Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.

Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Felis »

Cóż, muszę powiedzieć, że wygrana Nadarzyna była dość mocno naciągana. Zagrali niezbyt trudne utwory, walili kiksy, stroili się przed 2 utworem bo w 1 totalnie strój leżal. No ale czego innego można się spodziewać skoro ich dyrygent pół festiwalu spędził wisząc nad komisją.

Mi osobiście bardzo szkoda Konopisk które wykonały bardzo trudny repertuar i wykonali go genialnie. Z całą pewnością oni zasłużyli na pierwsze miejsce.

Krasocin na 3 miejscu był dla niektórych dużym zaskoczeniem, awansowali z 5 miejsca zdobytego 2 lata temu, ale uważam ze w 100% na to miejsce zasłużyli.

Ogólnie o festiwalu? Cóż, uczestniczyłam i mogę powiedzieć, że organizacja była fatalna. Co występ zmieniana kolejnosć orkiestr, wyniki oczywiste jeszcze przed ich ogłoszeniem, nie wyczytanie 2 i 3 miejsca które było trzeba się domyśleć no i do tego chociażby taka sprawa jak wydawanie posiłków orkiestrantom. Gdy 4 osoby wydają obiad prawie 1000 muzykom i prawie godzinę stoi się w kolejce po porcję która nie najadloby się dziecko to wesoło już nie jest.

Festiwal słabo zorganizowany i ustawiony, tyle w tym temacie. Plus nienawiść do ogłaszajacego wyniki, który zamiast przeczytać 1, 2, 3 miejsce walnął 15 minutowe kazanie. Dziekuję bardzo
Sax Tenor <3

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Krasocin na Ogólnopolskich festiwalach miał 5 miejsce 4 lata temu i 2 lata temu. Tez liczylem na wygraną Konopisk bo zagrali naprawde świetnie koncert.. Ale pretensje muszą mieć już do siebie bo przemarsz zawalili totalnie.. Jeśli chodzi o Nadarzyn to jeden z utworów im troche nie wyszedl, ale za to w przemarszu klasa. Zresztą nie ma co się dziwić bo ich kapelmistrz- Pan Chilmanowicz jest tamburmajorem Orkiestry Reprezentacyjnej WP z Warszawy ;)
Ostatnio zmieniony pn 03 cze 2013, 12:47 przez tptmeister01, łącznie zmieniany 1 raz.

gagarin00
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 12:36
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: gagarin00 »

Dlaczego piszecie że miejsca w klasyfikacji orkiestr odpowiadają kolejności występów przy "przedstawianiu" zespołów, skoro organizatorzy (strażacy którzy mieli za zadanie informować orkiestry co się będzie działo i kto po kim wchodzi) wyraźnie mówili obecnym, że nie jest to kolejność zdobytych miejsc? Nie rozumiem tej rozbieżności informacji, totalny chaos. Pozdrowienia ;)

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

gagarin00 pisze:Dlaczego piszecie że miejsca w klasyfikacji orkiestr odpowiadają kolejności występów przy "przedstawianiu" zespołów, skoro organizatorzy (strażacy którzy mieli za zadanie informować orkiestry co się będzie działo i kto po kim wchodzi) wyraźnie mówili obecnym, że nie jest to kolejność zdobytych miejsc? Nie rozumiem tej rozbieżności informacji, totalny chaos. Pozdrowienia ;)
Gdyby strażacy obsługujący orkiestry mogli powiedzieć orkiestrom jakie miejsca zdobyły to już byłoby totalne dno.

Występowały kolejno: Nadarzyn, Konopiska, Krasocin, Koło, takie też były wyniki. Więcej informacji jest zbędnych ;)
Trzeba było grać w kolejności alfabetycznej :lol:

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Ja w czasie prezentacji właśnie spotkałem kolege ze studiów, który ze swoją jednostką OSP obslugiwal impreze i powiedzial, ze od niego orkiestra (Konopiska) ma drugie miejsce i tyle wie i to mi juz dalo do myślenia, że orkiestry wchodzą na scene wg. zdobytych miejsc, co sie potem potwierdzilo :D


Film na yt z prezentacji orkiestr:
http://www.youtube.com/watch?v=jgKHZ20S6ww

gagarin00
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 12:36
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: gagarin00 »

Do udzielenia takich informacji wystarczyło by żeby ci strażacy wiedzieli czy kolejność występów zgadza się z klasyfikacją. Jeśli się to nie pokrywało, wcale nie musieli wiedzieć kto jakie zajął miejsce.

Tzn. że jeżeli kolejność występów oznaczała zajęte miejsce to wyniki były już znane na odprawie kapelmistrzów. Trochę to niepoważne :D

gagarin00
Posty: 3
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 12:36
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: gagarin00 »

Mam jeszcze pytanie dotyczące nagrań. W czasie festiwalu dało się zauważyć profesjonalny sprzęt nagrywający, kamery itd. Nie wiecie może czy to nagrania na potrzeby organizatorów czy może była/będzie jakaś relacja w telewizji? Czy te nagrania są gdzieś publikowane, jak to było w ubiegłych latach?

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

Z doświadczenia wiem, że płyty z zeszlych festiwali ogolnopolskich przychodziły z lekkim poślizgiem czyli w ciągu 1-2 lat :D moze teraz bedzie inaczej :D

kachci
Posty: 2
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 13:54
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: kachci »

Napiszcie kto był w czołówce konkursu parady marszowej ?
Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Felis »

Ogarniacie czy są w necie już zdjęcia z festiwalu? Rzucajcie linki jak coś macie ;)
Sax Tenor <3

ja1234
Posty: 1
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 17:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: ja1234 »

Ten konkurs to jedna wielka bujda. Moja orkiestra jest w pełni amatorska, zero muzyków po akademii a nawet po muzycznej. Jesteśmy z tego dumni. Ten konkurs jest dla amatorów. Wszyscy profesjonaliści powinni się wstydzić ze grali tam, dyrygenci tez powinni bo to jest zagranie bardzo nie fair. WSTYDŹCIE SIĘ ORKIESTY NIE AMATORSKIE, BO BEZ PROFESJONALISTÓW JESTEŚCIE DNEM. Nie umiecie się bawić i macie za dużo pieniędzy. Cale jury tez do bani, bo nie umie zrobić porządku z tymi bogatymi. Pozdrowienia dla tych sprawiedliwych :)

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

Witam..
Straszny CHAOS z ogłoszeniem wyników co było wielkim minusem.
Było mówione że kolejność wchodzenia orkiestr jest przypadkowa to znamy tylko PIERWSZE MIEJSCE a reszta to domyślenia...
Moim zdaniem Nadarzyn nie powinien wygrać tego festiwalu. Nie oszukując się orkiestra z wielkimi osiągnięciami na tak ważnym festiwalu zagrała utwór ROBIN HOOD który grałem w orkiestrze szkoły muzycznej a do tego nie byli nastrojeni. Podczas gdy orkiestra usiadła na scenie to kultura sceniczna wymaga żeby zagrać dźwięk strojący a muzycy z Nadarzyna chyba przegrali wszystkie etiudy moi mili na scenie gra się koncerty a nie rozgrywa się...
Z całym szacunkiem do Dyrygenta który jest CZŁONKIEM KOMISJI W OSP ale cały czas spędził koło JURY no wyglądało to jak wyglądało.
Brawo dla wszystkich orkiestr poziom był MAX
Jak dla mnie czołówka powinna wyglądać inaczej
1. Konopiska
2. Koło
3. Krasocim
LUB
1. Konopiska
2. Krasocim
3. Koło

ORGANIZACJA WIELKA HAŁA!!!!
Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Felis »

ja1234 pisze:Ten konkurs to jedna wielka bujda. Moja orkiestra jest w pełni amatorska, zero muzyków po akademii a nawet po muzycznej. Jesteśmy z tego dumni. Ten konkurs jest dla amatorów. Wszyscy profesjonaliści powinni się wstydzić ze grali tam, dyrygenci tez powinni bo to jest zagranie bardzo nie fair. WSTYDŹCIE SIĘ ORKIESTY NIE AMATORSKIE, BO BEZ PROFESJONALISTÓW JESTEŚCIE DNEM. Nie umiecie się bawić i macie za dużo pieniędzy. Cale jury tez do bani, bo nie umie zrobić porządku z tymi bogatymi. Pozdrowienia dla tych sprawiedliwych :)
Ech, musze się z tym po części zgodzić, zanika już idea zupełnie amatorskich orkiestr. Osobiście muzycznej w życiu na oczy nie widziałam i daję rade w orkiestrze która byle jaka nie jest ;)

Często spotykam się czymś takim, ze dzieciaki które dołączają do orkiestr i tam uczą się gry po prostu chcą potem iść do szkoły muzycznej. Przecież nie można im tego zabronić, czy wyrzucić je z orkiestry w której zaczynały za to, ze chcą się kształcić na wyższych stopniach.

A nawiasem mówiąc, patrząc po ludziach z moich orkiestr wiem, że dzieciaki uczone pół roku przy orkiestrze umieją często więcej niż te po 1 roku w muzycznej ;)

mars5698023 pisze:Witam..
Straszny CHAOS z ogłoszeniem wyników co było wielkim minusem.
Było mówione że kolejność wchodzenia orkiestr jest przypadkowa to znamy tylko PIERWSZE MIEJSCE a reszta to domyślenia...
Moim zdaniem Nadarzyn nie powinien wygrać tego festiwalu. Nie oszukując się orkiestra z wielkimi osiągnięciami na tak ważnym festiwalu zagrała utwór ROBIN HOOD który grałem w orkiestrze szkoły muzycznej a do tego nie byli nastrojeni. Podczas gdy orkiestra usiadła na scenie to kultura sceniczna wymaga żeby zagrać dźwięk strojący a muzycy z Nadarzyna chyba przegrali wszystkie etiudy moi mili na scenie gra się koncerty a nie rozgrywa się...
Z całym szacunkiem do Dyrygenta który jest CZŁONKIEM KOMISJI W OSP ale cały czas spędził koło JURY no wyglądało to jak wyglądało.
Brawo dla wszystkich orkiestr poziom był MAX
Jak dla mnie czołówka powinna wyglądać inaczej
1. Konopiska
2. Koło
3. Krasocim
LUB
1. Konopiska
2. Krasocim
3. Koło

ORGANIZACJA WIELKA HAŁA!!!!
Zgadzam się w stu procentach! Nadarzyn zachowywał się trochę tak, jakby wiedzieli, ze wygraną maja w kieszeni i nie specjalnie się przyłożyli nawet do wykonania tych prostych utworów. Ja w tak ustawianym festiwalu więcej udziału brać nie zamierzam ;)

Wszystkie orkiestry pokazały naprawdę wielką klasę, brawa i gratulacje dla nich. A jak dla mnie to Konopiska zwyciężyły w tym festiwalu.
Ostatnio zmieniony pn 03 cze 2013, 19:26 przez Felis, łącznie zmieniany 1 raz.
Sax Tenor <3

karota
Posty: 4
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 19:16
OSP (gm., woj.): mazowieckie, makow maz
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: karota »

Osobiscie uwazam ze mozna sie zgadzac ze zwyciestwem Ndarzyna albo nie. Ale jezeli komus sie wydaje ze Konopiska to sami amatorzy to raczej jest w bledzie. Zawodowiec to nie tylko zolnierz. Student akademii muzycznej albo uczen szkoly II stopnia tez nijak ma sie do miana amatora niestety. Koncert Konopisk rewelacyjny ale przemarsz... Kto byl to widzial. A punktacja sie sumuje....

mars5698023
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 18:38
OSP (gm., woj.): Koło wielkopolskie
Lokalizacja: Koło
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: mars5698023 »

No tak ale jak wiemy dużo ludzi gra w orkiestrach i uczy się w szkołach muzycznych bo kochają muzykę a teraz nie da się żyć niestety z muzyki jak się jest amatorem i jak rozumiem że są w orkiestrach grający muzycy w szkołach muzycznych ale z rejonu danej orkiestry ale wynajmowanie zawodowców np. z filharmonii to przesada.
Konopiska powinny wygrać nie ma dwóch zdań
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat