Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.


bumblebee
Posty: 50
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

bumblebee pisze:
Felis pisze:Noo, moja orkiestra z tego festiwalu już zrezygnuje... w tym roku też mieliśmy nie brać udziału ale prezes się uparł ;) A powód taki, że ten festiwal wygląda na ustawiony i tyle. Jak za 2 lata wygra Mykanów to... nawet nic nie mówię.

dobre...to co Mykanów ma specjalnie przegrać, nie przyjechać?a jak zagra lepiej od pozostałych to co?komisja ma sfabrykować wyniki, zeby nie urazić uczuć?


Odnośnie sprawiedliwości Wręczyca Wielka wygrała Złota Trabkę z Konopiskami, zagrała bardzo dobrze, ale wg mnie program przynajmniej o 2 klasy łatwiejszy, w tym jeden utwór solowy. I co teraz? tez nikt do Kóz nie pojedzie?

Do katalogu orkiestr, które mogłyby uczestniczyć dołożyłbym również Wręczycę :wink:

orkiestrydeteosp
Posty: 1
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 11:26
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: orkiestrydeteosp »

Dzień dobry wszystkim forumowiczom :)

Temat się rozwinął, więc ja też postanowiłam wyrazić swoją opinię. Ogólnie wg. mnie festiwal troszkę źle zorganizowany, głownie w sprawie posiłków, najgorzej było w sobotnie popołudnie, ale w miłym towarzystwie te pół czy całą godzinkę w kolejce jakoś sie wytrzymało. Niestety zachowanie niektórych muzyków, głownie młodzieży, ktora widzac, ze sa 2 głowne kolejki podchodziła obok i wpychala sie w kolejke.. BEZ KOMENTARZA! jak juz ktos wspomnial, 4 Panie na 1000 osób to chyba ciut za mało :)

Poziom bardzo wysoki, każda orkiestra prezentowala program odpowiedni do swoich umiejetnosci, to ze nieraz troszke nie stroiło- no coz, zdarza sie. Wyniki festiwalu chyba nikogo nie zaskoczyły.. wg. mnie powinna wygrac Orkiestra z Konopisk, za świetne wykonanie wszystkich utworów, bezbłędnie, z dynamika, pelny sklad instrumentalny, po prostu- Pięknie !

Nadarzyn, hmm.. jak wiadomo- Pan Chilmanowicz- Wojsko Polskie, wiec musztra świetnie przygotowana. Koncertowo trochę gorzej, chaos odrazu po wejściu na scene, kazdy muzyk rozgrywal sie na swoich melodiach, po 1 utworze jeszcze raz strojenie.. to główne minusy. Moim zdaniem koncert jest wazniejszy od parady, dlatego stawialam na Konopiska.

Nie rozumiem także zazdrości innych orkiestr, powinniśmy się bawic, zapoznac, tak jak Wy tutaj sadzicie, niestety nie każdy jest 'chetny'. bezsensowne sa uprzedzenia typu " ty jestes z tej orkiestry to z toba nie gadamy bo jestescie tacy i tacy' no kurde, co to jest? Z większością widzimy sie pierwszy raz, nie mozna by było spedzic troche czasu w milej atmosferze? Wypić jakis soczek/piwko, pospiewac, potanczyc? wiem, ze to festiwal i konkurujemy ze soba, ale to tylko występ, a poza nim chyba mozna normalnie sie zakolegowac i zapomniec o konkursie?


Brakowało mi w Wisle jakiejs imprezy, zebysmy razem mogli sie pobawic :)

Pozdrowienia dla orkiestry z Konopisk, Poddębic i Sejny ;)
Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Felis »

loukax pisze:Wszyscy grywają, tylko że problem u nas polega na tym, że 90% osób to albo studenci, albo osoby pracujące i nie jesteśmy w stanie przygotować musztry czy przemarszu tak jak byśmy chcieli. W takim składzie jak wystąpił mięliśmy próbę może 2 razy. Dlatego ja osobiście podziwiam orkiestry, które mają wszystko pozapinane na ostatni guzik :D My jesteśmy z siebie zadowoleni i twierdzę, że każdy przygotował się na tyle ile potrafił i nikt do nikogo nie ma pretensji, a wręcz każdy twierdzi że świetnie się bawił, a to jest dla nas najważniejsze ;)
A czy weźmiemy jeszcze udział w festiwalu tego na razie nie wiemy. Podstawa to dobra zabawa :D :D a nie walka o miejsca i smutne jest to, że wielu o tym zapomina.
Skąd to znam! Straszny jest problem z próbami i szacun dla orkiestr które potrafią się zebrać w pełnym składzie na więcej niż 2-3 probach przed występem :D Dlatego np my racze nie dorobimy sie parady marszowej, wiadomo do tego potrzeba wielu prób z pełnym składem a o takie ciężko.
Sax Tenor <3

Topic author
booook
Posty: 13
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 09:20
OSP (gm., woj.): śląskie.............
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: booook »

witam.
Tak czytam i czytam wszystkie posty na tym forum i coś mnie zaczęło zastanawiać , a mianowicie ;
wszyscy piszecie że wyćwiczenie musztry na orkiestrę wymaga dużo pracy i obecności całego składu na próbach ,że to nie jest prosta sprawa , no to święta prawda ... , więc chcąc komuś zwrócić na to uwagę słowa te kieruję do jurorów i organizatorów festiwalu ; " Doceniajcie i pamietajcie o orkiestrach które są w tej dziedzinie znakomite" , pominiecie i nie wręczenie pucharu Laureatce poprzedniego festiwalu za musztrę czyli Orkiestrze ZHP-OSP UNIEJÓW było bardzo niestosowne , postawcie się na ich miejscu , co oni czuli w takiej sytuacji :( . O laureatce ,orkiestrze z Mykanowa oczywiście nie zapomniano :) , czyli jednym słowem na tych festiwalach OSP liczy sie tylko muzyka ? , szkoda że w tym roku tak nie było i jednak zwyciężyła maszerująca orkiestra OSP WP . Pewnie i tak te słowa nie trafią do odpowiednich ludzi :( ale chociaż my będziemy o tym głośno mówić i uczyć ich jak należy postępować... FAIR PLAY
Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Felis »

booook pisze:pominiecie i nie wręczenie pucharu Laureatce poprzedniego festiwalu za musztrę czyli Orkiestrze ZHP-OSP UNIEJÓW było bardzo niestosowne , postawcie się na ich miejscu , co oni czuli w takiej sytuacji :( . O laureatce ,orkiestrze z Mykanowa oczywiście nie zapomniano :)
No coś w tym jest! Wgl co to jest, wygraj raz, dostań nagrody dwa razy z rzędu :D Myślę, ze za musztrę powinna być oddzielna nagroda i liczone powinno to być osobno bo naprawdę, jest warte oddzielnej konkurencji.
Sax Tenor <3
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

Ronq pisze:jak już się czepiamy to oglądając musztrę nadarzyna, odnoszę wrażenie że oglądam musztrę Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, część jest po prostu skopiowana,
Macie gdzieś tą show parade nadarzyna na necie ? kurde chciałbym to porównać
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

orkiestrydeteosp pisze: Nie rozumiem także zazdrości innych orkiestr, powinniśmy się bawić, zapoznać, tak jak Wy tutaj sadzicie, niestety nie każdy jest 'chętny'. bezsensowne są uprzedzenia typu " ty jesteś z tej orkiestry to z tobą nie gadamy bo jesteście tacy i tacy' no kurde, co to jest? Z większością widzimy się pierwszy raz, nie można by było spędzić trochę czasu w milej atmosferze? Wypić jakiś soczek/piwko, pośpiewać, potańczyć? wiem, ze to festiwal i konkurujemy ze soba, ale to tylko występ, a poza nim chyba można normalnie się zakolegować i zapomnieć o konkursie?
Brakowało mi w Wisle jakiejś imprezy, żebyśmy razem mogli się pobawić :)
Nooo wystarczyło odrobinę chęci i imprezkę można sobie było zrobić samemu :) , moja orkiestra jakoś dała radę, chodź mieszkaliśmy poza Wisłą, ale integracja była w miarę przednia .. :)
No cóż zawiść Polaków z każdym rokiem w zastraszającym tempie rośnie :( :( przełożyło się to też na orkiestry, ale nie mogę sobie darować że nie spotkaliśmy Milówki, gdzie mieliście swój "pekaes" : ta orkiestra jak pisze przedstawiciel tu na tym forum, ma podobny charakter jak i my ! zabawa, radość z grania, to jest jakiś SENS !!! a "żołnierze" pierdzielić, niech zarabiają swoją kasę 8)

Oczywiście jest trochę zazdrości, może smutku że tym razem się nie udało człowiek jest człowiekiem, ale kuźwa !!!! ludzie zapytajcie się samych sobie po co gracie w dętej ??? jest to trudne każdy chciałby być pierwszy ale pieprzyć tam, jest czerwiec, lipiec, LATO, macie grania, potem gril, słoneczko, !!! i następne eliminacje: BĘDZIE DOBRZE 8)
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

pr
Felis pisze:
booook pisze:pominiecie i nie wręczenie pucharu Laureatce poprzedniego festiwalu za musztrę czyli Orkiestrze ZHP-OSP UNIEJÓW było bardzo niestosowne , postawcie się na ich miejscu , co oni czuli w takiej sytuacji :( . O laureatce ,orkiestrze z Mykanowa oczywiście nie zapomniano :)
No coś w tym jest! Wgl co to jest, wygraj raz, dostań nagrody dwa razy z rzędu :D Myślę, ze za musztrę powinna być oddzielna nagroda i liczone powinno to być osobno bo naprawdę, jest warte oddzielnej konkurencji.

Czy Ty wiesz co piszesz? musztra jest od dawna osobną konkurencją ! ciekawe jest to, ze do powiedzenia maja najwięcej osoby, które nie wiedza nawet jakie sa konkurencje. Przedstawienie laureatów nie jest pewnie zasługą orkiestry z Mykanowa, ani Uniejowa, tylko organizatorów. Tak samo, nie wyczytano zwyciężcy musztry, tylko trzeba sie było domyślać po kolejności wychodzenia na scenę.

Z drugiej strony nie oszukujmy się, musztra w Polsce stoi na bardzo słabym poziomie, dlatego jest trochę traktowana "po macoszemu". musztry wykonywane w Wisle są dobre "pod publikę" (Nadarzyna nie widziałem). Pomimo tego, powinna zostać w "rozkładówce", tylko rozdzieliłbym musztrę orkiestry od pokazu samych mazoretek. Dodatkowa nagroda, która miałaby duże znaczenie dla dziewczyn, które i tak duzo robia dla orkiestr :)

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

Robotek mam spory zasób nagrań z Wisły i będę je publikował, również mam show paradę Nadarzyna, niebawem w miarę możliwości coś tu powrzucam :)

P.S Gratulację dla Milówki za Jericho :) Uważam , że wasze wykonanie wcale nie odstaje od Konopisk. Spojrzałem w partyturę utworu i jest tam co do zagrania dlatego chylę czoło przed wami :D !
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

Fubus92 pisze:....również mam show paradę Nadarzyna, niebawem w miarę możliwości coś tu powrzucam :)...
To bardzo proszę zacznij od nich bardzo mnie ciekawi, akurat tego występu nie widziałem
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

http://www.youtube.com/watch?v=ZRAlVuYJ ... e=youtu.be

Szou parada z Nadarzyna, zapraszam na kanał, tam będą się pojawiać kolejne filmiki z koncertów itp. Już wstawione są Konopiska z Jericho, Poddębice, teraz wgrywa się Koło z Persis Overture

fairytale
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 22:33
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: fairytale »

Czy ktoś z przeglądających to forum słyszał te orkiestry? ;)
Suchowola
Ligota
Sejny
Koronowo

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

Fubus92 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=ZRAlVuYJ ... e=youtu.be

Szou parada z Nadarzyna, zapraszam na kanał, tam będą się pojawiać kolejne filmiki z koncertów itp. Już wstawione są Konopiska z Jericho, Poddębice, teraz wgrywa się Koło z Persis Overture
Mistrzu wgrało Ci się Koło?

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

Właśnie ukończyło się wgrywać, do Piątku niestety przerwa w zapodawaniu materiałów a zostały mi jeszcze 2 kawałki Koła, Konopisk, musztra Mykanowa, Konopisk.

karota
Posty: 4
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:16
OSP (gm., woj.): mazowieckie, makow maz
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: karota »

a może ma ktoś nagrane przemarsze?? w koncu to tez punktowana czesc a wszyscy ja bagatelizuja...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat