PILNE-poczytajcie co nas czeka

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
orzeszek
Posty: 39
Rejestracja: pt 23 sty 2009, 08:49
Status: Offline

PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: orzeszek » czw 24 lis 2016, 19:03

Zapraszam do zapoznania się z tym co szykuje nam Pan Komendant i oceńcie to: http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1364-mamy-potencjal
Minęło kilka miesięcy i proszę: http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lis ... /idn:36194
Ostatnio zmieniony pt 10 lut 2017, 07:56 przez orzeszek, łącznie zmieniany 2 razy.

star
Posty: 88
Rejestracja: ndz 19 lut 2012, 11:28
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie

Post autor: star » czw 24 lis 2016, 19:22

bałwan......

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: naczelnikospmrocza » czw 24 lis 2016, 21:35

czytam i nie wierze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szanowny Panie komendancie , PSP jest główna siłą w miastach, w dużych miastach, jestem z Powiatu Nakielskiego , moja PSP do granicy naszego powiatu ma we wszystkie strony około 20 km , na zmianie jest 7 strażaków , wystarczy na miesiąc wyłaczyć OSP z akcji i wtedy Pan zobaczy kto jest główną siłą i czy nowe auta dla OSP są potrzebne czy nie . Proszę się udac do powiatów a nie opierać swoje spostrzeżenia na dużych miastach. Tym co Pan mówi i chce zrobic strzela Pan w plecy ochronie PPOŻ naszego pięknego kraju , . Ogólnie wychodzi na to że my ochotnicy nie jesteśmy potrzebni a strażak z PSP który ma kredyt na budowe domu nie ma prawa dorabiac i ma żyć za 2200 zł miesięcznie gdzie rate kredytu ma 1200 zł .

klepi
Posty: 53
Rejestracja: wt 16 lut 2016, 07:20
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: klepi » czw 24 lis 2016, 23:28

naczelnikospmrocza pisze: moja PSP do granicy naszego powiatu ma we wszystkie strony około 20 km

a moje psp ma tyle
Jak dojechać z Koluszki do woj. łódzkie, Wodzinek
Długość trasy: 47.8km
Szacowany czas przejazdu: 49 min

jolkipolki101
Posty: 58
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: jolkipolki101 » pt 25 lis 2016, 07:43

Naprawde nie wiem jakim trzeba być bucem, by tak nas obrażać..... I jak mozna zbudować sobie tak fałszywy obraz rzeczywistości? Przecież z wywiadu jasno wynika, żemy ochotnicy jeździmy świetnymi furami, nie chcemy się szkolić i zabieramy pieniądze na chleb dla strażaków PSP. To szczyt ignorancji! Każdy wie, że jaśnie Panowie przyjeżdzają do zdarzenia po 4 w aucie, z czego jeden nie odchodzi od auta (kierowca) a drugi zajmuje się tylko radiem (dowódca). I co Wy Panowie chcecie we dwóch robić????? I każdy z nas doskonale wie, że jak zdarzenie ma miejsce wiecej jak 30 km od komendy to przyjeżdzają już na gotowe, bo ochotnicy chocby sie kwadrans zbieriali to i tak bądą szybciej i podejmą pierwsze czynności. A co z sytuacjami mniej groźnymi, gdzie są syponowane same OSP? Podniesione mam ciśnienie od rana na cały dzień!

jolkipolki101
Posty: 58
Rejestracja: czw 20 paź 2011, 15:12
OSP (gm., woj.): woj. podkarpackie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: jolkipolki101 » pt 25 lis 2016, 08:06

I jeszcze jedno. Można było się tego spodziewać, po dobrej zmianie.... Zmianie, która ma zmienić/spieperzyć wszystko co do tej pory funkcjonowało. Niestety - nowy komendant nowej włądzy świetnie wpisuje się narrację rządzenia krajem, jaka obecnie obowiązuje. Jednym słowem - zarządzania poprzez złe emocjce. Przykre jest niezmiernie to, że zamiast budować siłę braci strażackiej, jednoczyć nas, wspierac byśmy funkcjonowali w tandemie jak najlepiej to co się robi? Rózni się nas, kłoci, dzieli na lepszych i gorszych... Czemu to ma służyć? W kżdym systemie są niedociągnięcia, zawsze na bieżąco duzo trzeba zmieniać i poprawiać. Oczywista sprawa! Ale mozna to robić z klasa, szacunkiem dla innych. Nie udając że się pozjadało wszystkie rozumy,! Jakże inaczej mógłby wyglądać ten wywiad, gdyby padło choc jedno słowo uznania dla nas, ochotników. Gdyby padły zapewnienia, że będziemy dostawać wieksze wsparcie merytoryczne od PSP. A tak cóz - mamy prawo czuć się jako piąte koło u wozu, dodatek do całego systemu ochrony ppoz w kraju, którego w każdej chwili możemy się pozbyc. A jak są bogate gminy to niech sobie same finansują i organizują dbanie o bezpieczeństwo na swoim terenie. Takie rozumowanie i prowadzenie takiej poliutyki nie może doprowadzić do niczego dobrego. I ochrona ppoż może byc kolejną ofiarą nowych rzadów, kolejnym filarem bezpieczeństwa Państwa, który zostanie rozpieprzony.

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: akbeg1899 » pt 25 lis 2016, 08:45

Dobre zmiany, który niby nadchodzą to tylko są dobrymi zmianami dla partyjnych kolegów. Zmiany na każdym szczeblu władz PSP pokazują to dokładnie. A jeżeli chodzi o ochotników to od dłuższego czasu widać jak to wygląda. Coraz to większe wymagania a coraz to mniej pieniędzy możemy otrzymywać. Są gminy bogate, których stać na zakup nowych aut ale są też gminy biedne, które nie są w stanie zakupić nowych aut dla ochotników. Sytuacja z nowymi autami dla PSP zamiast dla OSP to jakieś nieporozumienie. W naszym powiecie jest kilka prężnych jednostek a pozostałe jednostki borykają się z różnymi problemami-brak ludzi, kierowców. Czasem też te 10 letnie auta, które niby mają być przekazywane do OSP znacząco pomogą i podniosą bezpieczeństwo ale jeżeli te auta nadają się jeszcze do działań. W naszym powiecie 15-letni StarMan z JRG częściej stoi w warsztacie niż jeździ ratować.
Wracając do słów Komendanta Głównego jeżeli chodzi o OSP to należy zwrócić uwagę na to, że podkreślane są zasługi dla jednostek OSP, które mają kilkaset wyjazdów rocznie. Brawo dla tych jednostek ale poza tymi jednostkami są OSP, które wyjeżdżają kilkanaście, kilkadziesiąt razy. Dlaczego te jednostki mają być gorsze? Skoro tak samo ratują i chronią a mają być omijane szerokim łukiem i traktowane jako niepotrzebne!!! Moja jednostka w obecnym roku uczestniczyła prawie 50 razy w zdarzeniach ratowniczo-gaśniczych i tak samo jak te jednostki co wyjeżdżają po 300-400razy w roku dba o bezpieczeństwo. Oczywiście możną OSP odciąć pieniądze z budżetu państwa i co wtedy? Za co kupią odpowiedni sprzęt ratowniczo-gaśniczy? Czasem to właśnie środki z KSRG lub MSWiA są jedynymi, które można przeznaczyć na nowy sprzęt.
Jeżeli jesteśmy tacy źli i niepotrzebni to może po co uczestniczyć w zdarzeniach skoro PSP i tak sobie poradzi? Skoro ochotnicy zabierają im pieniądze to dlaczego mamy wspierać PSP w działaniach? Może wystarczy, że pójdziemy do kościoła, pomożemy przy festynie.
Panie Komendancie w Warszawie jest kilkadziesiąt JRG i tam zabezpieczenie jest wysokie ale są powiaty, które bez OSP nie są w stanie prowadzić żadnej większej interwencji. Bo większość OSP znajduje się na terenach wiejskich gdzie dojazd PSP trwa 5-10-15 a nawet 45 minut- czy bez OSP mieszkańcy mogliby czuć się bezpieczni? Przetrwaliśmy ponad 100lat a ktoś chce to zniszczyć to w kilka miesięcy.

szymek85
Posty: 84
Rejestracja: sob 03 lis 2012, 07:54
OSP (gm., woj.): woj. wielkopolskie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: szymek85 » pt 25 lis 2016, 09:24

Z tego co wczesniej slyszalem to ten sam Pan mowil ze poza samochodami maja byc przekazywane z psp do osp tez m.in mundury i inny sprzet. Czyli my mamy chodzic w jakis znoszonych nomexach. Poza tym nowy sprzet pojdzie do psp a oni przekaza swoj stary wyeksplatowany do osp i gmina bedzie placic za remonty tym samym psp bedzie odciazone z kosztow napraw bo wiadomo ze na nowy sprzet jest gwarancja i nie jest tak awaryjny. Niech tak dalej robia to moze sie zmobilizuje i zostawie to wszystko a czas wykorzystam na przyjemniejsze rzeczy.

naczelnikospmrocza
Posty: 116
Rejestracja: śr 16 paź 2013, 19:17
OSP (gm., woj.): Mrocza , kujawsko-pomorskie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: naczelnikospmrocza » pt 25 lis 2016, 10:25

Niestety czytając to co powiedział szanowny Pan komendant również zastanawiam się czy to ma jeszcze sens , człowiek sie zrywa poświęca naraża , poświęca czas pieniądze kosztem rodziny , szkoli się , walczy o kase bo sami wiecie że to ciągła walka . O kase nie dla siebie tylko po to żeby służyć społeczeństu , niech wszyscy w końcu zrozumieją sprzęt umundurowanie itd nie służą nam tylko społeczeństwu. Jestem Ciekaw czy nasz Związek we Warszawie zareaguje jakoś na te słowa bo mi już się wszystkiego odechciewa .

star4x244
Posty: 27
Rejestracja: pt 03 lut 2012, 13:33
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: star4x244 » pt 25 lis 2016, 13:58

DOBRA ZMIANA


"Projekt nie jest jeszcze ukończony, nie możemy więc mówić o konkretach. Krajowy system ratowniczy w dużej mierze zastąpiłby krajowy system ratowniczo-gaśniczy – bez jego likwidacji, ale nowelizując go, usprawniając jego funkcjonowanie. Na przykład dzisiaj łatwo włączyć jednostkę OSP do KSRG, ale już jej wyłączenie bywa problematyczne. A przecież mamy w KSRG jednostki, które wyjeżdżają do akcji kilka razy w roku, jest nawet taka, która nie wyjechała ani razu, a dotuje ją budżet państwa. Kiedyś te jednostki były potrzebne, teraz niekonieczne i powinniśmy mieć możliwość łatwego wyłączania ich z KSRG. Marnotrawimy środki finansowe, które moglibyśmy przekazać prężnym jednostkom, wyjeżdżającym kilkaset razy w ciągu roku. Zmiana nie oznaczałaby zmniejszenia liczby OSP w KSRG. Chodzi o lepsze zagospodarowanie potencjału jednostek OSP w kraju i efektywniejsze wsparcie PSP."

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: XCerber » pt 25 lis 2016, 14:32

proponuje na jeden dzien wylaczyc OSP na terenie calego kraju z podzialu, zobaczymy wtedy jak PSP swietnie daje sobie rade... Dobra Zmiana Jarka;/

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: akbeg1899 » pt 25 lis 2016, 14:55

XCerber pisze:proponuje na jeden dzien wylaczyc OSP na terenie calego kraju z podzialu, zobaczymy wtedy jak PSP swietnie daje sobie rade... Dobra Zmiana Jarka;/
Pomysł jest dobry ale niestety nierealny.

Pueblo998
Posty: 64
Rejestracja: sob 18 maja 2013, 15:08
OSP (gm., woj.): OSP KSRG Służewo gmina Aleksandrów Kujawski powiat Aleksandrów Kujawski
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: Pueblo998 » pt 25 lis 2016, 17:51

akbeg1899 pisze:
XCerber pisze:proponuje na jeden dzien wylaczyc OSP na terenie calego kraju z podzialu, zobaczymy wtedy jak PSP swietnie daje sobie rade... Dobra Zmiana Jarka;/
Pomysł jest dobry ale niestety nierealny.
Zawsze można zawiesić na autach flagi z napisem Protest i to pomoże ;) A na poważnie to trzeba liczyć się z tym że przez takie wyłączenie ktoś może zginąć dlatego pomysł niezbyt trafny...

mario74
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 wrz 2015, 06:31
OSP (gm., woj.): OSP pow.strażacki
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: mario74 » pt 25 lis 2016, 18:32

Na jakim świecie ten człowiek żyje, on w ogóle zdaje sobie sprawę z tego co się dzieje w strażackim świecie?

krystianl21
Posty: 28
Rejestracja: wt 08 kwie 2014, 19:07
OSP (gm., woj.): Cieszanów, podkarpackie
Status: Offline

Re: PILNE-poczytajcie co nas czeka

Post autor: krystianl21 » sob 26 lis 2016, 09:32

Chce niszczyć, niech niszczy zobaczymy jak daleko zajedzie na tym wózku. Pan Komendant za długo przebywał na emeryturze i wypadł z realiów. Do roboty niech się weźmie Prezes Pawlak i cały Zarząd, a nie teksty o liderach orkiestrowych na pierwszej stronie.
Polecam kolegom lekturę Projektu ustawy o krajowym systemie ratowniczym
ODPOWIEDZ