Strona 1 z 1

Badania lekarskie.

: pn 06 kwie 2015, 22:38
autor: prezes998druh
Napiszcie koledzy jak to jest z tymi badaniami. Czy można je zrobić w jeden dzień ? Czy Wasz lekarz rodzinny to podpisuje ?
Trzeba robić jakieś badania ? Wysyła gdzieś czy tak "od ręki" załatwia ?

Re: Badania lekarskie.

: wt 07 kwie 2015, 14:14
autor: czester0
Od kilku lat obowiązuje rozporządzenie Ministra Zdrowia dot. badań strażaków OSP biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Poszukaj i tam jest wszystko opisane łącznie z zakresem badań. Lekarz rodzinny nie wykonuje takich badań. Temat jest też na tej stronie:
http://www.zosprp.pl/?q=content/informa ... zych-straz

Re: Badania lekarskie.

: sob 11 kwie 2015, 20:29
autor: Konrado
@czester0 dzięki za informacje, bo nawet nie wiedziałem, że takie wymogi co do badań są. Znaczy się, wiedzieć wiedziałem, ale jakoś sobie z tego takiej sprawy nie zdawałem.

@prezes998druh Trzy lata temu mieliśmy badania w gminie, moje pierwsze z resztą, i musieliśmy mieć świstki od neurologa, laryngologa, psychologa, okulisty, badania krwi i nie wiem czy czegoś jeszcze nie było. Z tym wszystkim szliśmy do lekarki - nie rodzinnej, tylko z gminy były podane namiary. U niej jeszcze mieliśmy spirometrię i ogólne badania. Dopiero w tedy dostawaliśmy zaświadczenie, że jesteśmy zdolni / nie zdolni do służby w OSP. Jak masz jeździć po wszystkich lekarzach, to w jeden dzień tego nie załatwisz. U nas w tym roku mają nas wysyłać na kolejne badania, to jest pomysł władz, żeby były lokalnie w ośrodku zdrowia, żeby cała gmina sobie zrobiła badania - w sensie, żeby nie strażacy jeździli po tych wszystkich lekarzach, tylko lekarze do nas zjadą - ogólnie znaczna oszczędność i czasu i kasy :P Ale zobaczymy jak to nasza gmina załatwi. :)

Re: Badania lekarskie.

: ndz 12 kwie 2015, 17:54
autor: maciejek
Ogólnie ta papierologia jest straszna, ale jak to się u nas mówi, dobry strażak to zdrowy strażak.

Re: Badania lekarskie.

: wt 14 kwie 2015, 14:56
autor: tradre
Papierologia odstrasza każdego.

Re: Badania lekarskie.

: śr 24 lut 2016, 22:14
autor: damian_osp
Może ktoś wie gdzie można zrobić szybko, sprawnie i tanio badania lekarskie dla strażaków ratowników w południowej części województwa podkarpackiego (Najlepiej okolice krosno/sanok)?

Jakie ceny u was panują w Polsce?

Re: Badania lekarskie.

: śr 24 lut 2016, 23:53
autor: Sylwek
Cześć u nas ceny od 70 do 300, rekord na fakturze to 450 ale po awanturze UG-przychodnia skorygowali.
Prawidłowość jest taka, że duże przychodnie zlecają sporo dodatkowych, niewymaganych przepisami badań oczywiście są to drogie badnia. Np badania psychotechniczne za każdym razem na badaniach okresowych gdzie w rozporządzeniu są wymienione tyko na wstępnych. Dodatkowo lubią skracać okresy badań, np dają tylko na rok.

Re: Badania lekarskie.

: czw 25 lut 2016, 07:50
autor: rip136
U nas w lubelskim dostajemy skierowania na badania z gminy i całość badań mamy za free. Zazwyczaj wszystkie badania robimy w jeden dzień, a ważne są dwa lata.

Re: Badania lekarskie.

: czw 25 lut 2016, 08:13
autor: Sylwek
rip136 pisze:U nas w lubelskim dostajemy skierowania na badania z gminy i całość badań mamy za free. Zazwyczaj wszystkie badania robimy w jeden dzień, a ważne są dwa lata.
No to, że strażak nie płaci to raczej oczywiste - ustawa o tym mówi. Niemniej jednak gminy płacą za nie niemałe pieniążki i idzie to z budżetu na OSP.