GLBM, a nieogrzewany garaż

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
sloikk
Posty: 282
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: sloikk »

Witam.
Krótko wyjaśnię sytuację. Są gromadzone fundusze na zakup nowego lekkiego auta, które ma zastąpić wysłużonego Żuka. Wybór padł na transita kontenerowego. Jednak poza tym nic więcej nie ustaliliśmy.
I tutaj się rodzi moje pytanie. Jest sens brać samochód ze zbiornikiem, skoro nie posiadamy ogrzewanego garażu? Co myślicie o spuszczaniu wody na okres mrozów? A może jakieś inne wyjścia, sposoby?
Frankcars posiada opcję nawet z 1000l! Oczywiście najchętniej wzięlibyśmy tę opcję, jednak problem ogrzewania pozostaje.
Co myślicie na ten temat? Jak byście zrobili na naszym miejscu?
Pozdrawiam

paulos
Posty: 23
Rejestracja: sob 01 cze 2013, 11:20
OSP (gm., woj.): Witosławice (Waśniów, Świętokrzyskie)
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: paulos »

Kolego a jaki problem kupić piec elektryczny? Chociażby taki: http://olx.pl/oferta/piec-elektryczny-a ... 4567b.html

A może gdzieś w kościele wymieniali ogrzewanie i zostały im jeszcze takie piece. U nas jest podobny i bardzo dobrze się sprawdza w zimę. Tylko że u nas prąd opłaca Urząd Gminy :lol:

fire45
Posty: 268
Rejestracja: pt 16 gru 2011, 16:43
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: fire45 »

Kupujcie z wodą a później walczcie o ogrzewanie, będzie solidny argument.

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: sloikk »

Dzięki za podpowiedzi. Niestety z prądem nie jest prosta sprawa, bo opłaca go właściciel dyskoteki, który wynajmuje salę, a po drugie małe szanse, żeby gmina wzięła na siebie ogrzewanie garażu.
Pomyślałem o jakimś niedużym grzejniku albo piecyku z termostatem, który można by ustawić bezpośrednio pod samochodem albo nawet w przedziale obok zbiornika i agregatu wysokociśnieniowego. Takie rozwiązanie na pewno byłoby dużo tańsze, bo zamiast całego garażu wystarczy ogrzać zabudowę. Stosowaliście kiedyś takie rozwiązanie?
W innym temacie ktoś pisał, że mają do zbiornika włożoną grzałkę, jak kiedyś do gotowania wody się używało. Myślę, że moje rozwiązanie byłoby bardziej przyziemne ;)

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: ospglinik »

sloikk pisze:Dzięki za podpowiedzi. Niestety z prądem nie jest prosta sprawa, bo opłaca go właściciel dyskoteki, który wynajmuje salę, a po drugie małe szanse, żeby gmina wzięła na siebie ogrzewanie garażu.
Pomyślałem o jakimś niedużym grzejniku albo piecyku z termostatem, który można by ustawić bezpośrednio pod samochodem albo nawet w przedziale obok zbiornika i agregatu wysokociśnieniowego. Takie rozwiązanie na pewno byłoby dużo tańsze, bo zamiast całego garażu wystarczy ogrzać zabudowę. Stosowaliście kiedyś takie rozwiązanie?
W innym temacie ktoś pisał, że mają do zbiornika włożoną grzałkę, jak kiedyś do gotowania wody się używało. Myślę, że moje rozwiązanie byłoby bardziej przyziemne ;)
a moje pytanie takie małe ta dyskoteka i garaż są w jednym budynku.i czy wynajmujący lokal na dyskotekę ma tam ogrzewanie ,jak by miał to co za problem podciągnąć rury do garażu i zamontować grzejnik,dogadać się może z gościem jeden grzejnik by mu kosztów nie zrobił

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: sloikk »

Garaż i dyskoteka są w jednym budynku, jednak nie ma ogrzewania. W czasie imprez stawiali nagrzewnicę i wystarczało. A w prądzie jak wyjdzie im znaczna różnica, to wiadomo jaka będzie reakcja. Dlatego myślałem o czymś małym co utrzyma temp na plusie chociażby wokół zbiornika, a nie będzie generowało zbyt dużych kosztów.
A jak jest z zamarzaniem agregatu wysokociśnieniowego? Też jest problem jak z autopompą? Nie miałem do czynienia niestety nigdy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

strazak102
Posty: 138
Rejestracja: pn 30 maja 2011, 09:46
OSP (gm., woj.): Strzebieszew,Domaniewice,Łódzkie
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: strazak102 »

Podstawowe pytanie. Jesteście w systemie czy nie? Jeżeli nie to spuszczacie wodę na zimę i po problemie. Moje OSP nie jest w systemie i co roku na zimę spuszczam wodę i zgłaszam do PSK, żeby wycofali wóz na okres zimowy. Jeżeli jesteście w systemie to musicie cisnąć w gminie o jakieś ogrzewanie. Ewentualnie drugi licznik w garażu i wtedy oddawać temu z dyskoteki kasę według tego co na liczniku jest u was w garażu.
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

"co nie uśmierci to podwójnie wzmocni mnie"

paulos
Posty: 23
Rejestracja: sob 01 cze 2013, 11:20
OSP (gm., woj.): Witosławice (Waśniów, Świętokrzyskie)
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: paulos »

Jak dobrze rozumiem w remizie jest sala którą wynajmujecie gościowi który prowadzi dyskotekę i on płaci wam za wynajem sali i za prąd który zużył? Jeśli tak to dalej nie widzę problemu z grzaniem elektrycznym. W okresie letnim on wam płaci kasę za sale i sobie za prąd. W okresie zimowym on dalej płaci sobie za prąd ale wam płaci mniej za sale w zależności jak bardzo podskoczył jemu rachunek za prąd. Ale żeby wiedzieć ile mniej wam ma zapłacić za salę musicie ustalić z tym gościem na podstawie ostatnich rachunków ile mniej więcej płaci za prąd. Przykładowo: Lato prąd 500zł sala 500zł = 1000zł Zima prąd 750zł sala 250zł = 1000zł :)

Kriss
Posty: 66
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 12:29
OSP (gm., woj.): Koczała,pomorskie
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: Kriss »

jest płyn specjalny który wlewa się do zbiorników,zapobiega zamarzaniu wody....jak wynajdę to podam nazwę i producenta.

Topic author
sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: sloikk »

Nie jesteśmy w systemie i mamy jedno auto. Wycofanie go na zimę nie byłoby najlepszym pomysłem, bo nie mieli byśmy auta wcale. Może ugadanie z najemcą nie byłoby głupim pomysłem, ale fajnie by było to załatwić jakoś, żeby on nie poczuł po kieszeni, a i wtedy nam nie ubędzie.

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: karol1118 »

Nie wiem co macie za garaż jeśli nie za wielki i w miarę szczelny to wystarczy nawet piec zwykły konwenter za 100 zł, u nas w ta zimę praktycznie nie było grzane, kilka dni tylko. Wiec proponuje jakiś piecyk i monitorować temp. Jeśli będzie lipa to spuszczamy wodę i tyle, jeśli chodzi o samochód to tylko z wodą.... Wiecie że ten ford z zbiornikiem 1m to już na kat C jest
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

paulos
Posty: 23
Rejestracja: sob 01 cze 2013, 11:20
OSP (gm., woj.): Witosławice (Waśniów, Świętokrzyskie)
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: paulos »

Kolego jak widzisz każdy radzi abyś ogrzewał garaż - no poza jednym druhem który proponuje zastosowanie środka chemicznego do wody by ta nie zamarzła ale tu jest kwestia tego czy ten środek nie będzie wchodził w reakcje z metalowymi i plastikowymi częściami albo podczas gaszenia pożaru nie będą wydzielać się trujące opary. Pomyślcie poważnie nad ogrzaniem całego garażu a nie na kombinowanie coś z grzałką w zbiorniku czy w samym przedziale samochodu bo coś takiego może grozić zwarciem a w konsekwencji pożarem i możecie stracić nie tylko cały sprzęt ale też remizę.

Adammr
Posty: 21
Rejestracja: pn 12 sty 2015, 16:16
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

GLBM a nieogrzewany garaż

Post autor: Adammr »

jak się dorobię własnego kiedyś to na pewno się pochwale
a tak mogę na razie tylko pozazdrościć


P.S. yoozeq ale okna umyłeś tylko w garażu a nie w całym domu?

Zastanawiam się nad wyborem firmy do pozycjonowania strony Ktoś korzystał z pomocy tej agencji? Tu jest link do ich strony http://bit.ly/1DcUgoL
Zasiąść w mieszkaniu, przygotować sobie rooibosa i przeglądnąć tomik poezji przy świetle z nocnej lampy - perfekcyjne zakończenie dnia. http://katalog.hoga.pl/wpis/81659/Firmy ... Kemar.html

FireMan112
Posty: 28
Rejestracja: śr 12 lut 2014, 12:09
Kontakt:
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: FireMan112 »

My na zimę jak przychodzą przymrozki spuszczamy wodę z auta gaśniczego niestety nie mamy szczelnego garażu, ale nie wycofujemy go z podziału tylko zgłaszamy na PSK że woda jest spuszczona i do pożaru potrzebujemy czas na napełnienie. Hydrant jest przy remizie także na PSK wiedzą żeby wołać nas tylko do większych akcji gaśniczych jeśli taka wystąpi. Brak możliwości ogrzewania ale starania są o nowy większy garaż z prawdziwego zdarzenia.
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" - Albert Einstein

http://osptomkowice.jimdo.com

moskal
Posty: 7
Rejestracja: czw 26 mar 2015, 16:00
Lokalizacja: Morąg
Kontakt:
Status: Offline

Re: GLBM, a nieogrzewany garaż

Post autor: moskal »

Ja bym postawił na grzejniki o których było już wspominane
Sklep Internetowy - partner Buderus -moskal.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat