Specjalizację według wytycznych KG PSP w OSP KSRG zapytanie

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
marcin OSP
Posty: 111
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Specjalizację według wytycznych KG PSP w OSP KSRG zapytanie

Post autor: marcin OSP »

Witam
Chciałbym się dowiedzieć czy za spełnieniem norm specjalizacji w formie podstawowej dla jednostek OSP KSRG idą jakieś korzyści dla jednostki, czy to kolejny wymysł KG PSP na spełnianie jakiś chorych norm wyposażenia.
Nie mam się kogo dopytać u siebie w powiecie rozmawiałem z kilkoma osobami część nie ma pojęcia a część twierdzi że za tym ma iść dodatkowa liczba wyjazdów (tj,akcję z wiązane z działaniami na wodzie związane z poszukiwaniami zaginionych itp) i prawdopodobnie ma być to brane pod uwagę podczas rozdawania kasy z puli KSRG.
Rozpoczęty 3 lata temu proces doposażanie naszej jednostki w sprzęt przynosi skutki i po upływie tego czasu widać rezultaty.
Jesteśmy w stanie podjąć działania z zakresu rat wodnego posiadamy wszystkie koła, rzutki, kombinezony do pracy w wodzie itp. na terenie gminy jest sporo zbiorników wodnych i rzeka, Po rozmowie z pracownikiem KM PSP i zapoznaniem się ze specjalizacjom brakuje nam kilku drobiazgów tj, gwizdek maska z fajką + płetwy i sani lodowych.
Dlatego tu moje pytanie do osób które już mają taką specjalizację, czy warto iść w tym kierunku i dążyć do osiągnięcia specjalizacji.
Pozdrawiam i dziękuje za odp.