fortuna
Posty: 4
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 21:12
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fortuna »

A co sądzicie o Płośnicy i Makowie? Z tego co słyszałem, ostatnio zrobili duże postępy :)

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

hmmm Maków, słuchałem ich na przeglądzie regionalnym w 2012r. Zagrali dobrze, ale bez szału i fajerwerków. Pamiętam, że troszkę przeszkadzał im dyrygent w koncercie aczkolwiek to takie moje spostrzeżenie małe. Co do faworytów na pewno dobrze zaprezentuje się Nadarzyn no i Koło, Konopiska zawsze gdzieś czyhają na podium ale ostatnio bywali tuż za nim.. Kto jeszcze pokusi się o pudło ? Wiem, że orkiestrę z Jaćmierza stać na wiele również w Opatowie grali na regionalnym i zagrali dosłownie płytę.. baa no zagrali najlepiej szczególnie La Storia utkwiła mi w pamięci, a wtedy obsada była min. z Konopiskami, Lubartowem, Ropczycami i Pisarzowicami.

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

Jeżeli dyrygent przeszkadza orkiestrze w koncercie scenicznym, to jest coś nie tak :lol:

Cały problem polega na tym, ze nie wystarczy zagrać dobrze, żeby wygrać ten festiwal. Dużo orkiestr popełnia błędy juz na etapie przygotowań, a później wylewane są żale.

Słyszałem ostatnio Jaćmierz, graja bardzo fajnie, na pewno zdecydowanie lepiej od orkiestr, które jadą fff od poczatku do końca i myślą, że dobrze zagrali :wink:
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: damian_osp »

bumblebee pisze: Słyszałem ostatnio Jaćmierz, graja bardzo fajnie, na pewno zdecydowanie lepiej od orkiestr, które jadą fff od poczatku do końca i myślą, że dobrze zagrali :wink:
Jaćmierz gra fajnie ale 3/4 składu to zbieranina ze szkoły muzycznej z różnych wiosek ale robotę robią dobrą :D
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

sojka
Posty: 13
Rejestracja: wt 28 maja 2013, 18:04
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: sojka »


klarnecista
Posty: 1
Rejestracja: śr 29 maja 2013, 01:51
OSP (gm., woj.): województwo małopolskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: klarnecista »

:)
Ostatnio zmieniony śr 05 cze 2013, 21:57 przez klarnecista, łącznie zmieniany 1 raz.

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Ropczyce jeszcze nie teraz ale w najblizszych latach napewno

fortuna
Posty: 4
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 21:12
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fortuna »

A co z Płośnicą? Są dobrą orkiestrą, widziałem ich na paradzie w Konopiskach i byłem pod wrażeniem :) Jeśli chodzi o Jaćmierz, Nadrzyn i Koło to zdecydowanie czołówka.

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

Powiedzcie mi właśnie co się stało z takimi znanymi markami jak właśnie Dobrynin, Słupca czy Wilamowice ? Orkiestry te znikły z festiwali ale na necie można jakieś świeże nagrania dorwać chociażby Wilamowic z koncertu 2012r. Wilamowice to chyba taka typowa zacieżna orkiestra ściągająca ludzi z AM'u czy filharmonii, ale dziwi mnie fakt, że te kapele już nie pokazują się na tych rodzimych festiwalach OSP ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat