Badania lekarskie.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
prezes998druh
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 06 kwie 2015, 22:14
OSP (gm., woj.): Dmosin, łódzkie
Status: Offline

Badania lekarskie.

Post autor: prezes998druh »

Napiszcie koledzy jak to jest z tymi badaniami. Czy można je zrobić w jeden dzień ? Czy Wasz lekarz rodzinny to podpisuje ?
Trzeba robić jakieś badania ? Wysyła gdzieś czy tak "od ręki" załatwia ?
Awatar użytkownika

czester0
Posty: 252
Rejestracja: pt 30 sty 2009, 22:31
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: czester0 »

Od kilku lat obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia dot. badań strażaków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Poszukaj i tam jest wszystko opisane łącznie z zakresem badań. Lekarz rodzinny nie wykonuje takich badań. Temat jest też na tej stronie:
http://www.zosprp.pl/?q=content/informa ... zych-straz

Konrado
Posty: 101
Rejestracja: sob 05 lis 2011, 00:21
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Konrado »

@czester0 dzięki za informacje, bo nawet nie wiedziałem, że takie wymogi co do badań są. Znaczy się, wiedzieć wiedziałem, ale jakoś sobie z tego takiej sprawy nie zdawałem.

@prezes998druh Trzy lata temu mieliśmy badania w gminie, moje pierwsze z resztą, i musieliśmy mieć świstki od neurologa, laryngologa, psychologa, okulisty, badania krwi i nie wiem czy czegoś jeszcze nie było. Z tym wszystkim szliśmy do lekarki - nie rodzinnej, tylko z gminy były podane namiary. U niej jeszcze mieliśmy spirometrię i ogólne badania. Dopiero w tedy dostawaliśmy zaświadczenie, że jesteśmy zdolni / nie zdolni do służby w OSP. Jak masz jeździć po wszystkich lekarzach, to w jeden dzień tego nie załatwisz. U nas w tym roku mają nas wysyłać na kolejne badania, to jest pomysł władz, żeby były lokalnie w ośrodku zdrowia, żeby cała gmina sobie zrobiła badania - w sensie, żeby nie strażacy jeździli po tych wszystkich lekarzach, tylko lekarze do nas zjadą - ogólnie znaczna oszczędność i czasu i kasy :P Ale zobaczymy jak to nasza gmina załatwi. :)
Awatar użytkownika

maciejek
Posty: 4
Rejestracja: pn 16 mar 2015, 16:31
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: maciejek »

Ogólnie ta papierologia jest straszna, ale jak to się u nas mówi, dobry strażak to zdrowy strażak.

tradre
Posty: 5
Rejestracja: wt 14 kwie 2015, 14:26
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: tradre »

Papierologia odstrasza każdego.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: damian_osp »

Może ktoś wie gdzie można zrobić szybko, sprawnie i tanio badania lekarskie dla strażaków ratowników w południowej części województwa podkarpackiego (Najlepiej okolice krosno/sanok)?

Jakie ceny u was panują w Polsce?
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Sylwek »

Cześć u nas ceny od 70 do 300, rekord na fakturze to 450 ale po awanturze UG-przychodnia skorygowali.
Prawidłowość jest taka, że duże przychodnie zlecają sporo dodatkowych, niewymaganych przepisami badań oczywiście są to drogie badnia. Np badania psychotechniczne za każdym razem na badaniach okresowych gdzie w rozporządzeniu są wymienione tyko na wstępnych. Dodatkowo lubią skracać okresy badań, np dają tylko na rok.

rip136
Posty: 7
Rejestracja: czw 20 sie 2015, 14:10
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskie, powiat Lubelski, gm. Bełżyce
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: rip136 »

U nas w lubelskim dostajemy skierowania na badania z gminy i całość badań mamy za free. Zazwyczaj wszystkie badania robimy w jeden dzień, a ważne są dwa lata.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Sylwek »

rip136 pisze:U nas w lubelskim dostajemy skierowania na badania z gminy i całość badań mamy za free. Zazwyczaj wszystkie badania robimy w jeden dzień, a ważne są dwa lata.
No to, że strażak nie płaci to raczej oczywiste - ustawa o tym mówi. Niemniej jednak gminy płacą za nie niemałe pieniążki i idzie to z budżetu na OSP.

nosleep
Posty: 585
Rejestracja: śr 17 lut 2016, 16:11
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: nosleep »

Jeśli musicie skorzystac z pomocy lekarza specjalisty to warto udać się do prywatnego centrum medycznego. Bardzo dobrych lekarzy i szybkie terminy mają w centrum Danea https://danea.pl/ . Usługi medyczne świadczone sa na bardzo wysokim poziomie, zespół do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, dzięki czemu diagnostyka i leczenie są zawsze trafnie dobierane.

iwańska
Posty: 120
Rejestracja: wt 07 cze 2022, 10:21
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: iwańska »

a co z badaniami wstępnymi czy okresowymi do pracy ? jak się okazuje są już przychodnie, gdzie takie konsultacje z lekarzem medycyny pracy odbywają się nie tylko stacjonarnie ale także online co jest według mnie ogromnym udogodnieniem dla pacjenta. A na myśli mam przychodnię Medivita ( z Warszawy). Bardzo szybkie terminy ( nawet z dnia na dzień). miał obsługa, przystępne ceny.

Fryderyk
Posty: 397
Rejestracja: pn 19 wrz 2022, 15:44
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Fryderyk »

Przy czym jeśli chodzi o sprzęt medyczny, to powinniście podejść do tematu z rozwagą. Nie ma sensu kupować produktów z niższej półki, bo może się to odbić na wynikach. Ja zaglądałem ostatnio na stronę https://spacemed.pl/pl/c/Pompy-objetosciowe/350 Zastanawiam się, jak takie sprzęty mogą się sprawdzić w ramach wykonywania poszczególnych badań. Co myślicie?

drużynowy
Posty: 750
Rejestracja: sob 20 lis 2021, 14:50
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna w Pcimie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: drużynowy »

Faktycznie to są niezwykle ważne kwestie i ja jeszcze chcę dodać, że mnie również bardzo interesował fakt, które to centrum medyczne w Częstochowie jest tym godnym uwagi. Tak naprawdę jak zacząłem szukać to się okazało, że w https://g.page/pzuzdrowieczestochowa?share każdy z nas może za każdym razem liczyć na bardzo profesjonalną pomoc medyczną.

mareku
Posty: 591
Rejestracja: pt 13 sie 2021, 17:29
OSP (gm., woj.): Bitom Bitom Bitom
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: mareku »

Witam. Chciałabym zapytać czy kiedykolwiek uczestniczyliście może w badaniu klinicznym? Nie ukrywam, że ostatnio bardzo zainteresowałem się tym tematem i widziałem, że ta firma http://clinicalbs.com/ , zajmuje się tego typu sprawami na co dzień. Jakie są wasze przemyślenia na ten temat?

Ayzmob
Posty: 933
Rejestracja: śr 15 cze 2022, 14:00
Status: Offline

Re: Badania lekarskie.

Post autor: Ayzmob »

Witam, co sądzicie o tym,by zainwestować w pakiety medyczne do niewielkich manufaktur? Zalezy mi na tym,by zapewnić godne warunki pracy moim współpracownikom. Czy takie pakiety opłacają się w niewielkiej firmy? Zachęcam do dyskusji i komentowania https://mediccentre.pl/specjalisci/alergolog Chcę by na liście znaleźli się wszyscy specjaliści. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat