Dofinansowanieo Jednostki OSP

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

Witam mam takie pytanko i prośbę skąd można pozyskać pieniądze na sprzęt czy rozbudowę remizy bo mamy dość małą i obecna autko mieści się na żyletki. Proszę o pomoc. Z góry wam za to dziękuje :D

maniek1203
Posty: 41
Rejestracja: pt 01 mar 2013, 16:53
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: maniek1203 »

Gmina, środki z konkursów takich jak np w Małopolskie Remizy (ale to już zależne od województwa), jeśli jesteście w KSRG to również można wnioskować

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

U nas to słabo z Gminy coś wyciągnąć. My jesteśmy z zachodniopomorskiego może koś z naszego regionu jest na forum i możne ma jakieś pomysły. A jeśli chodzi o remizę to kilka naście lat temu już mieliśmy projekt zrobiony ale władza się zmieniła i nic z tego nie wyszło. To wszystko musi wyjść z naszej inicjatywy.

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: akbeg1899 »

sam ze swojego doświadczenia wiem, że czeka Was długa droga aby coś ruszyć do przodu. Jeżeli macie mieszkańców za sobą to zawsze jakaś zbiórka pomoże cośpozyskać ale to ile będzie -1tyś zł, 2tyś...kropla w morzu potrzeb. My jesteśmy w KSRG, mamy obecnie 3 auta i remizę składającą się z: jeden garaż na GBA, pomieszczenie na materiały pędne i malutkie biuro(2m na 2m). Dwa pozostałe auta stoją w nieogrzanych garażach jakiś 1km od remizy. Jeżeli nie zmieni się u Was jak i u nas myślenie władz to ciężko Wam będzie zrealizować inwestycje budowy remizy.

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

akbeg1899 pisze:sam ze swojego doświadczenia wiem, że czeka Was długa droga aby coś ruszyć do przodu. Jeżeli macie mieszkańców za sobą to zawsze jakaś zbiórka pomoże cośpozyskać ale to ile będzie -1tyś zł, 2tyś...kropla w morzu potrzeb. My jesteśmy w KSRG, mamy obecnie 3 auta i remizę składającą się z: jeden garaż na GBA, pomieszczenie na materiały pędne i malutkie biuro(2m na 2m). Dwa pozostałe auta stoją w nieogrzanych garażach jakiś 1km od remizy. Jeżeli nie zmieni się u Was jak i u nas myślenie władz to ciężko Wam będzie zrealizować inwestycje budowy remizy.
Dokładnie my już trochę zaczęliśmy załatwiać dokumentacje odrolnienie działki itp. ale teraz wszystko stanęło w miejscu. Nawet większość sprzętu jaki mamy to sami kopiliśmy to co było najpotrzebniejsze. I teraz myslimy nad remiza a jaki nie to walnie jakieś Dofinansowania na sprzet który jest bardo potrzebny. Moze macie jakie pewne fundacje co pomadaja waszym jednostką.

franek65
Posty: 5
Rejestracja: pt 27 sty 2017, 12:39
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: franek65 »

tylko gmina chyba moze

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

Gmina u nas opada możne by pomogli jak byśmy coś ruszyli z remontem. A jeśli chodzi o Dofinansowanie na sprzęt to skąd pozyskujecie pieniądze, chodzi mi o fundacje rożnego rodzaju.

smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: smooke001 »

A dostaliście dofinansowanie z MSWiA w 2016?

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

smooke001 pisze:A dostaliście dofinansowanie z MSWiA w 2016?
Tak dostaliśmy i to jest duża pomoc dla nas.

smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: smooke001 »

To chociaz tyle bo ja dowiedzialem się ostatniego dnia składania podań i okazało się ze gmina nie miała w planach uwzglenic mojej jednostki w dotacjach. Ale w końcu się udało

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

smooke001 pisze:To chociaz tyle bo ja dowiedzialem się ostatniego dnia składania podań i okazało się ze gmina nie miała w planach uwzglenic mojej jednostki w dotacjach. Ale w końcu się udało
Te jednostki co nie są KSRG maja ciężko z pozyskaniem fundusz na sprzęt. U mnie już trochę się zmienił ale to tylko dzięki nam samych członków. Co było najpotrzebniejsze no to mamy z resztą już gorzej bo to wszystko kosztuje. Tak samo jak myślimy nad tą remizą albo powiększysz jeden garaż albo dostawić jeszcze jeden.

smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: smooke001 »

U mnie w gminie jest jedna jednostka w ksrg, mają sporo sprzętu ( np az 3 pompy plywajace) a i tak zawsze tam ladowane jest większość kasy. 2 lat nie można się doprosic o szkolenia z badaniami jest ten sam problem...Ale musimy walczyć o swoje

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

smooke001 pisze:U mnie w gminie jest jedna jednostka w ksrg, mają sporo sprzętu ( np az 3 pompy plywajace) a i tak zawsze tam ladowane jest większość kasy. 2 lat nie można się doprosic o szkolenia z badaniami jest ten sam problem...Ale musimy walczyć o swoje
Dokładnie trzeba walczyć o swoje. Dlatego poszukuje fundacji które pomagają OSP w zakupie sprzętów.

jens16
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 gru 2012, 10:46
OSP (gm., woj.): Gradki(woj.świętokszyskie)
Status: Offline

Re: Dofinansowanieo Jednostki OSP

Post autor: jens16 »

Masz wujek Google szukaj wpadnij na pomysł popatrz skąd inne jednostki mają fundusze nazwy instytucji, fundacji wpisz w wyszukiwarce "wsparcie osp fundacje", "fundacje wspierające osp" "sprzęt od sponsorów" no myśl, wpisuj czytaj i zapisuj, wejdź na stronę, czytaj ich statut na co dają i ładuj wnioski, dzwoń zdobywaj pieniądze. Manna z nieba nie leci pamiętaj.

Topic author
DawidZKA
Posty: 11
Rejestracja: czw 26 sty 2017, 17:43
Status: Offline

Re: Dofinansowanie Jednostki OSP

Post autor: DawidZKA »

jens16 pisze:Masz wujek Google szukaj wpadnij na pomysł popatrz skąd inne jednostki mają fundusze nazwy instytucji, fundacji wpisz w wyszukiwarce "wsparcie osp fundacje", "fundacje wspierające osp" "sprzęt od sponsorów" no myśl, wpisuj czytaj i zapisuj, wejdź na stronę, czytaj ich statut na co dają i ładuj wnioski, dzwoń zdobywaj pieniądze. Manna z nieba nie leci pamiętaj.
Dobrze wiem ze trzeba poszukać. Chciałem jakieś rady dostać od osób co już pisały i dostały Dofinansowanie dla swoich jednostek.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat