Dotacja MSWiA 2016

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
koks1986
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 07 gru 2013, 22:19
Status: Offline

Dotacja MSWiA 2016

Post autor: koks1986 »

Witam
Składałem wniosek do Oddziału Wojewódzkiego o dofinansowanie zakupu nowego samochodu lecz prawdopodobnie Zwiazek nie dostanie żadnych pieniędzy. Całą pulę dostanie Psp i oni niby bedą rozdzielać. Dotyczy to również umundurowania i innego sprzętu. Czy ktoś ma jakieś pewne informacje na ten temat????
Pozdrawiam

Flo8704
Posty: 6
Rejestracja: wt 08 mar 2016, 23:04
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Flo8704 »

Witam,
Nareszcie ktoś przyszedł po rozum do głowy i sie skończy patologia, temu dam, temu nie bo go nie lubię, tutaj dużo osób w ZOW to dostaną itd....! Skończą sie chore marże i ograniczony dostęp do asortymentu innych producentów z dotacji!
Mam nadzieje, że Ministerstwo zrobi z tym porządek!
Czy wy druhowie, w swoich oddzialach a raczej biurach wojewodzkich napotykacie na problemy z realizacja dotacji gdy chcecie ją zrealizowac gdzie indziej niż OW????

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: naczelnikospmrocza »

ten sam problem , dotacje tylko przez OW i ceny z kosmosu . Dam przykład . Zakupiliśmy radio ręczne przez sklep OW . koszt radia 1500 zł dostaliśmy dotacje 400 zł wiec radio nas kosztowało 1100 . Ow kupiło to radio od firmy za 960 zł więc gdzie jest dotacja ? po co była ta dotacja skoro radio w zakupie kosztowało tylko 960 , zapłaciliśmy za nie 1100 zł czyli już z zyskiem dla OW 140 zł . chciałbym żeby mi to ktoś wyjaśnił !!!! Staram sie nie mysleć zle ale nie ma racjonalnego wytłumaczenia . Może ktoś z OW czyta to forum i wyjasni skąd się biorą te kosmiczne ceny i co się dzieje z dotacjami ? My staramy się kupować od jakiegoś czasu poza związkiem niestety mamy sporo kasy rokrocznie z jednego % i te pieniądze musimy wydatkować w OW . OStatnio nabylismy środek pianotwórczy poza OW ,kosztował 40 % mniej niż ten sam środek proponowany przez OW.

Flo8704
Posty: 6
Rejestracja: wt 08 mar 2016, 23:04
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Flo8704 »

Nic nie musicie, 1% realizujecie gdzie chcecie, do OW dostarczacie opisana fakturę i maja Wam zwrócić pieniądze za nią! Sam tak robiłem oczywiscie swoje sie nasluchalem ale nikt mi nie bedzie mowil co mam kupic i gdzie! Na priv moge Ci podeslac opis faktury jak ma wyglądać.
A co do dotacji to i tak Was delikatnie traktują :)
Można by mnożyć przyklady i to umundurowanie bojowe, oczywiście firmy WUS... :roll:
Dobrze, że ministerstwo sie tym zainteresowało, piszmy skargi do MSWIA niech zrobią z tym porządek, nic to nie kosztuje a przynajmniej będą mieć sygnał, ze jest coś nie tak.
To nie my jesteśmy dla związku tylko związek dla nas!

sedi
Posty: 153
Rejestracja: wt 14 sie 2007, 16:23
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: sedi »

W moim OW Pan dyrektor powiedział wprost "Nie robicie u nas zakupów to nie piszcie wniosków o dotacje na zakup samochodu bo i tak nic nie dostaniecie". A ceny masakra.

Kasia
Posty: 4
Rejestracja: pn 28 gru 2015, 16:49
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Kasia »

... to widzę że w kilku województwach są podobne problemy. Zastraszanie o samochody, że odznaczeń OSP nie dostanie, że żadnej innej dotacji itd. a prawda jest taka że ów przekazywane dotacje, są pieniędzmi strażaków (OSP) i mają prawo je wykorzystać gdzie mogą. Prezes i Skarbnik OSP są odpowiedzialni za finansowość. Jeśli ktoś wydaje więcej, a mógłby wydać mniej może być posądzony o niegospodarność. Ja u siebie w straży postawiłam sprawę jasno. Różnica między "ofertą związkową" a innych firm była "jedynie" o 1000 zł wyższa. I teraz jak ja mogę wydać taką dodatkową kwotę, gdy wiem jak strażacy mocno pracują na własne fundusze. Zdecydowaliśmy się na zrealizowanie dofinansowania w innej firmie. Oczywiście nie obyło się bez problemów, informacji typu "nie dostaniecie", "nie można tak" ale postanowiłam że sprawę zrealizuje. Po złożeniu wszelkiej korespondencji z Oddziału Wojewódzkiego w kancelarii adwokackiej jednoznacznie wyszło że działają bezprawnie. I mimo że zainwestowałam pieniądze w obsługę Pani Mecenas, to odzyskałam należną OSP dotację. Wszystko się da, tylko żal że trzeba tak o to walczyć. Oczywiście nie poprzestałam na tym. W tej sprawie wystosowałam oficjalną skargę do MSWiA iż dofinansowania, przekazywane przez ZOSP niestety ale nie są realizowane w sposób prawidłowy. I szczerze.... każdej OSP życzę, żeby miała odwagę powiedzieć co o tym myśli. Bo póki wszyscy myślą nic się nie zmieni, a jak ktoś napisze i oficjalnie to powie wtedy się uda.

Flo8704
Posty: 6
Rejestracja: wt 08 mar 2016, 23:04
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Flo8704 »

Witam,
Tak chodzę po forach różnych i czytam, Pani Kasiu ogromny szacunek dla Ciebie :!:
W dniu dzisiejszym również wysyłam skargę do ministerstwa jako strażak ochotnik i zwykły obywatel - płatnik podatków bo jest to trwonienie pieniędzy przez ZG i OW pieniędzy podatników i strażaków! I nie może być na to przyzwolenia, zaś w tygodniu wysyłam pismo jako prezes jednej z OSP i dołączam skany zawiadomień jakie otrzymywałem od Biura Oddziału Wojewódzkiego po odbiór sprzętu i umundurowania!!!! A nie pieniędzy na owy sprzęt i umundurowanie.
Załączę również korespondencje OW - OSP odnośnie dotacji. Opiszę również rozmowy jakie miałem z dyrekcją OW i zastraszeniem.

Skargi można do MSWiA złożyć na kilka sposobów, nie wychodząc nawet z domu:
http://bip.mswia.gov.pl/bip/skargi-i-wn ... aw-We.html

Samej ciężko będzie Ci coś zdziałać ale w "kupie siła"!
Do dzieła druhowie, czas skończyć z tą patologią!

ruini
Posty: 1
Rejestracja: śr 23 wrz 2015, 15:41
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: ruini »

Ja tam nie narzekam na dotacje w Związku. W zeszłym roku napisaliśmy wniosek o dofinansowanie 1000 zł do piły, zakupiliśmy sprzęt i zapłaciliśmy fakturę. Porównywałem ceny w firmach i na internecie i w żadnej nie udałoby się kupić tego Sthila w cenie takiej jak u nich. Nam zalezało na kupnie dobrej piły i fajnie że udało się. Nigdy nie mieliśmy problemu żeby dostać dotację na sprzęt. Co prawda nie na wszystko co chcieliśmy ale…zawsze coś... W tym roku składaliśmy tez wniosek. Nie widzę tu żadnej patologii nikt mnie nie zastraszał. Zastanawiające jest to negatywne nastawienie prezentowane przez niektórych na tym forum do sposobu udzielania dotacji przez OW. Mnie się wydaje że jeśli zaczniemy działać roszczeniowo pisząc do MSW skargi że działają bezprawnie udzielając dotacji OSP to tak naprawdę działamy na szkodę sami sobie bo się może okazać że żadna z jednostek tej dotacji nie dostanie i takie bicie piany nam nie pomoże. Nie chodzi mi tu o Związek tylko o dotacje które są w zasięgu OSP. Autor tematu napisał że pulę będzie rozdzielać PSP. Pytanie co np. z jednostkami poza KSRG? Czy też będą brane pod uwagę? Jak PSP będzie dzielić tę pulę? A co z dopłatami do kupna samochodu ? Czy PSP będzie chętne do udzielania z puli pieniędzy np. do wyremontowania strażnicy OSP?

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: klepi »

Witam
Moim zdaniem każdy ma swoje racje. ruini a jakbyś dostał to 1000 zł dotacji do ręki to Twój wkład w ten sam sprzęt gdzie indziej kupiony nie byłby mniejszy?
moje doświadczenia są następujące; umundurowanie(ubrania specjalne, buty, rękawice kominiarki) nie bardzo opłaca się kupować przez związek.
przykład z tamtego roku wniosek na ubrania specjalne 4 sztuki otrzymane dofinansowanie 3700 plus wkład własny 4160 KOSZMAR. skończyło się kupnem w sklepie poza związkiem( w pierwszej "instancji " związkowej nie otrzymaliśmy dotacji, gdy zmienili zdanie było już za późno) gdzie wydaliśmy za 4 sztuki 4159,99. gdybym dostał do ręki te 3700 co oni sobie rozliczyliby to te 4 sztuki kosztowały by mnie 460 zł. Oczywiście pozostaje pytanie czy te ubrania firmy WUS(związkowe) są aż tak dobre żeby tyle kosztowały? Moim zdaniem może widać jakąś różnice jak ktoś ma ponad 100 wyjazdów w roku, ale większość jednostek ma kilka- kilkanaście. Dam sobie głowę uciąć że te kupione w prywatnym sklepie dadzą radę kilka lat.
drugi przykład z tamtego roku motopompa niagara - koszt mój 3330 + dofinansowanie z związku 1100 = 4430 łącznie- w sklepie nie było poniżej 5 000 zł A więc tutaj związek się postarał na plus.
jak widać różnie to bywa.
A co do pisania skarg- nie popieram sra...... w własne gniazdo. sami wybieramy zarządy najpierw swój w OSP później delegatów na gminny z gminnego na powiatowy itd. pilnujmy doboru właściwych ludzi to będzie dobrze.

Kasia
Posty: 4
Rejestracja: pn 28 gru 2015, 16:49
OSP (gm., woj.): woj. małopolskie
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Kasia »

klepi pisze: A co do pisania skarg- nie popieram sra...... w własne gniazdo. sami wybieramy zarządy najpierw swój w OSP później delegatów na gminny z gminnego na powiatowy itd. pilnujmy doboru właściwych ludzi to będzie dobrze.
Zgadzam się z tym ze każdy ma własne zdanie i każdy ma swoje przejścia z różnymi Oddziałami Wojewódzkimi. Wiem również że każdy Oddział Wojewódzki ma inne zasady czy to przyznawania, czy też rozliczania dofinansowania. Są takie, które grają fair ze strażakami i mówią: "macie pieniądze na koncie, tylko prosimy żebyście zrealizowali u nas", no ale niektóre posuwają się do "wstrzymania Odznak MDP" dla jednostki, która śmiała się im przeciwstawić!!! A to już jest niestety ale poniżające dla nich samych. Bo dzieciaki nie mają z tym nic wspólnego.

Jeśli zaś chodzi o sra.... w własne gniazdo. Tutaj nie mogę się zgodzić. Owszem, Zarządy wybieramy sami, delegatów do gminy też. Ale na pułapie Województwa panuje już polityczne ustawienie, a w przypadku powoływania Dyrektorów Biur (tzw. Dyrektorów Zarządów Wykonawczych) nikt z nas strażaków nie ma już wpływu. Takowego dyrektora powołuje Prezes Zarządu Wojewódzkiego....

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: naczelnikospmrocza »

Do FLO przeslij mi jak możesz opis faktury z 1% ponieważ nasz związek uparcie twierdzi że nie można tego wykorzystac poza zwiazkiem .A jest na to jakaś podstawa prawna , moze jakieś rozporządzenie ?

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Sylwek »

http://jedenprocent.pl/faq
1. Czy w rozliczeniu rocznym za 2008 r. będzie można wskazać cel szczegółowy wydatkowania kwoty, jaka została zadeklarowana na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego ?
Tak. Można to uczynić w bloku, który w zeznaniu podatkowym zamieszczony jest bezpośrednio pod wnioskiem o przekazanie 1% i jest zatytułowany „Informacje uzupełniające”. Przykładowo w zeznaniu PIT-37 jest to pozycja 128. Należy jednak pamiętać, iż przejaw woli podatnika nie stanowi obowiązku dla organizacji pożytku publicznego. Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, a w ślad za nią przepisy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jako podmiot uprawniony do otrzymywania 1% podatku określają organizacje pożytku publicznego. Sposób wewnętrznej dystrybucji i wykorzystania środków odbywa się zgodnie z przedmiotem działalności określonym w statucie oraz przepisami praw powszechnie obowiązującego.

2. Czy organizacja pożytku publicznego ma obowiązek wydatkowania otrzymanych pieniędzy na cel wskazany przez podatnika.
Nie, gdyż jak wczesnej zauważono podanie przez podatnika w zeznaniu podatkowym celu na jaki chciałby, aby zadeklarowane prze niego środki zostały spożytkowane przez organizację pożytku publicznego stanowi wyłącznie przejaw woli podatnika. Organizacja może się do niego zastosować, ale nie musi.
Czyli by wynikało, że akurat z 1% to mają prawo nic Ci nie oddać. Jak chcesz mieć kasę do dyspozycji to zróbcie sobie w OSP OPP. Albo zanim zaczniecie promować przekazywanie środków 1% na ZOSP podpisujcie z nimi umowę o podziale wpływu.

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: jens16 »

Jasne że można poza związkiem. My dostajemy procent poprzez edure i nic nam nie pobiera tak jak związek.

Flo8704
Posty: 6
Rejestracja: wt 08 mar 2016, 23:04
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Flo8704 »

Łaski nam nie robią, to nie my jesteśmy dla nich tylko oni dla nas.
Ja robię zakup z 1% w tańszym sklepie, opisuje fakturę i im zanoszę, pieniądze dostaje do ręki i nie patrze czy "Wielmożny Pan Dyrektor" jest zadowolony czy nie :) :D 8)

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Dotacja MSWiA 2016

Post autor: Sylwek »

Ok a na kogo pobierasz fakturę? Na OSP czy na OW ZOSP?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat