Strażak w potrzebie. Zbiórka na rehabilitację!

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Mateusz R.
Posty: 83
Rejestracja: pt 31 sie 2007, 19:39
Lokalizacja: Lębork
Status: Offline

Strażak w potrzebie. Zbiórka na rehabilitację!

Post autor: Mateusz R. » śr 30 mar 2016, 13:05

Ponad rok temu podczas rutynowych ćwiczeń w komorze dymowej ucierpiał strażak ochotnik. 42-letni Tomasz Wołczyk z Ochotniczej Straży Pożarnej w Paszkówce miał przejść zadymioną komorę w pełnym umundurowaniu, lecz stracił przytomność. Obecnie wymaga kosztownej rehabilitacji.

6 lutego 2015 roku w Wojewódzkim Ośrodku Szkoleniowym PSP w Krakowie odbyły się ćwiczenia z wykorzystaniem komory dymowej. Zadaniem strażaków ochotników było wykonanie szeregu zadań sprawnościowych w pełnym umundurowaniu, z aparatem Ochrony Dróg Oddechowych. Mocno zadymiona komora oraz panująca w niej wysoka temperatura według nowych wytycznych jest obowiązującym elementem szkolenia podstawowego dla strażaków ochotników. Druh Tomasz podczas takiego ćwiczenia stracił przytomność i został przewieziony do szpitala. Na miejscu lekarze stwierdzili, że jego stan jest ciężki.

https://remiza.com.pl/strazak-w-potrzeb ... e-dymowej/
http://Remiza.com.pl - Ciekawe newsy, artykuły, relacje, pierwsza pomoc - opisy jednostek OSP, JRG!
ODPOWIEDZ