stawka vat

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
bogdanskarbnik
Posty: 178
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 13 lut 2010, 18:02
OSP (gm., woj.): kielnarowa podkarpackie
Status: Offline

stawka vat

Post autor: bogdanskarbnik »

Koledzy czy ktoś słyszał o tym że nasi ustawodawcy od lipca chcą podnieść stawkę vat z 8% na 23 % na na zakup sprzętu ?

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: jerzy988 »

to nie nasi ustawodawcy tylko polska przegrała sprawe w trybunale europejskim i będzie płaciła kare za stosowanie vatu 8% niezgodnego w uni europejskiej prawdopodobnie od kwietnia będzie vat 23% ...ale w tej chwili sa starania by vat na cele ratownicze wyniósł 15% gdyż taki vat obowiązuje w uni jako najniższy to nie znaczy że na cele ratownicze trzeba czekać a zakupy bez dotacji robić juz teraz
Awatar użytkownika

mkos91
Posty: 18
Rejestracja: pt 01 kwie 2011, 15:06
OSP (gm., woj.): Porąbka śląskie
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: mkos91 »

Jest na to jakieś pismo, uchwała do wglądu ?

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: jerzy988 »

jest wyrok który został rozdawany na naradzie wojewódzkiej cały obszerny na kilka stron czytałem go i powinien być na stronie związku w woj. pomorskim każdy zarzad gminny go otrzymał ale w tej chwili nie jestem w jego posiadaniu lezy w gminie

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: jerzy988 »

kazdy zarzad gminny czy miejski otrzymał takie dokumenty woj pomorskim szukać należy u komendanta gminnego ,prezesa lub w gminie musza być ja przekazałem po przeczytaniu do gminy i tam leża ale moge je zabrać by zobaczyć nr wyroku i wtedy myśle że sie znajdzie w internecie chwile cierpliwosci
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: wujo2010 »

Od kiedy te zmiany ? żeby sie wyrobić z zakupami :evil:

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: jerzy988 »

prawdopodobnie kwiecień

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: stawka vat

Post autor: jerzy988 »

wyrok trybunału z dnia 18 grudnia 2014r [siódma izba] orzeka co nastepuje
1 poprzez zastosowanie obniżonej stawki podatku od wartosci dodanej do dostaw towarów przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej wymienionychw załaczniku nr3 do ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług rzeczpospolita polska uchybiła zobowiązaniom które ciążą na niej na mocy art96-98 dyrektywy rady 2006/112 /we z dnia 28 listopada 2006 r w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej w związku z załacznikiem III do tej dyrektywy .
2 rzeczpospolita polska zostaje obciązona kosztami postepowania ,,,,,,,,,http;//curia.europa.eu/juris/document print.jsf;jsessionid ......z całości wynikałoby ze to by miało byc od 2016r ale na naradzie mówiono że od kwietnia jest to możliwe

Adammr
Posty: 21
Rejestracja: pn 12 sty 2015, 16:16
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

stawka vat

Post autor: Adammr »

I niezależnie czy mamy do czynienia z budynkami mieszkalnymi też musi być doliczona 22 stawka Vat ?

Wykonałam ostatnio przegląd firm dostarczających usługi pozycjonowania stron Znalazłem tę firmę ktoś z was słyszał cokolwiek o nich? www tej agencji zamieszczam http://bit.ly/1DcUgoL
Zasiąść w mieszkaniu, przygotować sobie rooibosa i przeglądnąć tomik poezji przy świetle z nocnej lampy - perfekcyjne zakończenie dnia. http://katalog.hoga.pl/wpis/81659/Firmy ... Kemar.html
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat