JOT?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

slawko91
Posty: 32
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 08 sie 2012, 13:12
OSP (gm., woj.): Bieliny gm. Ulanów, woj. podkarpackie
Lokalizacja: Bieliny, woj. podkarpackie
Kontakt:
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: slawko91 »

Chyba brzmi tak: OSP Nazwa Miejscowości JOT kat.1
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein
http://ospbieliny.cba.pl

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: mikele »

grzegorz79 pisze:Pytanie z innej beczki-jak formalnie brzmi nazwa
1.JOT nazwa miejscowości
2.JOT OSP nazwa miejscowości
3.JOT OSP w nazwa miejscowości
Jaka forma jest prawidłowa?
Jednostka Operacyjno Techniczna Ochotniczej Straży Pożarnej w .................
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: damian_osp »

Dziwne pytanie

Normalnie nazywacie się OSP NAZWA MIEJSCOWOSCI. W waszej jednostce jest powołany JOT (Jednosta Operacyjno Techniczna) i tego nie musisz umieszczać na żadnej tablice, dokumentach itp.
To ma na celu podzielenie jednostek na kategorie.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: Jarek »

Najprościej cały ten JOT wytłumaczyć tak że jest to po prostu zespół ratowniczy, który i tak w OSP macie powołany, zmienia się tylko nazwa w statucie i dochodzi ta nieszczęsna kategoria...
Wiadomo, mało OSP spełnia wymogi na posiadanie odpowiedniej kategorii... Mi osobiście wydaję się, że zmiana w statucie polegająca na zmianie nazwy Zespołu Ratowniczego na JOT może wyjść na plus niektórym OSP, bo tak na przykład:

JA dziś idę do wójta i mówię: przydało by się nam to to i to, a on mówi że nie mamy kasy.
Jak pójdę z JOT o określonej kat. i z wymogami to mówię: żeby jeździć muszę mieć to to i to bo mam to w wytycznych, a on mi na to że nie ma kasy ale skoro mus to zobaczy co da się zrobić. Rozumiecie co mam na myśli? :)

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: slawek.998 »

grzegorz79 pisze:Pytanie z innej beczki-jak formalnie brzmi nazwa
1.JOT nazwa miejscowości
2.JOT OSP nazwa miejscowości
3.JOT OSP w nazwa miejscowości
Jaka forma jest prawidłowa?
Sprecyzuj swoje pytanie bo nie bardzo wiadomo do czego ma odnosić się ta nazwa - do OSP ?

naczelnik 37
Posty: 1
Rejestracja: śr 06 lut 2013, 00:09
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: naczelnik 37 »

Panowie JOT to sklasyfikowanie jednostki każda powinna to zrobic do końca 2013.
Określenie grupy musi określić zarząd razem z ludzmi wlączonymi do działań
przede wszystkim trzeba liczyć siły na zamiary i tu jest problem z jednostkami Ksrg
ponieważ one będą kontrolowane pod względem mobilności wyszkolenia i norm jakie określa regulamin JOT-u
wiec do tej sprawy należy podejść poważnie
Awatar użytkownika

fido
Posty: 73
Rejestracja: wt 13 gru 2011, 09:48
OSP (gm., woj.): Puńców (goleszów, śląskie)
Lokalizacja: Puńców
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: fido »

naczelnik, gdzie masz to napisane, że do końca 2013 roku? bo bardzo by mi się to przydało, powiedzieć jutro na walnym, żeby w końcu u nas powołali JOT :)
"Idę tam, gdzie wszyscy inni uciekają przed śmiercią."

mikele
Posty: 214
Rejestracja: pt 18 lut 2011, 09:00
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: mikele »

fido pisze:naczelnik, gdzie masz to napisane, że do końca 2013 roku?
Przyłączam się do pytania. Szukałem, szukałem... i nie znalazłem żeby był jakiś deadline...

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: JOT?

Post autor: jerzy988 »

KSRG i JOT to wymysł wielkiego brata PSP .po utworzeniu PSP zaczęto tworzyć KSRG do którego właczono jednostki osp na których terenie były siedziby urzedu gminy jeśli na terenie miejscowości gdzie mieścił się urząd gminy nie było osp to wchodziła na to miejsce inna jednostka to był początek, teraz do KSRG wchodzą jednostki w zależnosci od potrzeb powoływane przez KGPSP na wniosek np KPPSP.Jednostka włączona jest nadal osp a jak wysoko noszą czoła i myślą że są już zawodowcami -ale na szczęscie nie wszystkie .. co do systemu to chyba nie ma dużych zastrzezeń , minusem dużym jest nie alarmowanie od razu zwykłych osp tylko po czasie jak to mówią dh do czarnej roboty i mówienie że wyjedżają 3-4 razy do roku a czy to ich wina że psk ich nie alarmuje !! oni wcale nie sa gorsi trzeba w nich też inestować . A co do JOT-u to wielka pomyłka że to wydzielona częśc osp zdolna do działań jak jrg i narzucono warunki aby jednostki tworzyły tego ''potwora'' na papierku i wszyscy są zadowoleni ktoś wziął pieniążki za twórczość.. panowie psp myślą ze jot siedzi w remizie i ma służby ..a wyszkolić ilościowo podstawowego strażaka nie są w stanie i nigdy nie będą bo w osp jest za duża rotacja a inne szkolenia gdzie ?? a wymogi ogromne , nie wolno tego robić tamtego robić tylko sami nie mogą wyszkolić ! a i członkowie osp też nie mają czasu tydzień być na kursie bo straci pracę ,pozostaja bezrobotni ,i tak paranoja goni paranoję czego tu jeszcze nie wymyslą A OSP NIKT NIE MOŻE ROZWIĄZAĆ na szczęście ,jedynie samorozwiązanie ..
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat