Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
krystianl21
Posty: 28
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 19:07
OSP (gm., woj.): Cieszanów, podkarpackie
Status: Offline

Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: krystianl21 »

Drodzy koledzy strażacy, ciekawy jestem waszego zdania w kwestii zagrożenia dla naszej formacji ze strony wojska obrony terytorialnej.
Żołnierz takiej formacji otrzyma od Państwa ok 500 zł za bycie w "stanie gotowości". Co z nami ? Z taką formacją gotową, umundurowaną, nawet nikomu nigdy na myśl nie przyszło aby ochotnikowi który jest w stanie gotowości ciągle zapłacić 100zł miesięcznie.

Darek1989
Posty: 53
Rejestracja: pt 15 kwie 2016, 23:11
OSP (gm., woj.): woj. Mazowieckie
Status: Offline

Re: Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: Darek1989 »

Jak dla mnie jeśli straże nie ucierpia przez tą formację to niech tam sobie będzie☺Mówiąc "ucierpią" mam na myśli obcinanie funduszy OSP żeby tam mieli z czego dołożyć.Co do płacenia.Nie wiem na jakiej oni zasadzie będą działać i w jakich przypadkach będą mieć płacone no bo chyba nie za każdy miesiąca kiedy są członkami.Jeśli o mnie chodzi Straż traktuje jako hobby,odskocznie od codzienności,a przede wszystkim jako instytucje dzięki której mogę zrobić czasem coś dla potrzebujących.I dla mnie OSP może wcale nie płacić bo to nie jest dla mnie dodatkowy sposób na zarobek.Także nawet gdyby nie było żadnej kasy za wyjazdy to ja i tak bym jechał bo jak włącza się syrena to nie liczy się złotowek ☺

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: naczelnikospmrocza »

Podjęty przez Ciebie temat pasuje idealnie jako jedna z odpowiedzi na pytania w moim temacie którzy poruszałem wcześniej " co raz mniej społeczników" . Jednym z najwiekszych błędów było wprowadzenie odpłatności za udział w akcjach , niestety przez to rodziło się mnóstwo patologii które odbiły się na naszym dobrym imieniu , strażacy są niestety nadal postrzegani jako pijacy i Ci którzy robią sobie akcje dla kasy. Dzisiaj społeczeństwo jest strasznie roszczeniowe, nikt nic nie chce robic za darmo dlatego prawdziwych społeczników jest co raz mniej. Takie czasy. Jeżeli członkowie obrony bedą brali za to kase to żadni patryjoci z nich , ok polatam z wiatrówka po lesie ale nie za darmo ? jeżeli faktycznie mają za to płacic to dla mnie pomyłka.

Topic author
krystianl21
Posty: 28
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 19:07
OSP (gm., woj.): Cieszanów, podkarpackie
Status: Offline

Re: Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: krystianl21 »

Darek1989 pisze:Jak dla mnie jeśli straże nie ucierpia przez tą formację to niech tam sobie będzie☺Mówiąc "ucierpią" mam na myśli obcinanie funduszy OSP żeby tam mieli z czego dołożyć.Co do płacenia.Nie wiem na jakiej oni zasadzie będą działać i w jakich przypadkach będą mieć płacone no bo chyba nie za każdy miesiąca kiedy są członkami.Jeśli o mnie chodzi Straż traktuje jako hobby,odskocznie od codzienności,a przede wszystkim jako instytucje dzięki której mogę zrobić czasem coś dla potrzebujących.I dla mnie OSP może wcale nie płacić bo to nie jest dla mnie dodatkowy sposób na zarobek.Także nawet gdyby nie było żadnej kasy za wyjazdy to ja i tak bym jechał bo jak włącza się syrena to nie liczy się złotowek ☺
Nawet nie miałem na myśli tych pieniędzy, a podejście do nas, ze strony naszego Związku, aż po ministerstwo. Skoro mają to być ochotniczy żołnierze to chyba by należało by ich traktować jak strażaków ochotników.

Topic author
krystianl21
Posty: 28
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 19:07
OSP (gm., woj.): Cieszanów, podkarpackie
Status: Offline

Re: Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: krystianl21 »

naczelnikospmrocza pisze:Podjęty przez Ciebie temat pasuje idealnie jako jedna z odpowiedzi na pytania w moim temacie którzy poruszałem wcześniej " co raz mniej społeczników" . Jednym z najwiekszych błędów było wprowadzenie odpłatności za udział w akcjach , niestety przez to rodziło się mnóstwo patologii które odbiły się na naszym dobrym imieniu , strażacy są niestety nadal postrzegani jako pijacy i Ci którzy robią sobie akcje dla kasy. Dzisiaj społeczeństwo jest strasznie roszczeniowe, nikt nic nie chce robic za darmo dlatego prawdziwych społeczników jest co raz mniej. Takie czasy. Jeżeli członkowie obrony bedą brali za to kase to żadni patryjoci z nich , ok polatam z wiatrówka po lesie ale nie za darmo ? jeżeli faktycznie mają za to płacic to dla mnie pomyłka.
Właśnie sedno Twojej wypowiedzi miałem na myśli, skoro ochotnicy to wszyscy na jednakowych zasadach.

filip.s
Posty: 16
Rejestracja: czw 10 mar 2016, 10:42
Status: Offline

Re: Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: filip.s »


Topic author
krystianl21
Posty: 28
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 19:07
OSP (gm., woj.): Cieszanów, podkarpackie
Status: Offline

Re: Obrona terytorialna zagrożeniem dla OSP

Post autor: krystianl21 »



MIeli na to 26 lat. Co zrobili przez ten czas? Teraz zaczynają dopiero patrzeć na ochotników?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat