Problem z uzyskaniem Odznak "Za wysługę lat"

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Anzel1
Posty: 1
Rejestracja: czw 07 kwie 2016, 12:56
Status: Offline

Problem z uzyskaniem Odznak "Za wysługę lat"

Post autor: Anzel1 » czw 07 kwie 2016, 15:31

Sznowni Druhowie,

zwracam się do Was z zapytaniem czy w Waszych ZOW podobnie jak w wielkopolskim w ostatnim czasie pojawił się kłopot z pozyskaniem Odznak "Za wysługę lat".
Bedąc roli obsługującego w ramienia ZOG na zebraniu sprawozdawczo wyborczym w dniu 13.03.16 u jednej z jednostek w naszej gminie spotkałem się z sytuacją że druhowie otrzymali same legitymacje bez odznak. Na zebraniu tym obecny był przedstawiciel ZOW który przedstawil aktualną interpretację takiej sytuacji. Według tej interpretacji starsi druhowie powinni przekazywać "wyższe" odznaki młodszym druhom i że wniosków jest za dużo aby odznaki przyznać.
Powiem szczerze taka wypowiedź wogóle do mnie nie trafia. Ponieważ:

Na wskazanym zebraniu obecni byli druhowie którzy otrzymali legitymację za 40 lat wysługi bedąc jedynymi w tej jednostce, gdyż byli gronie jej zalożycieli, skąd zatem mają takie odznaki pozyskać z innej dłużej istniejącej jednostki;-) ?

Co mają zrobić nowo wybrani prezesi, gdy np. poprzednie zarządy zaniedbały przyznawanie tych odznak i chcieliby sytuację tą naprawić? Na dzień dobry mają "podcięte skrzydła" i odebraną motywację do działania.

Na opisywanym zebraniu padło też zapytanie czy być moze chodzi o kwestie finansowe przy produkcji odznak w mennicy, bo jeśli tak to druhowie mogą pokryć taki zakup z własnych środków, odpowiedź przedsawiciela ZOW była taka, że o to nie chodzi. Pytam się więc o co może chodzić?

Proszę druhowie o Wasze spostrzeżenia i uwagi na ten temat, jak to jest u Was. Osobiście uważam że taka odznaka należy się każdemu działającemu aktywnie druhowi jak psu zupa, bo jak inaczej uhonorować ich społeczną służbę?

Dodatkowo później pojawia się też problem przy okazji świąt i innych imprez, że druhowie noszą odznaki nieaktualne lub przypinają je do mundurów bez podkładek, bo z podkladkami do odznak jest taki sam kłopot aby je pozyskać.

Ze strażackim pozdrowieniem,

dh Andrzej
Awatar użytkownika

czarny92
Posty: 65
Rejestracja: czw 11 lut 2010, 09:49
OSP (gm., woj.): ///wielkopolska///
Status: Offline

Re: Problem z uzyskaniem Odznak "Za wysługę lat"

Post autor: czarny92 » ndz 10 kwie 2016, 13:14

Tak tak ZOW wielkopolski szkoda gadać ,słyszałem takie pieśni o tych odznaczeniach o przekazywaniu od starszych do młodszych dh ,za chwilę wpadną na pomysł że jak masz baretki to medale masz oddać.Pozdrawiam ZOW . :lol:
ODPOWIEDZ