Badania lekarskie członków OSP - bezpłatne?

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
dh Adrian
Posty: 38
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 08 lip 2008, 19:20
Status: Offline

Badania lekarskie członków OSP - bezpłatne?

Post autor: dh Adrian »

Witam druhowie!

Mam pytanie czy ktoś z Was organizował / uczestniczył w badaniach lekarskich przeprowadzanych na podstawie rozporządzenia w sprawie przeprowadzania okresowych bezpłatnych badań lekarskich członka ochotniczej straży pożarnej biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych? Chodzi tu głównie o hasło "bezpłatne". Jak to wygląda w praktyce i jak z tego można skorzystać? Obecnie potrzeba 4 lekarzy - laryngolog, neurolog, okulista, lekarz orzekający - ogólny. Koszt wiadomo.... Czy u Was jest inaczej? Pozdrawiam
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie członków OSP - bezpłatne?

Post autor: kwas »

Bezpłatne oznacza bezpłatne dla ochotnika a płatne dla urzędu gminy właściwego dla jego OSP.

Assasin
Posty: 12
Rejestracja: śr 12 sie 2015, 07:05
Status: Offline

Re: Badania lekarskie członków OSP - bezpłatne?

Post autor: Assasin »

Kolejna zaleta bycia w OSP. Można sobie robić okresowo gruntowne badania.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Badania lekarskie członków OSP - bezpłatne?

Post autor: Zenus »

Gminy płacą za te bezpłatne badania i zazwyczaj mają ustalone miejsce w którym się je przeprowadza więc idzie się do gminy do inspektora do spraw obrony cywilnej i on wydaje skierowanie a potem oryginał zaświadczenia dla was a kopia dla gminy wraz z fakturą

Tymoteusz1
Posty: 479
Rejestracja: wt 16 cze 2015, 11:59
OSP (gm., woj.): Warszawa, Mazowieckie
Status: Offline

Re: Badania lekarskie członków OSP - bezpłatne?

Post autor: Tymoteusz1 »

Ale to raczej nie obejmuje wszystkich badań? Zastanawiam się, jak to wygląda w kontekście leczenia zębów. Ja wolałbym jednak wybrać się do takiego gabinetu jak http://bianco.eu.com/ bo tam można liczyć na najwyższą jakość usług, a dla mnie jest to bardzo ważną rzeczą.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat