Niepotrzebne OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

leszkoma
Posty: 30
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 19 gru 2010, 20:49
OSP (gm., woj.): wielkopolskie - poznański
Lokalizacja: pow.Poznań
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: leszkoma »

Witam druhny i druhowie,tych z KSRG i całą naszą rzeszę z poza KSRG. Jeśli odbywają się u was zebrania sprawozdawcze to zapraszajcie przedstawicieli z zarządu powiatowego OSP. Im należy zadawać pytania dlaczego my z poza systemu jesteśmy gorsi w traktowaniu przez PSP . Powiedzieć im, że zamierzacie zorganizować spotkanie przedstawicieli OSP z Waszego powiatu, które nie są w KSRG i czy dysponują salą do takiego spotkania . W powiecie na pewno się znacie z innymi jednostkami z zawodów lub innych imprez. Jeśli się nie znacie to macie internet a to otwarta książka adresowa. Wszystko to możecie załatwić jednym telefonem do prezesa zarządu powiatowego. Zacznijmy rozwijać nasze postulaty od gminy i powiatu a jeśli będziecie gotowi to przyjdzie czas na województwo i potem Warszawe do,, Pawlaka''. Co o tym sądzicie ??

prezes robert
Posty: 2
Rejestracja: pn 31 sty 2011, 19:41
OSP (gm., woj.): kąty frampol,lublin
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: prezes robert »

mam ten sam problem wyjazdów trochę jest ale sprzęt w kiepskim stanie burmistrz mówi że nie ma kasy bo nie jesteśmy w KSRG i co dalej :?:
Awatar użytkownika

CHACHUŁ.CTIF
Posty: 38
Rejestracja: śr 18 sie 2010, 15:09
OSP (gm., woj.): OSP ŻDŻARY gm.KAWĘCZYN woj.Wielkopolskie
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: CHACHUŁ.CTIF »

widze ze temat odszedł w zapomnienie???? jak u was po tzw "WALNYM" ??? poruszyliscie temat?? u mnie w OSP jest Walne w sobote i zamierzam poruszyć temat a ponadt to startowac w wyborach na naczelnika bo u nas same dziadki nie na czasie i tylko by kase liczyli i miedzy siebie dzielili
998 Turek zgłoś sie do 627-45

Firestarter
Posty: 25
Rejestracja: pt 19 lis 2010, 09:25
OSP (gm., woj.): Okolice Krakowa
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: Firestarter »

.
Ostatnio zmieniony czw 14 kwie 2011, 06:20 przez Firestarter, łącznie zmieniany 1 raz.

Strazak998
Posty: 34
Rejestracja: wt 22 cze 2010, 14:53
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: Strazak998 »

No to muszę Cię zasmucić. Nikogo nie wyrzucisz z Zarządu bo do Zarządu delegują członków poszczególne jednostki i Wasza koalicja to może najwyżej pozbawić poszczególnych funkcji w Zarządzie(np. Komendant Gminny, Prezes itp.) lub wykluczyć pewne osoby z Prezydium Zarządu. Proponuje przed zjazdem poczytać Statut ZOSP RP- to będzie bardziej rozsądne niż pisanie na forum!
Poza tym moim zdanie zmawianie się na jednostki systemowe i wykluczanie ich z czegokolwiek to raczej jest dziwny plan, ale nie będę wyrażał tu swojej opinii, bo to Wasz problem!
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: JakuB »

Firestarter pisze:U nas w Gminie stworzyliśmy koalicje.Na wyborach do ZG ZOSP usuniemy z zarządu wszystkich którzy wywodzą się KSRG.Już nie będzie non stop gadania ze są w systemu i są najlepsi.A to dopiero początek zabawy.
Pokazałeś właśnie, że to jednostki z poza Systemu są głupie i nie znają Statutu. Gratuluję pomysłowości
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: podymacz »

Firestarter pisze:U nas w Gminie stworzyliśmy koalicje.Na wyborach do ZG ZOSP usuniemy z zarządu wszystkich którzy wywodzą się KSRG.Już nie będzie non stop gadania ze są w systemu i są najlepsi.A to dopiero początek zabawy.
Kolego, nie zgadzam się z takim podejściem że należy wypowiadać wojnę wszystkim z KSRG.
Nie tędy droga! Należy się wspólnie dogadywać i walczyć pokojowo o swoje racje! Zwłaszcza że jestećie na gorszej pozycji. Nawet mając większość w zarządzie nic nie wskóracie, a tylko na robicie sobie wrogów, ponieważ i tak w wyposażaniu jednostek pierwszeństwo ma niestety KSRG. Wynika to z porozumienia Wójta z PSP. Przede wszystkim spokój! Włącz TV i zobacz wiadomości, co się wyprawia w naszej polityce. Chcecie tak samo walczyć na szczeblu OSP? Bez sensu...

Tylko spokój i dogadywanie się może wam pomóc. :P

Firestarter
Posty: 25
Rejestracja: pt 19 lis 2010, 09:25
OSP (gm., woj.): Okolice Krakowa
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: Firestarter »

Zle to napisałem.Nie chodzi mi o odsuniecie członków KSRG od wszystkiego.Tylko w naszej gminie zawsze było że w Zarządzie Gminnym najwyższe stanowiska były obsadzone członkami OSP KSRG którzy nie szanowali innych OSP .I wiele spraw było załatwianych poza wiedzą innych OSP z poza systemu.W tym roku po prostu nie będą dopuszczeni do władz najwyższych(w sensie Prezes i Komendant będą z poza systemu)
Awatar użytkownika

Topic author
ratownikosp998
Posty: 29
Rejestracja: ndz 28 lis 2010, 17:52
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: ratownikosp998 »

Odkopałem swój stary wątek, choć poniekąd jest jak najbardziej aktualny... :cry:
Pojawia się szansa dla wszystkich, którzy chcą się rozwijać( choć znam OSP, którym jest dobrze z tym, ze nie wyjeżdżają!), a to za sprawą nowego numeru czasopisma "STRAŻAK". Jest tam ciekawy artykuł pt. "W Sejmie o OSP w KSRG". Najważniejsza treść z tego artykułu to:

" W latach 2011 - 2014 planowane jest włączenie do KSRG 263 ochotniczych straży pożarnych. A po 2014 już 482".

Myślę że to świetna okazja aby powalczyć o dołączenie do tej jak ktoś napisał "elity pożarnictwa". Wiem ze systemowcy się już krzywią, bo do tego tortu (dotacji z KSRG) będzie więcej chętnych!
Dla mnie ważne jest też to, że będzie szansa zwiększyć ilość wyjazdów!!!
Tylko te drakońskie wymagania....

P.S. nie ma ktoś niepotrzebnych aparatów i narzędzie hydraulicznych? :P
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: kwas »

ratownikosp998 pisze: Myślę że to świetna okazja aby powalczyć o dołączenie do tej jak ktoś napisał "elity pożarnictwa". Wiem ze systemowcy się już krzywią, bo do tego tortu (dotacji z KSRG) będzie więcej chętnych!
Dla mnie ważne jest też to, że będzie szansa zwiększyć ilość wyjazdów!!!
Tylko te drakońskie wymagania....
Ja jako systemowiec wcale sie z tego powodu nie krzywię. A wiesz dlaczego? Proste. Nie będę musiał tyle razy wyjeżdzać. Podzielę sie tym tortem z innymi.
Widzę że cieszysz się że będzie wieksza szansa zwiększenia wyjazdów. Każdy wyjazd to z reguły ludzka tragedia. Wolałbym aby tych tragedii nie było wcale a przez to nie wyjeżdżać.
Właśnie te drakońskie wymagania. Ale trudności są po to aby je przezwycieżać.
Awatar użytkownika

Topic author
ratownikosp998
Posty: 29
Rejestracja: ndz 28 lis 2010, 17:52
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: ratownikosp998 »

kwas pisze: Widzę że cieszysz się że będzie wieksza szansa zwiększenia wyjazdów. Każdy wyjazd to z reguły ludzka tragedia. Wolałbym aby tych tragedii nie było wcale a przez to nie wyjeżdżać.
Widzisz Kwas - ie, mi wcale nie chodzi o to, żeby ludziom płonęły domy, rozbijali się w wypadkach itp. Chciałbym sprawnie obsługiwać te zdarzenia ze swoją OSP w obrębie mojej miejscowości, ewentualnie gminy! Tyle i tylko tyle! W całej tej historii drażni mnie fakt olewania przez PSK jednostek nie-systemowych. Już to było opisywane w tym wątku, ale wiesz jacy są ludzie:
My nie wyjedziemy, bo nas nikt nie wezwał, a później nam ludzie będą psuć opinię, ze pewnie dla tego nie pojechaliśmy, bo nie byliśmy w stanie! Niektórzy nie rozumieją procedur PSP dotyczących dysponowania sił do zdarzeń.
Fakt włączania do KSRG uważam za doskonałą okazję, aby poprawić mobilność swojej OSP!!!
Awatar użytkownika

galovy998
Posty: 12
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 21:46
OSP (gm., woj.): osp Gorzedów Kamieńsk Łódzkie
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: galovy998 »

Nareszcie coś sie ruszyło w tej sprawie. Moja jednostka złożyła wniosek w sprawie włączenia do KSRG na zasadach warunkowych,tzn. napisaliśmy ze w ciągu Dwóch lat doposarzymy się w lepszy sprzęt (co prawda duzo go nie brakuje).
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy sie ze po analizach jestesmy brani pod uwage do właczenia, wiec mam nadzieje ze się uda.

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: Łukasz99 »

Majkis ty tu srasz na całą historie pożarnictwa. Każda jednostka co tam każdy strażak jest potrzebny. Tym Z KSRG żal nawet tych paru groszy , które dostają jednostki spoza.
Sytuacja jest ciężka nawet bardzo. Moja propozycja jest taka. Cały ekwiwalent przekazywać na sprzęt, nawiązać współprace z jakąś jednostką ( nawet z zagranicy). Prężnie działac w swerze kultoralno, oswiatowej a takze sportowej. Wszystko się da potrzeba tylko odpowiednich ludzi.
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: podymacz »

galovy998 pisze: Nieoficjalnie dowiedzieliśmy sie ze po analizach jestesmy brani pod uwage do właczenia, wiec mam nadzieje ze się uda.
Dowiedz się nieoficjalnie czy to dalej masz aktualne.
Widzisz, ja się też dowiadywałem i to było tak, że do komend spłynęło polecenia nakreślenia takich kół operacyjnych. Wynikało z nich jaki teren danej gminy jest poza zasięgiem jednostek KSRG i ta jednostka która jest najbliżej takich "martwych" pól była naznaczana jako ewentualność do włączenia do systemu. Wszystko dobrze, bo na naszej gminie trafili z tymi kołami właśnie w nas, ale ostatecznie przyszło odgórnie, żeby wykreślić wszystkie OSP i zostawili tylko jedną, która jest w pobliżu trasy krajowej.

Nie mniej, artykuł czytałem i bardzo mnie ucieszył. Skoro jest taka szansa - trzeba próbować! Powodzenia koledzy! :D

Łukasz99
Posty: 174
Rejestracja: czw 10 mar 2011, 16:59
Status: Offline

Re: Niepotrzebne OSP

Post autor: Łukasz99 »

galovy998 to ty wygadujesz nieoficjalnie. To wy musicie wysłać wniosek do Komendanta Powiatowego PSP a on opiniuje to i daje dalej. Powiedz jakie macie auta i który stopień gotowości bojowej, ile jest w gminie osp, ile w krajówce i gdzie najbliższa psp. To nie bajka nikt was nie będzie prosił o wstąpienie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat