Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.


fagocista001
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:31
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fagocista001 »

mars5698023 pisze: 1. Konopiska
2. Krasocim
3. Koło

ORGANIZACJA WIELKA HAŁA!!!!
Zgadzam się w 100% !!!

Konopiska koncert świetny ! tylko ten przemarsz.. gdyby poszli tak jak np. Krasocin (nawet w wojsku się tak nie chodzi) lub Nadarzyn (który z wojskiem ma dużo wspólnego) mieli by I..

Ogólny poziom przeglądu BARDZO WYSOKI ! Szkoda tylko, że naszej orkiestry nie było..
a co do organizacji chyba wszystko zostało powiedziane...

Gratulacje dla Konopisk i Krasocina ! tak trzymać !

tentyp
Posty: 1
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:47
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tentyp »

A co myślicie na temat Jaćmierza?
Osobiście nie byłem na tym przeglądzie, miałem niestety ważniejsze sprawy na głowie...
Zrobili postępy od ostatniego przeglądu czy nie i czy miejsce, któro wywalczyli było w 100% zasłużone?

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Jeśli chodzi o Jaćmierz to miejsce zasłużone. Zagrali naprawdę niezły koncert. Troche sie wkradło niestroju w drugim utworze i być może, to zaważyło na tym, że nie byli przed orkiestrą z Milówki. Ogólnie orkiestra zasługuje na pochwałe, zrobili oni wielkie postępy, no i nie oszukujmy się ale ja tam patrząc na nich z boku zawodowych muzyków nie zauważylem (sama młodzież) podobnie jak w Krasocinie.

muzyk 2013
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:13
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: muzyk 2013 »

witam :)
Jak można było się spodziewać nie wszystkim podoba się decyzja komisji o pierwszym miejscu przyznanym orkiestrze z Nadarzyna. Zakładam jednak, że tak samo byłoby gdyby wygrały Konopiska, Krasocin albo Koło. Przy tak wysokim poziomie i ogromnym zaangażowaniu członków każdej z orkiestr, żal zdobywców drugiego czy trzeciego miejsca jest nieunikniony. Dziwi mnie jednak wytykanie Nadarzynowi jego niby "żołnierskiego" składu. Przecież nigdy się nie kryli z tym, że w składzie orkiestry jest kilku zawodowców (m.in. żołnierzy), którzy są zatrudnieni w charakterze instruktorów. Jest ich chyba 5 (może 6, nie wiem dokładnie) co w zasadzie nie stanowi złamania regulaminu takiego festiwalu jak w Wiśle, który mówi o max 10% zawodowych muzyków. Poza tym jeśli kogoś to razi niech spojrzy na skład Koła, Konopisk czy Mykanowa, czy innych zespołów które znalazły się na podium. Przecież jeśli mówimy o muzyku zawodowym, to mamy na myśli nie tylko żołnierza, ale przede wszystkim muzyka wykształconego w szkole muzycznej 2go stopnia albo akademii muzycznej, a tacy przeważali w zwycięskich orkiestrach. Tak naprawdę gdybyśmy chcieli odrzucić wszystkich zawodowców z 22 orkiestr, to nie wiem czy z pozostałych muzyków złożylibyśmy 11.
Wracając jeszcze do decyzji jury, nie dziwi mnie ona i wydaje mi się, że trzeba być sporym hipokrytą żeby krzyczeć na forum o słabościach Nadarzyna i wyższości nad nim Konopisk czy Krasocina. Być może w koncercie orkiestry zagrały na podobnym poziomie (przy czym poziom trudności repertuaru Konopisk i Nadarzyna faktycznie imponujący), ale jako całość czyli koncert i przemarsz, bezkonkurencyjny był Nadarzyn.
Ogłoszenie wyników było kompletną porażką i chyba każdy się ze mną zgodzi, że nie da się tego w inny sposób skomentować.
Podsumowując, przy okazji konkursów zawsze będą zwycięzcy i przegrani. Decyzja należy do komisji, może nie zawsze najbardziej obiektywnej i wykształconej, ale wpływu na to nie mamy. Mamy natomiast wpływ na atmosferę jaka przy okazji takich festiwali panuje i proponuję, aby następnym razem poświęcić więcej czasu na integrację, wymianę doświadczeń i zabawę w towarzystwie ślicznych dziewczyn, bo ostatnio tego bardzo brakowało.
Pozdrawiam :)

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

ja1234 pisze:Ten konkurs to jedna wielka bujda. Moja orkiestra jest w pełni amatorska, zero muzyków po akademii a nawet po muzycznej. Jesteśmy z tego dumni. Ten konkurs jest dla amatorów. Wszyscy profesjonaliści powinni się wstydzić ze grali tam, dyrygenci tez powinni bo to jest zagranie bardzo nie fair. WSTYDŹCIE SIĘ ORKIESTY NIE AMATORSKIE, BO BEZ PROFESJONALISTÓW JESTEŚCIE DNEM. Nie umiecie się bawić i macie za dużo pieniędzy. Cale jury tez do bani, bo nie umie zrobić porządku z tymi bogatymi. Pozdrowienia dla tych sprawiedliwych :)

takich bzdur dawno nie czytałem. Właśnie to, że ktoś zaczyna swoją przygodę z muzyka w orkiestrze dętej i kontynuuję w szkole muzycznej, a nawet AM powinno być dumą dla danej orkiestry. Takie osoby jeżeli tylko mogą powinny grac w swoich macierzystych zespołach, młodzież się przy nich uczy i ma większe chęci do grania.
Z drugiej strony jeżeli ktoś nie uczęszcza do SM, ale uczy się systematycznie i ma dobrych nauczycieli to może spokojnie osiągnąć wysoki poziom.

tak na marginesie "zawodowiec" to osoba, która żyje z muzyki, a nie uczeń 1 klasy SM :shock:
Ostatnio zmieniony pn 03 cze 2013, 20:44 przez bumblebee, łącznie zmieniany 1 raz.

fagocista001
Posty: 2
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:31
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fagocista001 »

Jaćmierz jak najbardziej na plus.. :D

Co do pokazu musztry paradnej czołówka przedstawia się następująco:

1. Nadarzyn
2. Gołkowice
3. Polanka Wielka
4. Krasocin
5. Mykanów i Gozdowo (ex aequo)

Wygrana Nadarzyna w 100 % zasłużona.. Tu już nie można powiedzieć, że z wojska i w ogóle, ponieważ musztra wymaga kilku miesięcy ciężkiej pracy. Widać było doskonałą pracę Pana tamburmajora.

Nasuwa mi się jedna sugestia.. Nie sądzicie że musztra Polanki Wielkiej była bardzo bardzo bardzo podobna do musztry Uniejowa sprzed 2 lat ?

Krasocin styl podobny jak w poprzedniej edycji lecz niestety nie tak czysto jak na scenie i w przemarszu. Ale jeśli się nie mylę grali bez nut. Jak dla mnie jedno miejsce wyżej.

Mykanowa i Gozdowa niestety nie widziałem..

Ronq
Posty: 10
Rejestracja: sob 11 wrz 2010, 16:27
OSP (gm., woj.): wilamowice.śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Ronq »

ma ktoś pełne wyniki ??

lorki
Posty: 1
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:46
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: lorki »

Witam,
muzyk 2013 pisze:witam :)
Wracając jeszcze do decyzji jury, nie dziwi mnie ona i wydaje mi się, że trzeba być sporym hipokrytą żeby krzyczeć na forum o słabościach Nadarzyna i wyższości nad nim Konopisk czy Krasocina. Być może w koncercie orkiestry zagrały na podobnym poziomie (przy czym poziom trudności repertuaru Konopisk i Nadarzyna faktycznie imponujący),
Co dokładnie grały te orkiestry, jakie utwory podczas koncertu? Niestety słyszałem tylko "Jericho" w wykonaniu orkiestry z Konopisk. Zagrany świetnie, szacunek. Jednak myślę, że inne orkiestry miały podobny poziom trudności repertuaru. Liczyło się raczej wykonanie tego repertuaru.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

Nam (orkiestra z Milówki) głównie nie podobała się jedna rzecz, która niestety jest smutna. Dawno nie braliśmy udziału w festiwalu ogólnopolskim, ale zawsze takie spotkania orkiestr kojarzyły nam się ze wspólną zabawą, natomiast w Wiśle niektóre orkiestry zachowywały się tak jakby każda inna orkiestra była wrogiem, którego trzeba zniszczyć. Podczas tego typu festiwali orkiestry powinny się zaprzyjaźniać, a nie stawać się dla siebie wrogami, tym bardziej, że nie gramy o nie wiadomo jak wielkie nagrody. Gdy usłyszeliśmy że zajęliśmy 5 miejsce, cieszyliśmy się jak małe dzieci (co zapewne było widać).
Kolejna sprawa to umundurowanie. Według mnie jeśli w regulaminie festiwalu pisze, że oficjalna część jest grana w mundurach strażackich to powinno się tego przestrzegać.
Co do muzyków jak to nazwaliście "zawodowych", to ja nie mam nic przeciwko temu, jeżeli Ci zawodowcy związani są z orkiestrą od lat (bardzo często właśnie w orkiestrze stawiali pierwsze kroki), natomiast nie powinno być sytuacji gdzie orkiestra wynajmuje muzyków.
Na koniec chcę pogratulować świetnego wykonania "Jerycha" (które my także wykonywaliśmy ;D ) orkiestrze Konopiska, po prostu coś wspaniałego.

I jeszcze pozdrawiam wszystkich tubistów, my to się rozumiemy bez słów, o czym przekonałem się na własnej skórze ;)

Pozdrowienia od Milówki i do zobaczenia w przyszłości ;)

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

Generalnie każda z tych 22 orkiestr, które wystąpiły to krótko mówiąc śmietanka Polskich orkiestr OSP. Każda zagrała najlepiej jak potrafiła i brzmiała elegancko. Gdybym był w komisji to ocenę opierałbym o repertuar i poprawność jego wykonania gdyż były orkiestry które grały prosty repertuar ala jakaś rozrywka itp lub nawet, któraś z orkiestr zagrała Piknik Latem, czyli bardzo prosty utwór ale zagrany co do cala z eleganckim brzmieniem itp. Ale inne orkiestry grały np. o wiele cięższy zawodowy repertuar i również wykonały go dobrze. Wiadomo nigdy nie zagra się na te 100% bo zawsze coś gdzieś wyskoczy i będzie mniej lub bardziej słyszalne. Generalnie nie słyszałem wszystkich orkiestr, szkoda no ale jak się już zagrało swoje trzeba było zakwaterować się na kwaterze, stąd ominął mnie występ z Nadarzyna, który chciałem zobaczyć.

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

fagocista001 pisze:Jaćmierz jak najbardziej na plus.. :D

Co do pokazu musztry paradnej czołówka przedstawia się następująco:

1. Nadarzyn
2. Gołkowice
3. Polanka Wielka
4. Krasocin
5. Mykanów i Gozdowo (ex aequo)

Wygrana Nadarzyna w 100 % zasłużona.. Tu już nie można powiedzieć, że z wojska i w ogóle, ponieważ musztra wymaga kilku miesięcy ciężkiej pracy. Widać było doskonałą pracę Pana tamburmajora.

Nasuwa mi się jedna sugestia.. Nie sądzicie że musztra Polanki Wielkiej była bardzo bardzo bardzo podobna do musztry Uniejowa sprzed 2 lat ?

Krasocin styl podobny jak w poprzedniej edycji lecz niestety nie tak czysto jak na scenie i w przemarszu. Ale jeśli się nie mylę grali bez nut. Jak dla mnie jedno miejsce wyżej.

Mykanowa i Gozdowa niestety nie widziałem..
Słuszna uwaga z Polanką. Gołkowice stali w miejscu no ale te dziewczynki zrobily furore.. Mimo wszystko komisja powinna inaczej załatwić tą sprawę. Krasocin grał bez nut i jakieś wpady dzwiękowe były pewne ;) Musztra paradna w każdym roku robiona jest nowa a ze styl podobny.. no cóż musztre staramy sie robić pod publiczność a nie typowo wojskową, która opiera się przede wszystkim na samych zwrotach i jednym tempie :) Ogólnie chyba każdy kto prezentował musztre wie jak wygladają jej przygotowania.. Cięzka, mozolna praca, godziny prób a i żeby zebrać wszystkich na próbe to też jest wielki problem, bo ludzie pracują w delegacjach lub wyjezdżaja do szkół rozrzuconych po całym kraju. Pozdrawiam :)

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

Koło grało
PERSIS OWERTURE
BAJKĘ MONIUSZKI
CONGA DEL FUEGO
(napisane fonetycznie) bo nie znam dokładnie nazw pisanych

karota
Posty: 4
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:16
OSP (gm., woj.): mazowieckie, makow maz
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: karota »

A czyje to Jericho?? Appermonta?
Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

Tak

fairytale
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 22:33
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fairytale »

A co sądzicie o orkiestrach, które były trochę dalej w rankingu?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat