jaki kolor kasku

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
kustyk082090
Posty: 61
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 08:42
Status: Offline

jaki kolor kasku

Post autor: kustyk082090 »

kupuje kaski dla swojej osp czy mogą być koloru czerwonego czy tylko zawodówka ma prawo w takich kaskach jeździć.

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: Sylwek »

Twoje pieniądze - Twój wybór.
Z ciekawości - jakie kryteria stosujesz?
Mądrzy ludzie zalecają by hełm poprawiał widoczność ratownika. Najlepiej widoczny hełm ma kolor RAL1026.
https://remiza.com.pl/widoczny-helm-to-dobry-helm-2/ https://m.facebook.com/profile.php?id=756298581105310
Awatar użytkownika

lider1989
Posty: 18
Rejestracja: czw 03 wrz 2015, 08:34
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Ujazd Górny
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: lider1989 »

Przyjęło się, że w czerwonych PSP, a w białych OSP ale nie ma żadnych wytycznych co do tego i możesz kupić kask o kolorze jaki Ci przypadnie do gustu.
Awatar użytkownika

ospkonie
Posty: 103
Rejestracja: śr 06 sty 2010, 21:21
OSP (gm., woj.): OSP KONIE ,Pniewy,mazowsze
Lokalizacja: Konie
Kontakt:
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: ospkonie »

nie kask !! Tylko HEŁM !!!!!!!!! OMG :/ :shock: :?

jatromb
Posty: 140
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 16:43
OSP (gm., woj.): Dąbrowa Górn - Tucznawa
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: jatromb »

kask to jest na motór, a w straży stosujemy hełmy

strazaksam998
Posty: 67
Rejestracja: pt 03 sty 2014, 21:27
OSP (gm., woj.): woj. Lubelskieee
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: strazaksam998 »

jatromb pisze:kask to jest na motór, a w straży stosujemy hełmy
nie motór a motocykl :)

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: uka »

Nic się nie przyjęło, tylko jest podpisany kwit pomiędzy KG PSP a Prezesem ZOSP że kolor hełmu dla OSP jest BIAŁY a dla PSP jest CZERWONY

jatromb
Posty: 140
Rejestracja: śr 14 lis 2012, 16:43
OSP (gm., woj.): Dąbrowa Górn - Tucznawa
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: jatromb »

strazaksam998 pisze:
jatromb pisze:kask to jest na motór, a w straży stosujemy hełmy
nie motór a motocykl :)
napisałem motór, bo motor to silnik ;)

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: Sylwek »

uka pisze:Nic się nie przyjęło, tylko jest podpisany kwit pomiędzy KG PSP a Prezesem ZOSP że kolor hełmu dla OSP jest BIAŁY a dla PSP jest CZERWONY
To niech prezes ZOSP kupuje i przekazuje białe.
Możesz napisać gdzie można odebrać?
Mój prezes uważa, że hełmy mają być bezpieczne i wygodne dla strażaków a że on organizuje środki, podpisuje zamówienia, faktury i przelewy to on ma zawsze rację.

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: uka »

Sylwek pisze:
uka pisze:Nic się nie przyjęło, tylko jest podpisany kwit pomiędzy KG PSP a Prezesem ZOSP że kolor hełmu dla OSP jest BIAŁY a dla PSP jest CZERWONY
To niech prezes ZOSP kupuje i przekazuje białe.
Możesz napisać gdzie można odebrać?
Mój prezes uważa, że hełmy mają być bezpieczne i wygodne dla strażaków a że on organizuje środki, podpisuje zamówienia, faktury i przelewy to on ma zawsze rację.
Mundury wyjściowe macie granatowe czy w kolorze waszego prezesa?

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: Zenus »

Kiedyś było przyjęte że czerwony jest dla dowódcy a białe dla reszty ale się wymieszało a w PSP to podejrzewam że oni wszyscy mają uprawnienia dowódcze albo większość z nich i na dzień dzisiejszy nie ma żadnych zakazów i nakazów

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: Sylwek »

uka pisze:
Mundury wyjściowe macie granatowe czy w kolorze waszego prezesa?
Mundury galowe mają funkcje reprezentacyjną więc mają ładnie wyglądać - to nie są środki ochrony osobistej.

Sprzęt ochrony osobistej ma w pierwszej kolejności zapewnić bezpieczeństwo a tak się składa, że w działaniach straży właściwy kolor jest elementem bezpieczeństwa.

W regulaminie ZOSP nie ma kamizelek odblaskowych i latarek z nakładkami do kierowania ruchem - rozumiem, że zabezpieczając działania w nocy na drodze nie używacie ich?

Skoro nie widzisz różnic pomiędzy mundurem galowym a ubranie i sprzętem ochronnym to ja się poddaję...

uka
Posty: 109
Rejestracja: czw 16 cze 2011, 07:34
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: uka »

Sylwek pisze:
uka pisze:
Mundury wyjściowe macie granatowe czy w kolorze waszego prezesa?
Mundury galowe mają funkcje reprezentacyjną więc mają ładnie wyglądać - to nie są środki ochrony osobistej.

Sprzęt ochrony osobistej ma w pierwszej kolejności zapewnić bezpieczeństwo a tak się składa, że w działaniach straży właściwy kolor jest elementem bezpieczeństwa.

W regulaminie ZOSP nie ma kamizelek odblaskowych i latarek z nakładkami do kierowania ruchem - rozumiem, że zabezpieczając działania w nocy na drodze nie używacie ich?

Skoro nie widzisz różnic pomiędzy mundurem galowym a ubranie i sprzętem ochronnym to ja się poddaję...
skoro jest podpisane porozumienie że OSP ma hełmy białe a PSP czerwone a Ty twierdzisz że go nie uznajesz i kupujesz np. seledynowe więc pytałem czy mundury też kupujecie w kolorze np czerwonym (co mnie to obchodzi że ma jest reprezentacyjny, skoro nie respektujesz porozumień to możesz wszystko mieć inne?)

Niestety w Polsce sprzęt musi mieć jeszcze odpowiednie świadectwa dopuszczenia i niestety na te dopuszczenia kolor również ma wpływ (stąd jest podpisane porozumienie- wy go nie przestrzegacie więc śmiem twierdzić że możecie używać sprzętu bez atestu)

Kamizelek odblaskowych i nakładek nie ma w regulaminie ZOSP gdyż nie jest to sprzęt wchodzący w skład wyposażenia strażaka OSP. O kamizelkach i latarkach z nakładkami do kierowania ruchem mówi ustawa która uprawnia strażaka OSP do wydawania poleceń kierującemu pojazdem (dokładnie wskazuje jak powinna być wyposażona kierująca ruchem). Jak używacie do wyjazdów ubrań specjalnych zgodnych z regulaminem to pewnie zauważyłeś że takie ubranie posiada odblaski, chyba że znowu macie inny wynalazek.

Czytaj ze zrozumieniem.
PS osobiście nie mam żadnego problemu czy masz hełm biały czy czerwony ale dla mnie osobiście jako ochotnicy nie powinniśmy sie wstydzić białego.

Czy kupując hełm zielony (seledynowy) masz na niego CNBOP?

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: Sylwek »

Masz nieaktualne informacje. W rozporządzeniu nie ma już mowy o kolorach hełmów i właśnie tak jest, że wszystkie kolory są dopuszczone.
A jeśli chodzi o obostrzenia w starym rozporządzeniu dotyczące kolorów hełmów to dopuszczone dawniej były tylko czerwone. Czyli pomimo porozumień nie można było kupić hełmów białych z CNBOP. Jeśli ktoś kupował białe to robił ukłon dla regulaminu i jednocześnie łamał prawo.
Zacytować Ci dokumenty i paragrafy?

PS: ubrania także już nie muszą być granatowe więc piaskowe Liony używane coraz częściej przez mających rozeznanie w ŚOI strażaków jak najbardziej jest zgodne z prawem.

i jeszcze jedno - nigdy nie wstydziłem się tego, że jestem z OSP, chodzi mi tylko o to, że Świat i wiedza o środkach ochronnych idą to przodu a regulaminy ZOSP stoją w miejscu przez co od lat nie jest zapewnione właściwe bezpieczeństwo i komfort pracy strażaków - ja nie zamierzam czekać aż ZOSP zauważy, że coś można robić lepiej i bezpieczniej bo to może potrwać jeszcze kilkanaście lat

Kriss
Posty: 66
Rejestracja: śr 18 sty 2012, 12:29
OSP (gm., woj.): Koczała,pomorskie
Lokalizacja: Koczała
Kontakt:
Status: Offline

Re: jaki kolor kasku

Post autor: Kriss »

uka pisze:Nic się nie przyjęło, tylko jest podpisany kwit pomiędzy KG PSP a Prezesem ZOSP że kolor hełmu dla OSP jest BIAŁY a dla PSP jest CZERWONY
Jaki kwit i kiedy zostało to zawarte?Masz jakiś namiar na to pismo?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat