Rejestracja Samochodu

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
rafal F.
Posty: 76
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 11:46
Status: Offline

Rejestracja Samochodu

Post autor: rafal F. »

witam mam problem z rejestracja samochodu dostaliśmy samochód z zaprzyjaźnionej jednostki i stal nie przerejestrowany około pul roku bo najpierw burmistrz przyjął wniosek przekazania tego samochodu a potem zaczął się wykręcać ze niema pieniędzy na utrzymanie tego samochodu no to my zarejestrowaliśmy go na nasza jednostkę za własne pieniądze no a teraz burmistrz mówi ze popełniliśmy błąd i zęby teraz go przerejestrować to musi wynająć prawnika czy to prawda proszę o odpowiedzi i nadmieniam ze nasza jednostka należy do KSRG z góry dziękuje i pozdrawiam

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: marcin_op »

Wg. mnie to tylko właścicel samochodu ma prawo go zarejestrować.

Przecież w wydziale komunikacji rejestruje się samochód na podstawie jakiegoś papierka, np.umowa kupna, albo dokument przekazania, na którym dokumęcie jednoznacznie wskazane jest kto jest wlaścicielem samochodu.

Jeśli właścicelem samochodu jest OSP to nie można go zarejestrować na Urząd Gminy.

Więc jeśli teraz chcecie go zarejestrowac na urząd gminy to wystarczy ze jakoś OSP przekarzecie samochód na nowego wlaścicela, albo przekarzecie albo sprzedacie albo darowizna.
Zaden prawnik nie jest tu potrzebny.

Pozatym, jakie dla was ma znaczenie na kogo jest zarejestrowany samochód ?

mariuszospsielce
Posty: 18
Rejestracja: pn 13 lut 2006, 20:51
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: mariuszospsielce »

Witam jestem Prezesem w pewnej jednostce Osp i pracuję w wydziale komunikacji. Podstawa do rejestracji pojazdu jest dokument własności czyli umowa kupna sprzedaży, darowizny, rachunek ,faktura itp. oczywiście dowód rejestracyjny , tablice i ubezpieczenie.Po co prawnik nie wiem może wójt po prostu coś kombinuje.

STAR244
Posty: 65
Rejestracja: pn 16 lis 2009, 16:24
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: STAR244 »

witam kupcie dla takiego wójta bilet na wczasy daleko w jedną stronę żeby nie wrócił

strażakjasiek
Posty: 2
Rejestracja: wt 15 gru 2009, 18:38
OSP (gm., woj.): OSP Mierzawa; gm. Wodzisław; Świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: strażakjasiek »

Zgadzam się z przedmówcą. Niezależnie od tego kto jest właścicielem samochodu czy sprzętu wykorzystywanego do ochrony przeciwpożarowej gmina ma obowiązek utrzymania w/w sprzętów pod warunkiem że służą one właśnie do ochrony przeciwpożarowej. Wójt powinien znać Ustawę o ochronie przeciwpożarowej!

Topic author
rafal F.
Posty: 76
Rejestracja: pt 09 sty 2009, 11:46
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: rafal F. »

tylko mam prośbę gdzie mogę znaleźć tą ustawę na ten temat jeśli wiecie to podajcie linka z góry dzięki i pozdro
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: kamil237 »

Użycie opcji "szukaj" nie boli :)
Sprawdź to:

http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.ph ... 31&p=10163
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

Leon
Posty: 10
Rejestracja: śr 27 paź 2004, 12:10
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: Leon »

Ten problem przewija się od lat a rozwiązanie jest od lat proste
Należy wpisać UG jako współwłaściciela wtedy Gmina może łożyć na utrzymanie a pojazd nadal jest Straży

W sprawach samochodów polecam się na przyszłość

Pozdrawiam

wa1955
Posty: 3
Rejestracja: sob 27 mar 2010, 11:05
OSP (gm., woj.): osp pokrzydowo zbiczno kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Rejestracja Samochodu

Post autor: wa1955 »

Druhowie. Nie ważne na kogo jest zarejestrowany .Obowiązek utrzymania i kosztów leży po stronie
Wojta, Burmistrza itd.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat