Uzupełnienie torby OSP R1

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
jolkipolki101
Posty: 58
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

Uzupełnienie torby OSP R1

Post autor: jolkipolki101 »

Witam
Mamy torbę R1 od kilku lat i kurcze część rzeczy wyszła, a część się normalnie przeterminowała, co wyszlo na ostatniej kontroli :) Czy ktoś z was kupował kiedys samo wyposażenie torby R1? Chodzi mi o bandaże, opatrunki..taki drobny, podręczny sprzęt. Żeby wiedzieć ile tego kupić. Może sa jakieś całe takie pakiety uzupełniające torbę?

Kriss
Posty: 66
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 12:29
OSP (gm., woj.): Koczała,pomorskie
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:
Status: Offline

Re: Uzupełnienie torby OSP R1

Post autor: Kriss »

Ja złożyłem zamówienie w aptece i po tygodniu miałem wszystko.
W kazdej torbie jest spis co powinno być,sprawdzasz co jest po terminie,robisz liste i zamawiasz.

Ifex42
Posty: 6
Rejestracja: czw 12 mar 2015, 08:39
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Status: Offline

Re: Uzupełnienie torby OSP R1

Post autor: Ifex42 »

Jeśli chodzi o wyposażenie zestawu R1 to jest ono regulowane wytycznymi KG PSP do organizacji ratownictwa medycznego w KSRG z lipca 2013r. Zmieniło się trochę wyposażenie zestawów. Proponuje odszukać wytyczne i z pozycji "minimalne standardy wyposażenia podmiotów KSRG" spisać najpotrzebniejsze rzeczy (asortyment + ilość) po czym z listą udać się do apteki lub sklepu medycznego. Jeśli macie ograniczony budżet to można najpierw poprosić o wycenę i dopiero podjąć decyzję.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat