Kordzik

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Kordzik

Post autor: fajerman-1 »

Czy moze ktos wie z dh.kto i na jakich zasadzach nadac moze Kordzik Strazacki O.S.P

Dzieki i pozdrawiam

roberto
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 16:54
Lokalizacja: ślask
Status: Offline

kordzik

Post autor: roberto »

Witam!

Nie mam pojęcia jak ta sprawa wygląda ale słyszałem coś, że aby nadali "ci" taki kordzik, to musisz go sobie sam kupić. :wink:
Ja natomiast jestem w posiadaniu takiego kordzika i chciałbym dowiedzieć się coś na temat zasad jego noszenia.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Witam no dobrze a kto Ci go wreczył i z jakiej okazji i na czyj wniosek i na jakiej podstawie.
Pytam gdyz Zarzad chciał wreczyc go zasłuzonemu działaczowi dlatego pytałem o ogólne zasady i warunki wreczenia go
Pozdrawiam

roberto
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 16:54
Lokalizacja: ślask
Status: Offline

kordzik

Post autor: roberto »

Hej!

Jeżeli chodzi o mój kordzik, to ojciec mi go kupił bo był w sklepiku w zarządzie wojewódzkim i mu się spodobał.
Jedna z jednostek w naszym powiecie obchodzi 100-lecie.
Z tej okazji nasprowadzali kilka sikawek konnych z całej polski i poprosili mnie żebym jechał na ich czele (oczywiście w mundurze i na koniu).
Pomyślałem, że założę ten kordzik bo wygląda bardzo ładnie (bo też ładnie kosztuje :)). Nie wiem do którego pasa go zapiąć i czy tą szarfę ozdobną też sie nosi i w jaki sposób. Grzebałem trochę na necie, na stronie MONu i w różnych encyklopediach, i różnie to bywa.
Bo to tak jest, najpierw coś wymyślą a potem dopiero w praniu wychodzą wszelkie problemy i wątpliwości. To jest tak samo jak z tymi przetargami na samochody. Zarząd głowny nie da dotacji bez certyfikatu, tylko że nikt nie jest upoważniony aby taki certyfikat wydać. Takie błędne koło :/
A jeśli chodzi o zasady nadawania kordzika to zapytam ojca bo on chyba coś o tym wie.

Pozdrawiam!

roberto
Posty: 3
Rejestracja: pt 07 wrz 2007, 16:54
Lokalizacja: ślask
Status: Offline

kordzik

Post autor: roberto »

to znowu ja..

Nie istnieje coś takiego jak nadanie kordzika. To się po prostu kupuje jak np. puchar czy pluszaka "psa ratownika". Jak chcecie to mu go kupcie i wręczcie jako jednostka czy zarząd gminny, czy jak tam...
To nie jest żaden medal czy odznaka.
Mam znajomego komendanta powiatowego PSP i jemu to kupili koledzy.

powodzonka

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

Dzieki za informacje a koszt zakupu około 400 zyli
Pozdrawiam

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

Jeżeli nic się nie zmieniło to kordziki otrzymują wyłącznie oficerowie
wojska polskiego. Nie słyszałem aby kordziki nosili członkowie OSP.
W ZOSP obowiązuje regulamin mundurowy i z nim należy się zapoznać.

Topic author
fajerman-1
Posty: 193
Rejestracja: ndz 30 kwie 2006, 11:15
Status: Offline

Post autor: fajerman-1 »

No tak lecz jesli jest mozliwosc zakupu takowego gadzeta to znaczy ze mozna go komus podarowac.Tak mi sie zdaje.
Odnosnie reg.mundurowego masz racje nic tam nie pisze na ten temat.
Pozdrawaim

Mirek
Posty: 2
Rejestracja: wt 10 sie 2004, 13:50
Lokalizacja: Mazowieckie
Status: Offline

Post autor: Mirek »

Ja proponuje jeszcze skrzydła husarii, też pięknie wygląda. Może zastanowimy się do czego taki kordzik służył i jaki był jego cel noszenia, bo dla mnie niema nic wspólnego ze strażą.

Zipo
Posty: 78
Rejestracja: pn 11 lip 2005, 00:42
Lokalizacja: Kraków
Status: Offline

Post autor: Zipo »

O kordziku nie ma mowy w żadnym z regulaminów ZOSP, w tym w regulaminie umundurowania. Wychodzi na to że może on pełnić jedynie funkcję prezentu lub gadżetu :wink:
'czasami poprostu brakuje kamieni..."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat