Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.

Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

ElvisChałturnik pisze: Orkiestrze Konopiskiej radzę zmienić tonację "Orawy" z "Es" brzmiącego na "B" brzmiące bo nijak nie idzie do tego śpiewać :twisted:
Ale bitwa na chałtury przy autokarze mistrzowska była ;)

muzyk1990
Posty: 1
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 19:25
OSP (gm., woj.): SUSUSUSUUSUSU, SUSUSUUSuS
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: muzyk1990 »

co myślicie o grze Jasionówki ?

kachci
Posty: 2
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 13:54
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: kachci »

Moim zdaniem ogromne gratulacje należą się orkiestrze z Krasocina. Bacznie ją śledze i to jakie postępy robi ta orkiestra to jest cos niesamowitego. Byłem z żoną w Wiśle rok temu na przeglądzie regionalnym i oczom nie mogłem się napatrzeć, ale to co zrobili teraz to czysty profesjonalizn. Pewnie wielu z was może myśleć, że mieli wynajętych muzyków (nic z tych rzeczy). Na koncercie sama młodzież. Myślę, że może ona stanowić ogromne zagrożenie za dwa lata. Mam nadzieję, że nasza orkiestra zbliży się chociaz trocbhę do poziomu jaki wy prezentujecie ! :)


Pozdrowienia od OSP Karczew ! :)
Awatar użytkownika

ElvisChałturnik
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 17:48
OSP (gm., woj.): Milówka, Śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: ElvisChałturnik »

loukax pisze:
ElvisChałturnik pisze: Orkiestrze Konopiskiej radzę zmienić tonację "Orawy" z "Es" brzmiącego na "B" brzmiące bo nijak nie idzie do tego śpiewać :twisted:
Ale bitwa na chałtury przy autokarze mistrzowska była ;)
Nieskromnie muszę przyznać że tą z orkiestrą konopiską wygraliśmy, bo znaliśmy wszystkie ich utwory i mogliśmy dograć i dośpiewać, natomiast Wy polegliście na tak zwanej "Andzi" :D

Angelika0405
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 14:29
OSP (gm., woj.): Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Milówki
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Angelika0405 »

Tak więc trzeba tą orkiestrę zaprosić do Milówki i nauczyć całej reszty naszych muzycznych chałturniczych przyśpiewek :] i następnym razem dłużej pogramy i pospiewamy !!:)
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

Kurde te wypowiedzi ostatnie dwie strony to jak analogowa płyta która się zacięła... :twisted: Nadarzyn, Jaćmierz, Koło, Koło Nadarzyn ect. itp. itd.

Kuźwa, czy naprawę nie słuchaliście pozostałych...
Koronowo
Lubartów
Maków
Uniejów
Ostrów Mazowiecka
Ropczyce
Ligota

Zespoły które grały od 10 miejsca w górę, aż tak odstawały że nic na ich temat nikt nie powie.... :twisted:
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !
Awatar użytkownika

ElvisChałturnik
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 17:48
OSP (gm., woj.): Milówka, Śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: ElvisChałturnik »

robotek pisze:Zespoły które grały od 10 miejsca w górę, aż tak odstawały że nic na ich temat nikt nie powie.... :twisted:
Pewnie po prostu większość ich występów nie słyszała, dlatego prosiłbym o wrzucanie w miarę możliwości nagrań z występów. Gdy tylko będzie to możliwe to i nasza orkiestra postara się udostępnić jakieś nagrania z przeglądu.
Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

To wrzucajcie jakieś nagrania, w naszym przypadku było tak że graliśmy pierwsi o 9, potem śniadanio-obiad, a potem pojechaliśmy na zakwaterowanie i wróciliśmy niestety dopiero koło 16, więc wrzucać nagrania :D
Awatar użytkownika

ElvisChałturnik
Posty: 4
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 17:48
OSP (gm., woj.): Milówka, Śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: ElvisChałturnik »

bumblebee pisze:Milówki nie słyszałem, ale mam nadzieje, ze znajdzie się jakieś nagranie :roll:
Znalazły się nawet trzy :D
http://www.youtube.com/watch?v=zuHgIRDo2zo
http://www.youtube.com/watch?v=fwMIl3Bg6WU
http://www.youtube.com/watch?v=ezlldFNmH_E

Wiem że wkradły się błędy, niektóre nawet znaczne aczkolwiek moim zdaniem jak na amatorską orkiestrę całkiem nieźle.:twisted: Włożyliśmy w to dużo pracy i daliśmy z siebie wszystko, dlatego jesteśmy z siebie dumni. Chciałbym także powiedzieć że 5 miejsce to najlepsze jakie kiedykolwiek udało nam się zająć na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP (bywało max 7). Zapraszam do wysłuchania oraz komentowania. Liczę też na to że podzielicie się własnymi nagraniami :)

Topic author
booook
Posty: 13
Rejestracja: sob 27 kwie 2013, 09:20
OSP (gm., woj.): śląskie.............
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: booook »

Witam.
Ciekaw jestem ile orkiestr zrezygnuję z tych strażackich festiwali , a jeśli się takie znajdą to jakie będą ich powody ....
Awatar użytkownika

Felis
Posty: 7
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 11:18
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Felis »

Noo, moja orkiestra z tego festiwalu już zrezygnuje... w tym roku też mieliśmy nie brać udziału ale prezes się uparł ;) A powód taki, że ten festiwal wygląda na ustawiony i tyle. Jak za 2 lata wygra Mykanów to... nawet nic nie mówię.
Sax Tenor <3

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

booook pisze:Witam.
Ciekaw jestem ile orkiestr zrezygnuję z tych strażackich festiwali , a jeśli się takie znajdą to jakie będą ich powody ....

Oficjalne czy nieoficjalne? :? wszyscy nie dostana I miejsca. Uważam, że od dłuższego czasu jest to najmocniej obsadzony konkurs amatorskich orkiestr dętych w Polsce. Pozostałe odbywają się bez eliminacji i zależy kogo uda się organizatorom zaprosić. Dlatego jeżeli orkiestra chce się rozwijać powinna w nim uczestniczyć. z orkiestr młodzieżowych brakuje może 3 (Września we wszystkich konkurencjach (ale ktoś znów powie, że to orkiestra zawodowa:), musztra Grandioso i Kleszczów) chyba, że o jakiejś zapomniałem to chętnie posłucham i zmienię zdanie.

O pozostałych orkiestrach sie nie wypowiadam, bo jak się wytknie jakiś błąd to zaraz się ktoś obraża :oops:


BTW ten klarnecista z Milówki to na co dzień z Wami gra? bo był bardzo niezorientowany na scenie :mrgreen:
Awatar użytkownika

loukax
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 20:47
OSP (gm., woj.): Milówka, OSP Milówka
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: loukax »

Wszyscy grywają, tylko że problem u nas polega na tym, że 90% osób to albo studenci, albo osoby pracujące i nie jesteśmy w stanie przygotować musztry czy przemarszu tak jak byśmy chcieli. W takim składzie jak wystąpił mięliśmy próbę może 2 razy. Dlatego ja osobiście podziwiam orkiestry, które mają wszystko pozapinane na ostatni guzik :D My jesteśmy z siebie zadowoleni i twierdzę, że każdy przygotował się na tyle ile potrafił i nikt do nikogo nie ma pretensji, a wręcz każdy twierdzi że świetnie się bawił, a to jest dla nas najważniejsze ;)
A czy weźmiemy jeszcze udział w festiwalu tego na razie nie wiemy. Podstawa to dobra zabawa :D :D a nie walka o miejsca i smutne jest to, że wielu o tym zapomina.

niemabata
Posty: 3
Rejestracja: wt 04 cze 2013, 07:40
OSP (gm., woj.): gm.Konopiska woj.śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: niemabata »

ElvisChałturnik pisze:
bumblebee pisze:Milówki nie słyszałem, ale mam nadzieje, ze znajdzie się jakieś nagranie :roll:
Znalazły się nawet trzy :D
http://www.youtube.com/watch?v=zuHgIRDo2zo
http://www.youtube.com/watch?v=fwMIl3Bg6WU
http://www.youtube.com/watch?v=ezlldFNmH_E

Wiem że wkradły się błędy, niektóre nawet znaczne aczkolwiek moim zdaniem jak na amatorską orkiestrę całkiem nieźle.:twisted: Włożyliśmy w to dużo pracy i daliśmy z siebie wszystko, dlatego jesteśmy z siebie dumni. Chciałbym także powiedzieć że 5 miejsce to najlepsze jakie kiedykolwiek udało nam się zająć na Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP (bywało max 7). Zapraszam do wysłuchania oraz komentowania. Liczę też na to że podzielicie się własnymi nagraniami :)
Słuchałem a nawet obejrzałem Jerycho :shock: znam Waszą orkiestrę od ponad 20 lat i uważam że słuszną linię ma nasza władza: :lol: Nie mieliście kompletnej obsady jeśli chodzi o głosy, ale z wyciągneliście z ludzi wnętrzności jeśli chodzi o realizację dźwięków.Oczywiście można się delikatnie przyczepić do dynamiki i tempa - ale kto powiedział że tempo " zapodane" n.p przez Konopiska jest optymalne :?: ...Krótko - jeśli w ten sposób gracie lokalne, codzienne koncerty " wokół komina" - to czapki z głów:) 8) Powodzenia :!:

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

Felis pisze:Noo, moja orkiestra z tego festiwalu już zrezygnuje... w tym roku też mieliśmy nie brać udziału ale prezes się uparł ;) A powód taki, że ten festiwal wygląda na ustawiony i tyle. Jak za 2 lata wygra Mykanów to... nawet nic nie mówię.

dobre...to co Mykanów ma specjalnie przegrać, nie przyjechać?a jak zagra lepiej od pozostałych to co?komisja ma sfabrykować wyniki, zeby nie urazić kogoś uczuć?


Odnośnie sprawiedliwości Wręczyca Wielka wygrała Złota Trabkę z Konopiskami, zagrała bardzo dobrze, ale wg mnie program przynajmniej o 2 klasy łatwiejszy, w tym jeden utwór solowy. I co teraz? tez nikt do Kóz nie pojedzie?

Do katalogu orkiestr, które mogłyby uczestniczyć dołożyłbym również Wręczycę :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat