Zakup sprzętu z fnduszu Sołeckiego

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
marcin OSP
Posty: 111
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 17 lut 2010, 10:29
OSP (gm., woj.): OSP Mstów woj sląskie
Status: Offline

Zakup sprzętu z fnduszu Sołeckiego

Post autor: marcin OSP »

Witam
Mam pytanie na temat zakupów sprzętu z funduszu Sołeckiego bo pierwszy raz od dawien dawna dostaliśmy pieniądze i są według mnie małe nieścisłości a za bardzo nie mam się kogo poradzić.
Dostaliśmy pieniądze na zakup sprzętu i dzisiaj w gminie mi powiedziano że mogę go już zamawiać FV ma być na gminę i to rozumie, ale potem powiedziano mi że jak ten sprzęt przyjdzie do mojej OSP to mam go przynieść do gminy zostanie sporządzony protokół na podstawie której uchwała przekaże mi ten sprzęt w użyczenie i tu jest mała nieścisłość bo to My strażacy się staraliśmy o pieniądze a nie UG czy Sztab Kryzysowy. Według mnie sprzęt powinien zostać nam przekazany i być naszą własnością a nie być własnością gminy a u nas tylko składowany. Boje się że po roku lub dwóch wejdzie uchwala że sprzęt ma przejść do innej OSP i tam być składowany bo w tamtej OSP prezes bardziej dzioba w gminie. Już tak kiedyś miała ja chodziłem składałem wnioski żeby Gmina pozyskała sprzęt od jednej z instytucji a jak już przyszedł sprzęt do gminy to rada przekazała go do innej OSP
Proszę o pomoc o osoby które już to przerabiały i kupowały sprzęt z Funduszu Sołeckiego i czy to jest własność gminy i jest tylko składowane w Straży czy jest to własność OSP bo to oni dostali te pieniądze.
Pozdrawiam

dzidzi998
Posty: 172
Rejestracja: wt 11 lis 2008, 11:30
Status: Offline

Re: Zakup sprzętu z fnduszu Sołeckiego

Post autor: dzidzi998 »

Całkowicie się to zgadza z tym funduszem sołeckim. Fundusz sołecki to nic innego jak pieniążki Urzędu Gminy i to ona przekazuje je Sołectwom a Sołectwa decydują na co je przeznaczają.Jeżeli sprzęt kupicie to faktura na UG a potem wam go użyczają a jak już go będziecie mieli w remizie to kto niby wam go zabierze? Sprzęt ten jest własnością UG i co roku zmienia się tylko amortyzacja tego sprzętu i po kilku latach sprzęt się zamortyzuje i wtenczas sprzęt przechodzi na waszą własność.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat