Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.


Angelika0405
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 14:29
OSP (gm., woj.): Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Angelika0405 »

Cześć :) Chcę wszystkim pogratulować gry ! Był wysoki poziom ! i oby szedł w górę .
:D
A ode mnie tylko tyle, żebyście następnym razem bawili się tym festiwalem, GRA GRĄ , ale poza nią przecież można się zapoznać, wymienić doświadczeniem.. a nie ukrywać w tajemnicy swoje racje, umiejętności i tego typu rzeczy.

Tak samo do dziewczyn !! Wszystkich mażoretek :) tylko jedna ekipa miała ochotę zaprzyjaźnić się , zrobić sobie wspólne zdj z dziewczynami z Milówki. (takie odniosłam wrażenie) Reszta patrzy z góry i nie wiem co sobie tam myśli w tych głowach.
Patrzycie tylko kto ma lepszy strój i makijaż?? Zamiast się pośmiać , potańczyć wspólnie itp. :P Każdy zatańczy jak umie, nikt nagle nie stanie się lepszy czy gorszy.

Zachęcam na prawdę do takiego traktowania siebie nawzajem, A NA PEWNO TAKIE IMPREZY BĘDĄ NAM SIĘ MILEJ KOJARZYĆ!

pozdrawiam wszystkich serdecznie. :) :D Angelika

zygmunt22
Posty: 1
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 15:10
OSP (gm., woj.): gozdowo mazowieckie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: zygmunt22 »

a jak oceniacie Gozdowo?

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

zygmunt22 pisze:a jak oceniacie Gozdowo?
nie słyszałem, ale wygląda na to, ze za bardzo uwierzyło w siebie po regionalnych i w nowe mundury :oops:

orkiestrantKRH
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 15:40
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: orkiestrantKRH »

Gozdowo musztrę mieli ekstra. chodzą naprawdę dobrze, równo. Przemarsz genialny. widac ze cwiczą. Co do koncertu nie wiem, nie słyszałem.

orkiestrantKRH
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 15:40
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: orkiestrantKRH »

bumblebee pisze:
zygmunt22 pisze:a jak oceniacie Gozdowo?
nie słyszałem, ale wygląda na to, ze za bardzo uwierzyło w siebie po regionalnych i w nowe mundury :oops:
Nie wiem po co porównywac regionalny do festiwalu. Gozdowo w regionalnym było najlepsze. a festiwal to już inny poziom.

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

orkiestrantKRH pisze:
bumblebee pisze:
zygmunt22 pisze:a jak oceniacie Gozdowo?
nie słyszałem, ale wygląda na to, ze za bardzo uwierzyło w siebie po regionalnych i w nowe mundury :oops:
Nie wiem po co porównywac regionalny do festiwalu. Gozdowo w regionalnym było najlepsze. a festiwal to już inny poziom.
miało 2 punktację,a nie najlepsze...inny poziom?co to inne orkiestry grają? :P

orkiestrantKRH
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 15:40
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: orkiestrantKRH »

Festiwal = zawodowcy :D

Radomiaczek
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 11:48
OSP (gm., woj.): Radom Radom Radom Radom Radom Radom
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Radomiaczek »

:)
Ostatnio zmieniony śr 05 cze 2013, 08:16 przez Radomiaczek, łącznie zmieniany 1 raz.

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Suchowola poprawnie. A musztra jak zawsze na dobrym poziomie.

muzyk 2013
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:13
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: muzyk 2013 »

lorki pisze:Witam,
muzyk 2013 pisze:witam :)
Wracając jeszcze do decyzji jury, nie dziwi mnie ona i wydaje mi się, że trzeba być sporym hipokrytą żeby krzyczeć na forum o słabościach Nadarzyna i wyższości nad nim Konopisk czy Krasocina. Być może w koncercie orkiestry zagrały na podobnym poziomie (przy czym poziom trudności repertuaru Konopisk i Nadarzyna faktycznie imponujący),
Co dokładnie grały te orkiestry, jakie utwory podczas koncertu? Niestety słyszałem tylko "Jericho" w wykonaniu orkiestry z Konopisk. Zagrany świetnie, szacunek. Jednak myślę, że inne orkiestry miały podobny poziom trudności repertuaru. Liczyło się raczej wykonanie tego repertuaru.

pozdrawiam :)


Konopiska :
Marsz 1941
jakieś Scherzo (niestety nie znam autora)
Jericho - Bert Appermont

Nadarzyn:
Robin Hood
Ride - Samuel Hazo
Prząśniczka (w jakimś ciekawym, jazzowym opracowaniu)

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Krasocin
1. Marsz Kosmos
2. The Rocky Horror Pictrure Show
3. Lata 20 Lata 30

fortuna
Posty: 4
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 21:12
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fortuna »

Oglądając musztre Suchowoli pierwszego dnia miałem wrażenie, że gdzieś już widziałem podobne fragmenty musztry, po powrocie do domu w internecie obejrzałem musztrę Płośnicy wydała się lekko podobna, nie miałem okazji zobaczyć orkiestry z Płośnicy więc też nie będę oceniał, która była lepsza. :)

niemabata
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 07:40
OSP (gm., woj.): gm.Konopiska woj.śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: niemabata »

Już wiem skąd znam musztrę Nadarzyna 8)
http://www.youtube.com/watch?v=ItMrsoFUjl0

Z drugiej strony jest to tak kapitalne i powodujące u mnie ciary na plecach, że jak dla mnie mogą to grać bez przerwy:)

muzyk 2013
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:13
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: muzyk 2013 »

niemabata pisze:Już wiem skąd znam musztrę Nadarzyna 8)
http://www.youtube.com/watch?v=ItMrsoFUjl0

Z drugiej strony jest to tak kapitalne i powodujące u mnie ciary na plecach, że jak dla mnie mogą to grać bez przerwy:)
ta musztra jest mega, jestem pod wrażeniem!!! :)))

a co do tego kopiowania jej przez nadarzyn, to spora przesada. pomijając fakt, że p. Chilmanowicz ma prawa do tych układów, bo sam je wymyśla, w orkiestrze z Nadarzyna był użyty tylko jeden utwór - Buena Sera (czy jakoś tak).
Awatar użytkownika

ElvisChałturnik
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 17:48
OSP (gm., woj.): Milówka, Śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: ElvisChałturnik »

Witam jestem członkiem orkiestry OSP Milówka i na samym początku chciałbym pogratulować wszystkim uczestnikom wzięcia udziału w przeglądzie oraz podziękować za wysoki poziom - bardzo miło wziąć udział w takim wydarzeniu. :D

To bardzo pozytywne wrażenie zostało jednak moim zdaniem popsute przez parę czynników takich jak organizacja na której komentowanie szkoda słów, pogoda na którą nie mamy wpływu oraz jak dla mnie przede wszystkim zachowanie jednego z członków jury, który dokonał "ogłoszenia wyników". Zabolały mnie jego podziękowania orkiestrze Konopiskiej wykonała bardzo trudny utwór jakim jest Jerycho. My również wykonaliśmy ten utwór, może interpretacja Konopiskiej była lepsza, może miała mniej błędów- nie wnikam. Nasze wykonanie prawdopodobnie mało kto słyszał dlatego że graliśmy w piątek o 9 rano. Nie chcę niczego zarzucać orkiestrze Konopiskiej ani jej niczego ujmować aczkolwiek my chyba też nie zagraliśmy tego utworu najgorzej skoro byliśmy na 5 miejscu i to na pewno nie za sprawą przemarszu, dlatego zachowanie tegoż członka komisji uważam za nietaktowne i haniebne.

Kolejną sprawą jest integracja i dobra zabawa, która powinna być głównym celem takich spotkań orkiestr amatorskich. Razem z kolegami i koleżankami podjęliśmy się testowania instrumentów z hurtowni Ada-Music, które były dostępne dla wszystkich chętnych. Oto próbka naszych możliwości :twisted: http://www.youtube.com/watch?v=iARFHKVz ... e=youtu.be . Filmik nagrany jest w bardzo słabej jakości a brak składności wynika z "dogrywania" przez innych obecnych tam muzyków nie koniecznie znających te kawałki. Udostępnienie go nie ma na celu promowania naszej orkiestry a jedynie pokazanie, że jak się chce to można bawić się wszędzie. Tego na przyszły raz wszystkim życzę 8)

PS
Orkiestrze Konopiskiej radzę zmienić tonację "Orawy" z "Es" brzmiącego na "B" brzmiące bo nijak nie idzie do tego śpiewać :twisted:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat