Raport OSP za 2013 rok

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Sernik
Posty: 170
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Raport OSP za 2013 rok

Post autor: Sernik »

Witam, mam pytanie, co oznacza w pkt. VI Raportu OSP Wyszkolenie strażaków ratowników OSP "pilarze do drzewa" i "pilarze do betonu i stali" ? Czy ktoś kto to pisał miał siano w głowie ? Przecież te narzędzia można obsługiwać po kursie podstawowym, nie ma żadnego wiążącego osobnego kursu na tytuł "pilarza do drzewa" i "pilarza do betonu i stali". Ludzie ratujcie, ludzie u góry pisali programy szkolenia i Ci sami wpisują takie brednie we własnych dokumentach !!! :twisted:

Pozdrawiam

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Raport OSP za 2013 rok

Post autor: XCerber »

z tego co wiem to kursy na pilarzy do drewna byly i chyb sa, u mnie w jednstce pare osob ma, ale na pilarza do betonu i stali to 1 raz slysze...

Topic author
Sernik
Posty: 170
Rejestracja: śr 31 sty 2007, 09:24
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Raport OSP za 2013 rok

Post autor: Sernik »

Tak były bo sam mam, tylko później się okazało że PSP nie respektuje takiego papierka i Związek nas trochę naciągnął :? ale jest chyba porównanie kurs przyjęcia śmigłowca LPR albo kurs z zakresu ratownictwa wysokościowego a kurs "pilarza do drzewa" no nie popadajmy w skrajności ludzie kochani, to jeszcze brakuje kursu "pompowacza wody z piwnic", "najaśnicowego" itd., no na każde urządzenie będzie odpowiedni tytuł naukowy dla strażaka. Ja się zbuntuje przeciwko temu zapisowi i albo go usunę albo wpiszę "brak wymienionego stanowiska" lub coś podobnego. CHORE !!!!!!! ŻENADA !!!!!!!!

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: Raport OSP za 2013 rok

Post autor: jerzy988 »

cały ten raport to jedna głupota ! w jednej z naszych jednostek nigdy takiego raportu nie napisali i zyją a prezesem u nich jest kapitan psp sam mówi że to głupota nikt tego nie czyta i nikomu to nie służy ,idzie to do systemu i mają co analizować gryzipiórki ,piszesz ten raport a pieniedzy nie ma a szkoleń też mało a wymogi stawiane błedne koło
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Re: Raport OSP za 2013 rok

Post autor: Curahee »

pilarz drewna - jak kupię piłę w casto albo lerła to już jestem pilarzem. Co prawda do pracy jako drwal coś takiego jest wymagane. Ale cały raport (!!!) pisany wpierw ręcznie, później przepisujesz na kompa... :lol:
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat