Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r.


Ronq
Posty: 10
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 11 wrz 2010, 16:27
OSP (gm., woj.): wilamowice.śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Ronq »

po co mają jeździć skoro na tych przeglądach jedne orkiestry są traktowane lepiej od drugich i szanowna komisja tylko patrzy za co można kogoś ud.pić ;] co najlepiej było widać w 2011r ;]

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

Ronq pisze:po co mają jeździć skoro na tych przeglądach jedne orkiestry są traktowane lepiej od drugich i szanowna komisja tylko patrzy za co można kogoś ud.pić ;] co najlepiej było widać w 2011r ;]
co było widać? wyniki się nie podobały? komisja patrzy jak kogoś ud.pić?może ktos sam sobie strzela w stope nie wychodząc w ogóle do przemarszu?i kto tu kogo olewa?

lepiej traktowane? fakt, nie da się zapewnić, zeby wszystkie orkiestry mieszkały w odległości 15 min od centrum czasem trzeba trochę poświęcić na dojazd (zreszą tak samo będzie w Wiśle)

Ronq
Posty: 10
Rejestracja: sob 11 wrz 2010, 16:27
OSP (gm., woj.): wilamowice.śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Ronq »

bumble pisz co chcesz, byłem słyszałem więc wiem, słucha mam jeszcze dobry ;] i wiem jak na tego typu przeglądach jest :) mam nadzieje że w tym roku podium bd sprawiedliwe, i pisze o grze na scenie a nie w przemarszu, bo zawsze te 2 rzeczy były oceniane osobno nagle ostatnim razem dziwnym zbiegiem okoliczności razem ;]

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

Ronq pisze:bumble pisz co chcesz, byłem słyszałem więc wiem, słucha mam jeszcze dobry ;] i wiem jak na tego typu przeglądach jest :) mam nadzieje że w tym roku podium bd sprawiedliwe, i pisze o grze na scenie a nie w przemarszu, bo zawsze te 2 rzeczy były oceniane osobno nagle ostatnim razem dziwnym zbiegiem okoliczności razem ;]
piszesz dla samego pisania. Tak samo moge napisać: Ronq pisz co chcesz, byłem, słyszałem, i zgadzam sie z werdyktem.

Jak masz jakieś opinie to trzeba je napisać, a nie tworzyć sztukę dla sztuki.

p.s Nie zawsze sie zgadzałem z werdyktem, ale akurat do ostatniego nie mam obiekcji ;)
Ostatnio zmieniony czw 30 maja 2013, 21:02 przez bumblebee, łącznie zmieniany 1 raz.

clapyourhands
Posty: 10
Rejestracja: czw 30 maja 2013, 19:09
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: clapyourhands »


tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

1. Nadarzyn
2. Konopiska
3. Krasocin

To jest czołówka festiwalu.

bateria
Posty: 6
Rejestracja: ndz 02 cze 2013, 13:04
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bateria »


Fubus92
Posty: 15
Rejestracja: pn 27 maja 2013, 23:18
OSP (gm., woj.): Łódzkie, Łódzkie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: Fubus92 »

A dalsze miejsca ? generalnie trochę był wczoraj chaos z tymi wynikami bo ogłoszono zwycięstwo Nadarzyna a reszta orkiestr nie wie nawet, którą pozycje zajęła... Zwycięstwo Nadarzyna chyba trochę naciągane..

trąbka19
Posty: 1
Rejestracja: ndz 02 cze 2013, 18:00
OSP (gm., woj.): Polanka Wielka, malopolska
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: trąbka19 »

A co myślicie o pokazie musztry OSP Polanka Wielka/ :)

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

No zamieszania troche bylo wczoraj. Mozna bylo sie domyslić , ktore miejsce mialy orkiestry po nagrodach jakie otrzymaly i po kolejnosci orkiestr, ktore wchodzily wczoraj na scene zeby sie zaprezentować.
Pamiętam, że 4. Koło 5. Milówka 6.Jaćmierz. Dalej nie pamietam.
Awatar użytkownika

robotek
Posty: 32
Rejestracja: wt 30 kwie 2013, 00:00
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: robotek »

Wystarczyło liczyć kolejność rozdawania dyrygentom "małych" pucharów, i wiadomo kto co zajął.., zresztą to naprawdę nieistotne, każda z tych orkiestr odniosła wielki sukces ! będąc a finale, z 802 orkiestr tylko 22 w finale duża sprawa.

Moje przemyślenia:
1. Nadarzyn w końcu "dali" im podium, orkiestra z ogromnym budżetem, zupełnie poza zasięgiem AMATORSKICH orkiestr dętych, jest w zasadzie "orkiestrą - gówniarzem" ledwo ma 12 czy 13 lat a tyle komercyjnych występów za sobą, że kasa pozwala na osiągnięcie wszystkiego... dlatego zupełnie nie brałem ich pod uwagę.
Gra świetnie, ale jakoś tak nie lubię ich, może przez zazdrość że mają dojście do polskich gwiazd estrady i zgarniają wszystko !, zresztą nigdy nie lubiłem trepów, zwłaszcza nie spełnionych tamburmajorów :twisted: ...

2. Mykanów faktycznie bardzo dziwna ta orkiestra, szkoda że nie przyznali im dożywotniej emerytury za zdobycie I miejsca w 2011 super gra ale jakoś tak śmierdzi mi zawodowymi...

3. Dzieci minnimażoretki z zespołu "zez" czy jakaś taka nazwa, przypominało mi program "mam talent" gdzie wzruszenie bierze górę nad rozsądkiem... może za parę lat, gdzie z dzieci zamienią się w ociężałe panienki 8) będą wtedy wyrównane szanse. Dzieci nie mają tremy, nie do końca zdają se sprawę że są jak nauczone automaty, ich ciała nie są jeszcze ukształtowane, dorosłe mażoretki nie mają żadnych szans !! nie brałem tego występu pod uwagę jako konkurs.

4. Milówka duże zaskoczenie, bo widać amatorzy, nastolatki - dzieci potrafili bardzo płynnie, miło i skutecznie zagrać swój program dla mnie super, myślę że chwilę czasu i będzie to bardzo MOCNA i silna orkiestra, byle by nie sięgali po zawodowców bo czar pryśnie

5. Koło, Jaćmierz Konopiska, bardzo wyrównany program właściwie nie wiem, tak bardzo podobne znakomite wykony że trudno to oceniać.

6. Ropczyce teraz pod dyrekcją dyrygenta który prowadził Dobrynin, w ciągu dwóch lat z najprawdziwszych amatorów grających odpusty, doprowadził ich do finału ogólnopolskiego to jest szok ! , myślę że potrafią zagrozić nawet bogatemu Nadarzynowi, tylko trzeba jeszcze trochę czasu, no i kapitalny repertuar zupełnie inny niż reszta, ten dyrygent to charyzmatyczny facet.

7. Trochę nie udała się parada mażoretek, zimno było, widać po dziewczynach że mocno zmarzły, w zasadzie poziom wyrównany.

8. Nie wiem, ale zawsze mi łzy wyciska wspólne granie, 22 NAJLEPSZE orkiestry z Polski, to było słychać, czasem się rozbiegło, ale w 90 % CUDOWNE granie jednakowe granie, czułem się jak w raju, widać było że niektórych dyrygentów zjadła trema 8) ale czy to istotne, najbardziej podobał mi się polonez.

9. Zarząd główny powinien się zastanowić na regułami finałowego przeglądu , 22 orkiestry to moim zdaniem
stanowczo za dużo, i na prawdę powinni badać udział zawodowych muzyków w orkiestrach, jest to bardzo negatywny trend, inne państwa dają sobie z tym radę a u na jak zwykle po polsku..

Szkoda tylko, beznadziejna pogoda w sobotę była, cholerne zimno, nawet widziałem że Pawlak zmarzł :D
no cóż Wisła 2013 przeszła do historii, cudowne orkiestry, nastrój, spontan, charyzma, to tylko możliwe na takich festiwalach, szkoda że finały są co kilka lat.
Kocham SZCZERĄ AMATORSKĄ ! muzykę dętą, reszta to KASA, KOMERCHA, OBŁUDA !

nicolas12
Posty: 39
Rejestracja: pn 09 maja 2005, 12:28
Lokalizacja: woj. śląskie
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: nicolas12 »

Czy są gdzieś w necie zdjęcia z tej imprezy?

Bo nie mogę nic znaleźć.
Muzyka - moje hobby.

tabu7
Posty: 1
Rejestracja: pn 03 cze 2013, 09:30
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tabu7 »

Krasocin pokazał klasę. W końcu orkiestra została doceniona. Musztra i koncert rewelacja. Tak powinny grać amatorskie w 100% orkiestry.

bumblebee
Posty: 50
Rejestracja: wt 24 lip 2012, 15:41
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: bumblebee »

nie ma to jak mała polemika na konkretach ;)
robotek pisze:Wystarczyło liczyć kolejność rozdawania dyrygentom "małych" pucharów, i wiadomo kto co zajął.., zresztą to naprawdę nieistotne, każda z tych orkiestr odniosła wielki sukces ! będąc a finale, z 802 orkiestr tylko 22 w finale duża sprawa.
dla "zorientowanych" nie był to problem, orkiestry grając po jednym utworze występowały w kolejności w jakiej zostały sklasyfikowane, a później tak odbierano puchary...ale skąd człowiek, który przypadkiem trafił do amfiteatru miał to wiedzieć? jasno został zaznaczony zwycięzca. Zr5esztą tez w bardzo niefortunny sposób.
robotek pisze:1. Nadarzyn w końcu "dali" im podium, orkiestra z ogromnym budżetem, zupełnie poza zasięgiem AMATORSKICH orkiestr dętych, jest w zasadzie "orkiestrą - gówniarzem" ledwo ma 12 czy 13 lat a tyle komercyjnych występów za sobą, że kasa pozwala na osiągnięcie wszystkiego... dlatego zupełnie nie brałem ich pod uwagę.
Gra świetnie, ale jakoś tak nie lubię ich, może przez zazdrość że mają dojście do polskich gwiazd estrady i zgarniają wszystko !, zresztą nigdy nie lubiłem trepów, zwłaszcza nie spełnionych tamburmajorów :twisted: ...
Zgadzam się, ta orkiestra jest bardzo dobra, ale na festiwalu OSP nie powinna występować. Jak się ma odpowiedni budżet to można jeździć.

robotek pisze:2. Mykanów faktycznie bardzo dziwna ta orkiestra, szkoda że nie przyznali im dożywotniej emerytury za zdobycie I miejsca w 2011 super gra ale jakoś tak śmierdzi mi zawodowymi...
Tak się składa, ze akurat dość dobrze znam tą orkiestrę. Proponuję przeczytać: http://www.orkiestra.mykanow.pl/pl_PL/a ... wa-wochala Jeżeli ta osobę uznamy za "zawodowca", to rzeczywiście był jeden podczas koncertu. Do tego jeżeli wiek osób to przedział 13-28 to można byc dumnym, że ktos orkiestrę amatorską posądza o zawodowstwo ;)
robotek pisze:3. Dzieci minnimażoretki z zespołu "zez" czy jakaś taka nazwa, przypominało mi program "mam talent" gdzie wzruszenie bierze górę nad rozsądkiem... może za parę lat, gdzie z dzieci zamienią się w ociężałe panienki 8) będą wtedy wyrównane szanse. Dzieci nie mają tremy, nie do końca zdają se sprawę że są jak nauczone automaty, ich ciała nie są jeszcze ukształtowane, dorosłe mażoretki nie mają żadnych szans !! nie brałem tego występu pod uwagę jako konkurs.
bez względu na wiek, jak dla mnie rewelacja. To nie są niemowlaki, że nie czują tremy. Jeżeli chodzi o "dorosłe" mażoretki to proponuję udać się na mistrzostwa do Opola i zobaczyć jak wyglądają zespoły, które się w tym specjalizują. Zupełnie inny poziom. Zespoły tańczące przy orkiestrach w większości są dodatkiem (nie chcę nikogo urazić), a ich skład zmienia się co 2/4 lata i ciężko wypracować dobry poziom. Nie trzeba być ekspertem, żeby zauważyć, które dziewczyny trenują dłużej niż 2/3 lata.

robotek pisze:6. Ropczyce teraz pod dyrekcją dyrygenta który prowadził Dobrynin, w ciągu dwóch lat z najprawdziwszych amatorów grających odpusty, doprowadził ich do finału ogólnopolskiego to jest szok ! , myślę że potrafią zagrozić nawet bogatemu Nadarzynowi, tylko trzeba jeszcze trochę czasu, no i kapitalny repertuar zupełnie inny niż reszta, ten dyrygent to charyzmatyczny facet.


Pamiętam orkiestrę z Dobrynina i pamiętam jej skład, więc przemilczę tą uwagę, szczególnie, ze tak narzekasz na "zawodowstwo" w orkiestrach.

robotek pisze:9. Zarząd główny powinien się zastanowić na regułami finałowego przeglądu , 22 orkiestry to moim zdaniem
stanowczo za dużo, i na prawdę powinni badać udział zawodowych muzyków w orkiestrach, jest to bardzo negatywny trend, inne państwa dają sobie z tym radę a u na jak zwykle po polsku..
zakończenie festiwalu i ogłoszenie wyników co 2 lata inne i coraz gorsze. Powinna byc jasno i na temat, jaka orkiestra, które miejsce.

Gratulacje dla zwycięzców i szczególne dla orkiestr z Krasocina (naprawdę duzy postęp) i Jaćmierza

tptmeister01
Posty: 19
Rejestracja: ndz 26 maja 2013, 22:55
Status: Offline

Re: Ogólnopolski Festiwal Orkiestr Dętych OSP - Wisła 2013 r

Post autor: tptmeister01 »

bumblebee pisze:nie ma to jak mała polemika na konkretach ;)
robotek pisze:Wystarczyło liczyć kolejność rozdawania dyrygentom "małych" pucharów, i wiadomo kto co zajął.., zresztą to naprawdę nieistotne, każda z tych orkiestr odniosła wielki sukces ! będąc a finale, z 802 orkiestr tylko 22 w finale duża sprawa.
dla "zorientowanych" nie był to problem, orkiestry grając po jednym utworze występowały w kolejności w jakiej zostały sklasyfikowane, a później tak odbierano puchary...ale skąd człowiek, który przypadkiem trafił do amfiteatru miał to wiedzieć? jasno został zaznaczony zwycięzca. Zr5esztą tez w bardzo niefortunny sposób.
robotek pisze:1. Nadarzyn w końcu "dali" im podium, orkiestra z ogromnym budżetem, zupełnie poza zasięgiem AMATORSKICH orkiestr dętych, jest w zasadzie "orkiestrą - gówniarzem" ledwo ma 12 czy 13 lat a tyle komercyjnych występów za sobą, że kasa pozwala na osiągnięcie wszystkiego... dlatego zupełnie nie brałem ich pod uwagę.
Gra świetnie, ale jakoś tak nie lubię ich, może przez zazdrość że mają dojście do polskich gwiazd estrady i zgarniają wszystko !, zresztą nigdy nie lubiłem trepów, zwłaszcza nie spełnionych tamburmajorów :twisted: ...
Zgadzam się, ta orkiestra jest bardzo dobra, ale na festiwalu OSP nie powinna występować. Jak się ma odpowiedni budżet to można jeździć.

robotek pisze:2. Mykanów faktycznie bardzo dziwna ta orkiestra, szkoda że nie przyznali im dożywotniej emerytury za zdobycie I miejsca w 2011 super gra ale jakoś tak śmierdzi mi zawodowymi...
Tak się składa, ze akurat dość dobrze znam tą orkiestrę. Proponuję przeczytać: http://www.orkiestra.mykanow.pl/pl_PL/a ... wa-wochala Jeżeli ta osobę uznamy za "zawodowca", to rzeczywiście był jeden podczas koncertu. Do tego jeżeli wiek osób to przedział 13-28 to można byc dumnym, że ktos orkiestrę amatorską posądza o zawodowstwo ;)
robotek pisze:3. Dzieci minnimażoretki z zespołu "zez" czy jakaś taka nazwa, przypominało mi program "mam talent" gdzie wzruszenie bierze górę nad rozsądkiem... może za parę lat, gdzie z dzieci zamienią się w ociężałe panienki 8) będą wtedy wyrównane szanse. Dzieci nie mają tremy, nie do końca zdają se sprawę że są jak nauczone automaty, ich ciała nie są jeszcze ukształtowane, dorosłe mażoretki nie mają żadnych szans !! nie brałem tego występu pod uwagę jako konkurs.
bez względu na wiek, jak dla mnie rewelacja. To nie są niemowlaki, że nie czują tremy. Jeżeli chodzi o "dorosłe" mażoretki to proponuję udać się na mistrzostwa do Opola i zobaczyć jak wyglądają zespoły, które się w tym specjalizują. Zupełnie inny poziom. Zespoły tańczące przy orkiestrach w większości są dodatkiem (nie chcę nikogo urazić), a ich skład zmienia się co 2/4 lata i ciężko wypracować dobry poziom. Nie trzeba być ekspertem, żeby zauważyć, które dziewczyny trenują dłużej niż 2/3 lata.

robotek pisze:6. Ropczyce teraz pod dyrekcją dyrygenta który prowadził Dobrynin, w ciągu dwóch lat z najprawdziwszych amatorów grających odpusty, doprowadził ich do finału ogólnopolskiego to jest szok ! , myślę że potrafią zagrozić nawet bogatemu Nadarzynowi, tylko trzeba jeszcze trochę czasu, no i kapitalny repertuar zupełnie inny niż reszta, ten dyrygent to charyzmatyczny facet.


Pamiętam orkiestrę z Dobrynina i pamiętam jej skład, więc przemilczę tą uwagę, szczególnie, ze tak narzekasz na "zawodowstwo" w orkiestrach.

robotek pisze:9. Zarząd główny powinien się zastanowić na regułami finałowego przeglądu , 22 orkiestry to moim zdaniem
stanowczo za dużo, i na prawdę powinni badać udział zawodowych muzyków w orkiestrach, jest to bardzo negatywny trend, inne państwa dają sobie z tym radę a u na jak zwykle po polsku..
zakończenie festiwalu i ogłoszenie wyników co 2 lata inne i coraz gorsze. Powinna byc jasno i na temat, jaka orkiestra, które miejsce.

Gratulacje dla zwycięzców i szczególne dla orkiestr z Krasocina (naprawdę duzy postęp) i Jaćmierza

W 100 % sie zgadzam i sie pod tym podpisuje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat