Sposób - wybory

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Topic author
marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Sposób - wybory

Post autor: marcing2508 » ndz 28 lut 2016, 18:24

Witam, obejrzałem sobie sporo filmików w internecie na temat przeprowadzania wyborów i zawsze bądź bardzo często ktoś podaje nowy skład zarządu, głosowanie i po 5 minutach po sprawie. Zero sprzeciwu, zero innych kandydatów tak wszystko ładnie. Sądzicie ze taka forma wyborów jest dobra? Wg mnie to trochę mija się z celem i nie są to wybory tylko potwierdzenie ustaleń i decyzji które ktoś wcześniej podjął.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Sposób - wybory

Post autor: kwas » ndz 28 lut 2016, 21:23

Jeśli ogół zebrania to akceptuje to nie widzę problemu. widzisz kolego zdarza się tak, że członkowie szeptają po kontach co im się nie podoba. Ale na zebraniu już nikt się nie odzywa

Sylwek
Posty: 684
Rejestracja: czw 14 kwie 2005, 08:26
Kontakt:
Status: Offline

Re: Sposób - wybory

Post autor: Sylwek » ndz 28 lut 2016, 22:04

Myślę, że jak jest wojna i ludzie się kłócą to tego nie nagrywają. A nawet jak nagrywają to nie udostępniają.
Jakoś od lat utarło się, że na walne zaprasza się ludzi z zewnątrz - wójtów, radnych, gości, komendantów, zaprzyjaźnione służby - trochę głupio przy nich się kłócić. Dlatego my woleliśmy się kłócić wcześniej - bez świadków. Oczywiście wcześniejsze spotkania nie mają żadnej mocy prawnej - wszystko może być na zebraniu zmienione gdyby ktoś chciał.

Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Re: Sposób - wybory

Post autor: Feniks » ndz 28 lut 2016, 22:15

Popieram Sylwka - jeśli na walne zebranie zaprasza się gości z zewnątrz, to kłótnie lepiej sobie darować. Jak ktoś je nagrywa by umieścić film w internecie to tym bardziej... I naprawdę nie zawsze, trzeba dokonywać w zarządzie zmian. U nas w tym roku - ze względu na wiek - zrezygnował członek zarządu, który był w nim przez 40lat... I jestem pewny, że gdyby nie zrezygnował, w dalszym ciągu byłby w zarządzie i to na jakim tylko by zechciał stanowisku...
A ewentualne kłótnie i ustalenia można zrobić przed zebraniem. Zresztą w przypadku wyborów nie rozumiem o co miałaby być kłótnia? Kto zgarnia większość głosów wygrywa i tyle... Jak jest więcej kandydatów niż miejsc - wchodzą ci z najwyższym poparciem...

józek
Posty: 49
Rejestracja: ndz 11 sty 2009, 13:50
Status: Offline

Re: Sposób - wybory

Post autor: józek » pn 29 lut 2016, 10:50

Druhowie całkowicie się z Wami zgadzam, a ustalenia przedwyborcze, które zostają zaakceptowane przez walne zebranie są moim zdaniem jak najbardziej na miejscu. Przecież takie ustalenia odbywają się w każdej organizacji i niepotrzebne są później jakiekolwiek spory czy kłótnie, a najczęściej głos zabierają (kłócą się) ci co nie chcą brać żadnej odpowiedzialności za pracę w naszych jednostkach OSP.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
marcing2508
Posty: 47
Rejestracja: czw 17 kwie 2014, 17:05
Status: Offline

Re: Sposób - wybory

Post autor: marcing2508 » pn 29 lut 2016, 15:48

Wcześniejsze zebranie a'la walne bez osób z zewnątrz i ustalenie nowych władz, żeby nie było kłótni na walnym jest jak najbardziej ok. Znam jednak jednostkę, gdzie przewodniczący zebrania wraz z prezesem za plecami innych wybierają sobie wcześniej kto kim będzie i na zebraniu ten skład podają. Niby ktoś sie odezwie trochę sprzeciwi, ale za chwilę są ustawieni że tak musi być i lepszego zarządu nie bedzie a najbardziej jak przedmówca powiedział są to osoby które nie chcą brać nic na siebie więc nie ma problemu z ich "uciszeniem". W tej jednostce jest sporo młodych i nowych członków dla których te wybory były pierwszymi więc się nic nie sprzeciwiali za bardzo, ale z tego co wiem nie pozwolą żeby następne wybory tak wyglądały i na pewno nie przegłosują zarządu od tak.
ODPOWIEDZ