EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
strażak
Posty: 63
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Post autor: strażak »

Druhowie!
Dowiedziałem się, że powstała inicjatywa w temacie zmian w ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Projektowana zmiana dotyczy wprowadzenia zapisów o przyznaniu dodatku do emerytury lub renty dla strażaków OSP (staż powyżej 35 lat). Myślę, że warto spróbować się przyłączyć do tego przedsięwzięcia i pomóc zebrać odpowiednią ilość podpisów. Z tego co wiem to akcja zbierania podpisów trwa. Ale podpisów potrzeba 100 000 - jest to moim zdaniem dużo. Gdyby jednak akcję rozpowszechnić to nie będzie problemu. W związku z tym informuję, że wzór listy podpisów, wskazówki oraz projekt zmian w ustawie – do pobrania, znajduje się na stronie OSP Łasin http://osplasin.inten.pl/viewpage.php?page_id=110.
Zachęcam do włączenia się do tej akcji wszystkich strażaków - ochotników.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Post autor: kwas »

"W czasie 35 letniej służby strażacy ochotnicy często z narażeniem życia i zdrowia wielokrotnie prowadzą działania ratownicze ..."

Mam takiego delikwenta, który ma już 46 lat członkostwa w OSP. Z tego w działaniach ratowniczych uczestniczył nie całe 20 lat. Dać takiemu dodatek do emerytury czy nie dać? Ile OSP mają dokumenty potwierdzające członkostwo swoich wszystkich członków? Kto będzie to weryfikował? Czy zaliczyć komuś rok do tych 35 lat jak pojechał tylko raz do działań lub nie pojechał wcale? Co znaczy udokumentuje? Czy jak dwóch członków powie że był to znaczy że był? Ot i takich pytań można by wiele zadawać. W mojej ocenie dopiero poróżnimy środowisko.

Topic author
strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

Re: EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Post autor: strażak »

Wzór listy do zbierania podpisów można pobrać również na stronie Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej pod adresem http://www.samoobrona.net.pl/pages/03.Z ... tualnosci/

wojtas
Posty: 133
Rejestracja: śr 13 wrz 2006, 00:12
Status: Offline

Re: EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Post autor: wojtas »

A nie lepiej jak by powalczyć o przynajmniej 5 lat krócej odejść na emeryturę po 30-35 latach bycia w OSP.
Co wy na to

borys
Posty: 26
Rejestracja: sob 16 lip 2011, 22:59
OSP (gm., woj.): Polska Małopolska
Status: Offline

Re: EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Post autor: borys »

Czysty absurd. Już wiedzę to zamieszanie z papierami ( szczególnie że kiedyś nie było takiej ewidencji jak kiedyś ) i machloje.
Mam w jednostce strażaków którzy tylko "są". Składkę zapłacą, na mszę w koszuli przyjdą lub ew. pojadą ze sztandarem na darmoszkę na jubileusz do innej jednostki.
A co z jednostkami nieaktywnymi ? A co z jednostkami co mają 5 wyjazdów rocznie ? A co z osobami które są w jednostce ale mieszkają gdzie indziej ?
Ktoś może miał dobry pomysł ale wykonać się tego uczciwie nie da. Już widzę ten napór martwych dusz do OSP.
Ochotnicza straż powinna być ochotnicza. Żadnych korzyści nie powinno być ( jestem przeciwnikiem ekwiwalentu ), oprócz dumy , strażackiej dumy.
Inne opcje niestety prowadzą do takich akcji jak podpalenia, przedłużanie wyjazdów, kombinowanie itp. Nie taka była idea powstania OSP....
wojtas pisze:A nie lepiej jak by powalczyć o przynajmniej 5 lat krócej odejść na emeryturę po 30-35 latach bycia w OSP.
Co wy na to
Już totalnie odleciałeś w kosmos

Topic author
strażak
Posty: 63
Rejestracja: wt 16 gru 2003, 13:28
Status: Offline

Re: EMERYTURY DLA STRAŻAKÓW OSP

Post autor: strażak »

Szanowne Druhny i Druhowie!
Zbieranie podpisów pod projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie ppoż. w temacie emerytur dla strażaków OSP nadal trwa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję za wszystkie listy z poparciem inicjatywy, już przesłane i prosimy o jeszcze więcej. Potrzeba 100 tysięcy podpisów. Pozdrawiam.
http://www.samoobrona.org.pl/pages/02.P ... 09897.html
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat