Strona 1 z 1

Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: ndz 14 cze 2015, 21:33
autor: PWSK
Witam,

chciałam się dowiedzieć jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt i czy w ogóle się go ewidencjonuje?

Pytam się dlatego, że stworzyliśmy system oparty o program i czytnik RFID pozwalający za pomocą chipów radiowych RFID oznakować dowolny sprzęt. Bardzo sprawnie rejestruje on co kto pobiera i ma na stanie. Robi inwentaryzację. Wykorzystują to wszelkiego rodzaju firmy budowlane, ale również policja, wojsko i wiele innych :)
Do tej pory nie mieliśmy żadnego zainteresowania ze strony straży pożarnej. Co może być tego przyczyną?

Jak wygląda system można poczytać i obejrzeć filmiki http://www.pwsk.pl/narzedziownia-program-magazynowy/

Serdecznie pozdrawiam
Beata

Re: Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: pn 15 cze 2015, 11:49
autor: Sylwek
Padłem :)
Już to widzę oczami wyobraźni - hajcuje się chałupa przodownik 1 roty biegnie po prądownice ale zastępuje mu drogę kierowca i każe poddać się procedurze pobrania na stan... no chyba, że przodownik 1 roty nie zabrał swojego czegoś tam identyfikującego go to wtedy nie dostanie prądownicy i odejdzie z płaczem :)

Re: Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: pn 15 cze 2015, 12:08
autor: PWSK
No właśnie NIE, chałupę uratujemy :) , ponieważ w momencie pobrania sprzętu oznaczonego znacznikami RFID, będzie on automatycznie ewidencjonowany. Dzięki temu również inny przodownik nie będzie go szukał :)

Re: Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: pn 15 cze 2015, 13:06
autor: marcin_op
Temat jest dosyć ciekawy, szczególnie pod względem ubrania bojowego, koszarowego, wyjściowego które na stanie ma dany strażak.
Ja teraz sam sobie zrobiłem kartoteki dla danego członka i samemu wpisuje.
Taki program byłby ciekawy, tylko w OSP zawsze chodzi o jedno, a mianowicie o kasę. Podejrzewam że żadna OSP nie będzie stać na taki bajer dla swojej jednostki.

Re: Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: czw 18 cze 2015, 08:29
autor: PWSK
Na pewno Straż Pożarna ma takie same wymagania jak inne firmy.
Musi prowadzić ewidencję swoich środków trwałych i wyposażenia, sprzętu, specjalnych ubrań roboczych, zużycia jakiś materiałów pomocniczych, rejestrowania kto to ma na stanie, do jakiego auta jest to przypisane. Pewnie musi też przeprowadzać inwentaryzację, kontrolę legalizacji i terminów przeglądów tego sprzętu.
Szczególnie w tych dużych jednostkach tradycyjne rozwiązanie, czyli kartoteki ręczne lub Excel stają się już problematyczne i czasochłonne. Jak widzę z wypowiedzi, funduszami Was nie rozpieszczają, więc zawsze rozbija się o jedno :(

pozdrawiam

Beata

Re: Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: śr 01 lip 2015, 10:46
autor: pat2009
Gdyby były na to pieniądze to miałoby by sens, a na razie w Polsce pieniędzy nie ma na to co konieczne a gdzie mowa o jakiś dodatkach :D

Re: Jak w straży pożarnej ewidencjonuje się sprzęt?

: czw 07 mar 2019, 10:53
autor: PWSK
Może własnie dlatego, że w straży pożarnej nie ma pieniędzy, warto wprowadzić procesy, które w dalszym okresie czasu przyniosą duże oszczędności :)
Właściwa ewidencja i identyfikacja sprzętu to prawidłowe zarządzanie istniejącymi zapasami, ograniczenie nowych zakupów, a także bezpieczeństwo, które gwarantuje nam np moduł przeglądy techniczne https://www.pwsk.pl/przeglady-techniczne-legalizacja/

Dzięki temu dostępne będą jedynie urządzenia i przyrządy pomiarowe, które są sprawne i przeszły właściwe badania.

Moduł BHP https://www.pwsk.pl/oprogramowanie-bhp- ... -roboczej/ przydzieli środki ochrony, będzie kontrolował zapotrzebowania odzieży, poprowadzi kontrolę wydań i zwrotów.

Czy w takim razie nie jest to pomysł na oszczędności? :shock: