Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.


obiektywny
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 01:39
OSP (gm., woj.): Cykarzew Północny
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: obiektywny »

Szkoda mi troche orkiestry z Konopisk... Od lat są w ścisłej czołówce festiwalu a wygrali ostatnio w 2001 roku. W tym roku zagrali najlepszy koncert sceniczny ze wszystkich orkiestr (Jerycho zrobilo chyba najwieksze wrazenie, rowniez na jury) i słabszy przemarsz sprawił że nie świętują zwyciestwa. Ale II miejsce też jest dużym sukcesem ;) Duża część uroczystości, które orkiestry dęte uświetniają składa się jedynie badz glownie z przemarszu wiec ocenianie koncert+przemarsz uwazam za uzasanione... W koncu orkiestry osp są amatorskie, a nie koncertowe ;) Co do organizacji mozna miec faktycznie spore zastrzezenia :/ Nie zgodze sie jednak z tym, ze w Polsce nie ma prwdziwych orkiestr amatorskich gdyz sa i swietnie sie prezentuja na festiwalach ;)

Mykanów-znam tą orkiestrę i wiem ze graja swoim, amatorskim składem... Widać to zresztą po ich składzie, który jest młody i na tym festiwalu przyjechali w licznym skladzie i takim samym szli na przemarsz mimo iz nie brali udzialu w konkursie. Bardzo ciekawy koncert laureatow ;) Widac ze to ich ludzie, swietnie poukladani przez kapelmistrza ;) Pozatym graja bardzo dobrze dynamicznie, czego nie da sie osiagnac dobieranym skladem :) Argument za tym ze nie warto dobierac zawodowcow... Milowka -jeszce mlodszy ale i mniejszy sklad, natomiast nie mozna im zarzucic ze sa zawodowcami... Maja swoj, zgrany sklad i jeszcze nie na podium, ale poczekajmy, jestem ciekaw co pokaza za 2 lata, moga byc naprawde mocni :D Tego im zycze, dalszej i owocnej pracy... Poza tym wydaja sie byc naprawde mili i otwarci... Jaćmierz-orkiestra która zdobyła w 2011 5 badz6, teraz 6 miesce... Postawili na mlodzież i to sie oplaca, ustabiliowali forme i teraz moga piac sie w gore w drabince festiwalowej ;) Krasocin-spodziewalem sie ze moga byc wysoko i tego im zyczylem, ale na plus zaskocznie podium dla nich :D Nalzezy brac z tych orkiestr przyklad (i pewnie wielu innych ktore na razie pracuja na sukcesy)... O innych sie nie wypowiadam poniewaz nie wiem czy sa w pelni amatorskie, wierze ze tak jest :D

Zdziwilo mnie ze Orkiestra z Nadarzyna jakby nie ucieszyla sie po werdykcie... Albo przyjela to az nadprofesjonalnie... Faktycznie orkiestry moga tracic radosc ze wspolnej gry i to jest bardzo niedobre... Jesli grasz swoim skladem i znasz sie z orkiestrantami a nie grasz z osobami ktore widzisz 2. raz na oczy to i przyjemnosc z grania bedzie inna :D Dlatego warto grac swoim skladem. I nie ogladac sie na innych, nie zazdroscic i nie "kupowac" pucharow... A ladna gra i przyjemnosc z niej same musza przyjsc :)

niemabata
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 07:40
OSP (gm., woj.): gm.Konopiska woj.śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: niemabata »

Witam:)

Merytoryczna dyskusja na tym forum skłoniła mnie do zarejestrowania się tutaj. Rzadko zdarza się posłuchać tak sympatyc znych i miarodajnych wypowiedzi pozbawionych tak wszechobecnego chamstwa i wulgaryzmów - chwała Wam :D
Co do werdyktu - zgadzam się z przedmówcami - jest jaki jest, ale już jadąc na festiwal mozna było zwycięzcę typować "w ciemno" :lol: Generalnie poziom orkiestr z roku na rok coraz wyższy, da się zauważyć co raz bardziej profesjonalne podejście do parady marszowej i postęp w grupach tanecznych :!:
Wykonania i repertuar - przebogaty a zarazem coraz bardziej wymagający. Organizacja? - cóż to nadal są struktury OSP, zauważalny brak świeżej krwi w sposobie ogarnięcia tak dużej grupy osób ( obiad......:)
Podsumowując - moje prywatne typy in plus; Koło - dzięki że jesteście( 8), Jaćmierz - za całokształt :) , Pisarzowice ( nie znaleźliście może prawego pantofla 45 ? :lol: )Milówka - za świerzość, Krasocin - regularność, ... O Konopiskach się nie wypowiadam, bo mi nie wypada:)
Pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia na kolejnych Festiwalach:)

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

Czytając niektóre wypowiedzi to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Szczególnie jeżeli chodzi o łączenie przemarszu z koncertem. To jest bardzo dobry pomysł, który funkcjonuje już od dłuższego czasu. Jedne orkiestry potrafią poprawić tym swoją pozycję, a inne pogorszyć. Jak juz było to zaznaczone widać tu wartość orkiestry. Szczególnie "strażackiej", która w nogach ma xx uroczystości, przemarszy, parad itd. Jest jasno określone co trzeba zrobić w tej części, a poprzednio w Krynicy były orkiestry, które potrafiły przemaszerować bez zatrzymania, zerwania itd., ale później potrafią mieć pretensję do wszystkich o zły wynik, tylko nie do siebie. Dobrym przykładem jest Gozdowo, które miało 2 punktację po przeglądach regionalnych, właśnie dzięki przemarszowi, który tak zaimponował komisji, ale jak im to napisałem, to uznano mnie za "hejtera" ;)

Czołówka konkursu to bardzo wysoki poziom, spokojnie każda z tych orkiestr może grać na festiwalach miedzynarodowych.
Bardzo podobała mi się orkiestra z Koła, poukładana, dobrze brzmiąca, chyba najlepiej ograny repertuar (ale z drugiej strony sami sobie strzeli w stopę i go "przeładowali"). Krasocin ma dobrego kapelmistrza, który wkłada duzo serca i pracy w ta orkiestrę, co jak widać i słychać przynosi bardzo dobry rezultat. Jaćmierz (juz wcześniej to pisałem, ale się powtórzę), dobre brzmienie, nic na siłę, co ja odróżnia od większości orkiestr strażackich ;). Milówki nie słyszałem, ale mam nadzieje, ze znajdzie się jakieś nagranie :roll:

tak na marginesie, to trzeba zacząć ćwiczyć koleżanki i koledzy druhowie :mrgreen:

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

O co koledze chodziło że Koło przeładowało? Chodzi o dobór repertuaru?

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

mars5698023 pisze:O co koledze chodziło że Koło przeładowało? Chodzi o dobór repertuaru?
Tak.


Konopiska grały:
Marsz 1941
Scherzo
jericho

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

Ale pod jakim względem przesadzilo? Tak dokładniej o co chodzi, o to że za ciężkie dla słuchaczy
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

Oki sześć stron na temat orkiestr z podium, a co sądzicie o pozostałych , w końcu jak powiedział "dziadek z jurry"
wszystkie 22 orkiestry mają "pierwsze" miejsce... :)
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

Ogólnie wszystkie orkiestry grały fajne kawałki. Niektórzy trochę łatwiejsze niektórzy trudniejsze ale wszyscy dobrze technicznie raczej. Do nie których wkradło się trochę niestróju i to zadecydowało o niższych miejscach :D
Ogólnie na plus :)OGÓLNIE FESTIWAL MOIM ZDANIEM WYGRAŁY PANIE OD POSIŁKÓW
Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

bumblebee pisze: Milówki nie słyszałem, ale mam nadzieje, ze znajdzie się jakieś nagranie :roll:
Może ;)
robotek pisze:Oki sześć stron na temat orkiestr z podium, a co sądzicie o pozostałych , w końcu jak powiedział "dziadek z jurry"
wszystkie 22 orkiestry mają "pierwsze" miejsce... :)
Dziadek prawdę powiedział.
mars5698023 pisze:OGÓLNIE FESTIWAL MOIM ZDANIEM WYGRAŁY PANIE OD POSIŁKÓW
One to miały przekichane po prostu:D

Link do m.in. fotogalerii:
http://www.wisla.pl/aktualnosci/Orkiest ... ,5865.html

Radomiaczek
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 11:48
OSP (gm., woj.): Radom Radom Radom Radom Radom Radom
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Radomiaczek »

Co myślicie o tych orkiestrach? Jak zagrały? (jeśli słuchaliście koncertów)
Uniejów
Lubartów
Suchowola
Poddębice

Osobiście jestem z Radomia (Grandioso) i to są zaprzyjaźnione mi orkiestry także chciałbym się nieco dowiedzieć :) pozdrawiam :)

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

Poddębice zagrały w koncercie Marsz Rzeczpospolita G.Duchnowskiego, A Festival Prelude A.Reeda i Mountain Panorame Manfreda Schneidera. Repertuar zabrzmiał fajnie to taka moja skromna opinia po odsłuchaniu nagrania, które posiadam. Aczkolwiek jeśli ktoś z was słyszał nas zapodajcie opinie, zawsze warto usłyszeć zdanie innych :)
Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

Pamiętacie jako którzy graliście ??

Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

Około godziny 12 i przed orkiestrą z Koła.

Radomiaczek
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 11:48
OSP (gm., woj.): Radom Radom Radom Radom Radom Radom
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Radomiaczek »

A Uniejów, Lubartów i Suchowola? :P

sakshorntenor93
Posty: 2
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 14:01
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: sakshorntenor93 »

Może jakieś opinie na temat orkiestry z Koronowa ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat