Urodziny Jana Pawła II


Topic author
muzykant1
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 maja 2006, 19:49
Status: Offline

Urodziny Jana Pawła II

Post autor: muzykant1 »

Witam! :)
Czy byliście na Koncercie z okazji urodzin Jana Pawła II w Wadowicach??
Jak podobała sie wam organizacja, jakie macie wrazenia po tym koncercie? Wybieracie sie w przyszłym roku?? Pozdrawiam

nicolas12
Posty: 39
Rejestracja: pn 09 maja 2005, 12:28
Lokalizacja: woj. śląskie
Status: Offline

Witaj!

Post autor: nicolas12 »

:D Ja też tam byłem!
Koncert wyszedł dość fajnie. Orkiestry już nauczyły się grać w tak wielkim gronie.
Organizacja była powiedzmy - średnia.
Moje uwagi:
1. Nie wiadomo po co zostały powstało nowe opracowanie utworów: Barka, Conqest of Paradise (nie wiem czy inne tez były w nowym opracowaniu) skoro poprzednie nuty były sprawdzone i wielu muzyków mówiło że tamte lepiej brzmiały.
2. W otrzymanych nutach było mnóstwo błędów - tu krzyżyk, tam bemol a tu brak kasownika, nie zaznaczona powtórka itp....
3. W ostatniej chwili na próbie mjr dr. S. Strączek uzgadnia z chórem i solistami które części ile razy będą grane - straszne zamieszanie z tym było. Przecież podobno była w Choczni orkiestra reprezentacyjna z Nowego Sącza i sprawdzali to wszystko. Całe szczęście że ten utwór (chyba Sancta Lucia) wyszedł bez zarzutu.
4. Nie było dobrej koordynacji działań: gdy prowadzący dyrygent na placu chciał rozpoczać koncert hymnem Polski do placu dochodziła jeszcze jedna z orkiestr grając wesołego marsza.
5. Naszą orkiestrę niezbyt sympatycznie powitano w Choczni - przed strażnicą wszedł do naszego autobusu Pan ubrany w żółtą koszulkę OSP Chocznia i bez powitania lodowatym rozkazującym tonem polecił by wszyscy którzy nie są ubrani w mundury natychmiast to uczynili bo o 8:30 będzie próba (a była wtedy godz. 7:50). W autobusie powiało grozą zwłaszcza że wszyscy mieli mundury galowe ubrane na sobie a czapkę w zasięgu reki. Na małą uwagę kolegi że jest jesze 40 minut i to "kupa czasu" ten Pan jeszcze bardziej syberyjsko odrzekł: "Tak Pan sądzi to radzę uważać - bo może Pan nie zdążyć" - i wysiadł z autobusu. Na szczeście tą lodowatość rozgrzało wkrótce majowe słońce i wszyscy w dobrych humorach mogli uczestniczyć w koncercie.
6. Próba jak to w OSP bywa rozpoczęła się z niewiadomych przyczyn 25 minut później - wiadomo - strażacka punktualność a potem dh Cholewka narzekał że już jesteśmy spóźnieni.
7. Poczęstunek i zaplecze socjalne - bez zarzutu.
8. Niestety - tego typu koncerty bez Sp. Wladysłwa Balickiego to już nie to samo.....

Pozdrawiamm ...... Do przyszłego koncetru....

P.S. Jak było po koncercie - obchodach dnia strażaka w Choczni? Kto tam był? Bo my niestety pojechaliśmy z Wadowic prosto do domu ...
Muzyka - moje hobby.

Topic author
muzykant1
Posty: 13
Rejestracja: czw 18 maja 2006, 19:49
Status: Offline

Post autor: muzykant1 »

Czy nikt więcej nie ma żadnych spostrzerzeń :?: Z pewnością byłyby one bardzo cenne dla organizatorów. Mi osobiście bardzo się podobał i koncert i obchody Dnia Strżaka w Choczni.... koncer ich BigBandu też dość udany... a gulasz bardzo smaczny :D :) ... możecie się mnie spodziewać za rok... :lol:
:idea: PS.Czekam na dalsze komentarze....

monika
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 cze 2006, 18:25
Status: Offline

Post autor: monika »

Ja też tam byłam...
Bardzo miłe i zawsze wzruszające mnie wydarzenie...warto grać na chwałe takiego Wielkiego człowieka jak Jan Paweł II.
Już przyzwyczaiłam się do pewnej dezorganizacji...
w tym roku nie dostaliśmy nut pocztą tylko pocztą elektroniczną oczywiście jak wspomnieliście z błędami, a niektóre z nich potwierdzają że ktoś chyba nie znał tego programu w którym je pisał :D
A po drugie o tym że nie gramy Conquest of Paradaise nasza orkiestra dowiedziała się na próbie w Choczni - bo nikt o zmianie wcześniej nie poinformował nas.
Hymn Polski ciężko się zaczynało bo jakaś .... :D orkiestra zaczęła grać marsza. Uważam że co jak co ale takie popisowe występy i parady to wypada wykonać ale po mszy i koncercie...
Ale to oczywiście tylko moje skromne zdanie...

Pozdrawiam wszystkich.

Topic author
muzykant1
Posty: 13
Rejestracja: czw 18 maja 2006, 19:49
Status: Offline

wznozwienie

Post autor: muzykant1 »

Czy w tym roku planujecie wyjazd na urodziny Jana Pawła II do Wadowic?
Ćwiczycie już utwory do wspólnego wykonania? Czy Wasi kapelmistrzowie wybierają się na zebranie-szkolenie do Choczni?

monika
Posty: 2
Rejestracja: ndz 11 cze 2006, 18:25
Status: Offline

Post autor: monika »

UWAGA UWAGA !!!
:D :D :D

Kto w piątek wybiera się do Wadowic??

Orkiestra Dęta przy OSP Sosnowice w piątek będzie na 100 %
:)

gizik
Posty: 58
Rejestracja: sob 24 lis 2012, 17:24
OSP (gm., woj.): Ciechanów, mazowieckie
Status: Offline

Re: Urodziny Jana Pawła II

Post autor: gizik »

JA osobiście się wybrałem i było cudownie :) Polecam również jeździjcie do Wadowic to piękna miejscowość....






------------------------
dieta na mase - czylu diety ćwiczenia i treningi dla strażaków i osób które chcą przytyć w mięśnie. Dieta na mase to sprawa indywidualna i potrzebna do nabierania masy mięśniowej.
jak szybko schudnąć czyli wszystko o odchudzaniu dla grubaskó i tych którzy mają problemy z odchudzaniem i z nadmiarem ciała czyli tłuszczem. Jak szybko schudnąć dla strażaka
Zaczynając zabawę na siłowni nie mamy problemów ze zwiększeniem masy mięśniowej. Oczywiście to w jakim tempie twoja masa mięśniowa będzie rosła zależało takich jak odpowiednia dieta na mase, trening na masę czy odpowiednia suplementacja.

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Urodziny Jana Pawła II

Post autor: Raku »

Nie można zbanować tego spamera ? Odkopuje kilkuletnie tematy, pisze bzdury byle by tylko zareklamować coś... Panie admin zrób Pan coś :?
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Urodziny Jana Pawła II

Post autor: kamil237 »

Też chciałem napisać coś podobnego ale... Stwierdziłem, że to bez sensu bo tu nie ma żadnego admina.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat