Sprawozdanie SOF-5

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Feniks
Posty: 146
Rejestracja: pt 09 sie 2013, 18:23
Status: Offline

Sprawozdanie SOF-5

Post autor: Feniks » sob 23 kwie 2016, 20:25

Otrzymaliśmy coś takiego:

"Główny Urząd Statystyczny przypomina, że zgodnie z zapisem w programie badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2015, stanowiącym załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2014 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na 2015 r. (Dz. U. poz. 1330 z późn. zm.). , w dniu 2016-04-29 upływa termin przekazania sprawozdania SOF-5 za rok 2015 ."

Ktoś wie o co chodzi? Czy to obowiązkowe? Bo info na stronie GUS'u jest niejasne:

"Kto i kiedy wypełnia SOF
SOF-5

KTO? organizacje społeczne wraz z ich jednostkami terenowymi posiadające osobowość prawną; spośród stowarzyszeń i podobnych organizacji społecznych (w tym m.in.: ochotnicze straże pożarne, koła łowieckie, stowarzyszenia kultury fizycznej, związki stowarzyszeń) , fundacji, samorządu gospodarczego i zawodowego, organizacji pracodawców, wybranych jednostek organizacyjnych kościołów i związków wyznaniowych prowadzących działalność społeczną wszystkie posiadające status organizacji pożytku publicznego (OPP) lub prowadzące działalność gospodarczą, lub o liczbie pracujących 10 i więcej osób oraz 15% z pozostałych organizacji"

W sformułowaniu nigdzie nie ma, że jest to obowiązkowe, na stronie GUS też nie ma jasno napisane że jest to obowiązkowe. Ale wszystkie sformułowania są tak dobrane, by obowiązkowość sugerować.
ODPOWIEDZ