legitymacji członkowska OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

maryousz1
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 15 mar 2011, 12:00
OSP (gm., woj.): gm. Lubawa, woj. warmińsko-mazurskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: maryousz1 »

Witam
My mamy takie legitymacje jak w podanym linku http://www.zosprp.poznan.pl/popup.php?m=pliki&id=103
Na pewno część z was też takie posiada..
Dzisiaj otrzymałem wszystkie dokumenty od byłego naczelnika i moje pytanie brzmi czy na zdjęcie musi nachodzić pieczątka jeśli tak to jaka podłużna jednostki czy z Orzełkiem...??? Bo mi się wydaje że powinna być z orzełkiem ale to tylko moje odczycie a nasz były naczelnik stawiał podłużną...
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :D
„Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: fireman90 »

maryousz1 pisze: czy na zdjęcie musi nachodzić pieczątka jeśli tak to jaka podłużna jednostki czy z Orzełkiem...??? Bo mi się wydaje że powinna być z orzełkiem
W OSP raczej nie są używane pieczęcie "z orzełkiem" -stosowna Uchwała ZG (załącznik nr 6) http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/uch ... czecie.pdf
Co do I-szej części pytania - z reguły we wszystkich dokumentach ze zdjęciem, pieczęć instytucji wydającej "nachodziła" na fotkę. Ja na okoliczność stemplowania legitymacji i np. potwierdzeń wpłaty składki członkowskiej, posiadam okrągłą pieczątkę średnicy ok.20 mm (a' la referentka). W koło napis Ochotnicza Straż Pożarna, wewnątrz koła- nazwa miejscowości. Taki stempelek jest już u nas stosowany od niepamiętnych czasów. Oczywiście Uchwała ZG nic o takim wzorze pieczęci nie wspomina, ale przecież nasi "dobrodzieje" mają tyle ważniejszych spraw, więc są ponad takimi "drobiazgami".
Jajakobyły
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: JakuB »

fireman90 pisze:Oczywiście Uchwała ZG nic o takim wzorze pieczęci nie wspomina, ale przecież nasi "dobrodzieje" mają tyle ważniejszych spraw, więc są ponad takimi "drobiazgami".
Mówi Panie Kolego. Twoja pieczęć powiedzmy, że nie spełnia wymagań.
Wzór graficzny pieczęci okrągłej przedstawia koło o średnicy 40 mm.
Wewnątrz umieszczone jest symetrycznie drugie koło o średnicy 30 mm, tworząc pas
o szerokości 5 mm. Na pasie widnieje napis „OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
w...............................”. Wewnątrz mniejszego koła umieszczony jest znak graficzny
przyjęty przez dana OSP .Znak ten może być związany z tradycja ochotniczej straży
pożarnej, lub może wynikać z historii regionu.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: fireman90 »

JakuB pisze:Panie Kolego. Twoja pieczęć powiedzmy, że nie spełnia wymagań.

Ależ Panie Kolego :) Takową pieczęć również posiadamy i jest używana tak jak w Uchwale ZG przykazano.
Jak zrozumiałem, @maryousz1 pytał o pieczęć do stemplowania legitymacji członkowskich i w tym sensie o używanej u nas napisałem. Co prawda nie próbowałem, ale może przywalenie takiej 40 mm pieczęci na fotkę w legitce całkiem efektownie by wyglądało :wink: .
Jajakobyły

Prezes112
Posty: 3
Rejestracja: pt 18 mar 2011, 21:40
OSP (gm., woj.): Dabrówka gm. Lelis
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: Prezes112 »

Ja tez bym poprosił o wzory zelaznyz@interia.pl dziekuje

stefan
Posty: 66
Rejestracja: śr 02 mar 2011, 21:11
OSP (gm., woj.): województwo Śląskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: stefan »

W legitymacje jest znaczek m.p i tam trzeba przybić pieczątkę jaka ona powinna by??
Podajcie wzór w postaci rzeczywistego zdjęcia, zależy mi na czasie.
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: kamil237 »

W mojej legitymacji jest taka pieczątka:
skanowanie0011.jpg
skanowanie0011.jpg (214.04 KiB) Przejrzano 6533 razy
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: fireman90 »

kamil237 pisze:W mojej legitymacji jest taka pieczątka:
W mojej jest podobna (średnicą), tylko jak wspomniałem wcześniej-
fireman90 pisze:W koło napis Ochotnicza Straż Pożarna, wewnątrz koła- nazwa miejscowości.
Jajakobyły
Awatar użytkownika

młody17
Posty: 5
Rejestracja: sob 02 kwie 2011, 12:09
OSP (gm., woj.): OSP Kluki gm. Kluki woj. Łódzkie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: młody17 »

Jeżeli mógłbym prosić o ten komplecik dokumentów byłbym bardzo wdzięczny:) z góry bardzo dziękuje:)
mój e-mail: lubczyk02@o2.pl
Bogu na chwałę ludziom na ratunek!
Awatar użytkownika

bonek92
Posty: 9
Rejestracja: czw 14 lip 2011, 00:05
OSP (gm., woj.): OSP GRODZIEC(Śląskie)
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: bonek92 »

ja też poprosze wzór legitymacji OSP ale w wymiarach do wydruku już :) bonek15@wp.pl prosił bym jak najszybciej :)
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: fireman90 »

bonek92 pisze:też poprosze wzór legitymacji OSP ale w wymiarach do wydruku już
Nie posiadacie w Zarządzie sekretarza ? Przecież to on zajmuje się (powinien) m.in.takimi rzeczami jak wydawanie legitymacji. Chyba że nie jesteś członkiem OSP a "legitkę" chcesz mieć dla szpanu. Jeśli zaś masz szczęście być sekretarzem Zarządu, to udaj się do właściwego biura ZOW gdzie wydadzą Ci tyle legitymacji ile będziesz potrzebował.
Jajakobyły
Awatar użytkownika

machines
Posty: 139
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: machines »

ja też poproszę o legitymacje OSP oraz MDP
e-mail: j-m9@wp.pl
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika

virus
Posty: 33
Rejestracja: ndz 13 lut 2011, 11:37
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: virus »

A czy biuro Zarządu Oddziału Powiatowego wydaje legitymacje odpłatnie czy trzeba za nie jednak zapłacić :?: Pytam bo ostatnio obiło mi się o uszy, że w naszym regionie aby otrzymać legitymacje od biura trzeba zapłacić za sztukę bodajże 3zł :shock: co wg mnie jest totalnym nieporozumieniem - legitymacje powinny być bezpłatne :D (wiem wiem, że takie mogą być kosztu druku legitymacji ale zważywszy na przynależność do Związku powinny być bezpłatne). :)
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Awatar użytkownika

malczan4
Posty: 92
Rejestracja: pn 03 maja 2010, 17:09
OSP (gm., woj.): Wierzbanowa (Wiśniowa, małopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: malczan4 »

Zadzwoń do biura oddziału wojewódzkiego ZOSP i zamów dowolną ilość. Ja jakiś czas temu brałem 50 i nie zapłaciłem ani złotówki ..

walesa
Posty: 26
Rejestracja: pt 02 wrz 2011, 21:47
OSP (gm., woj.): skalbmierz.świętokezyskie
Status: Offline

Re: legitymacji członkowska OSP

Post autor: walesa »

Straszak pisze:Witam.
Adam Acher pisze: Po drugie dobrze by było gdyby powstały legitymacje w postaci kart plastikowych, którymi można się wylegitymować jak np udzielamy pierwszej pomocy. W niektórych sytuacjach spowodowało by to mniejsze problemy z gapiami mających uwagi co do naszych kompetencji. Niekiedy policja nie chce dopuszczać do miejsca zdarzenia a sama nie zawsze wie jak pomóc poszkodowanym, więc jak by mieć taką legitymacje i nosić ją jak kartę do bankomatu to by było łatwiej.
prezokomendant pisze:Bardzo dobra propozycja z tymi plastikowymi legitymacjami (Wg wzoru można by wydrukować dwustronnie i zalaminować). Banalnie proste.
Druhowie podaję pod dyskusje projekt nowej legitymacji OSP typu karta bankomatowa (80x48 mm bez laminowania, po zalaminowaniu i przycięciu 85x54 mm), tak jak to sugerowali przedmówcy.

Obrazek

Karta zrobiona w Word, można wpisywać dowolne dane, wydrukować,(w miejscu Św, Floriana, oczywiście zdjęcie członka OSP) podpisać, zalaminować i używać.

Proszę o wszelkie uwagi, co jeszcze powinno się znaleźć na "legitce"? co dodać ? co usunąć? co zmienić?

Po uwzględnieniu uwag, projekt finalny legitymacji mogę udostępnić do powszechnego użytku.

Pozdrawiam.

Straszak
Popieram ten pomysł, jestem za.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat