[b]POMOCY!!!POMOCY!!!POMOCY!!![/b]

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Skubi998
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 29 gru 2007, 13:33
Lokalizacja: Lubiąż
Kontakt:
Status: Offline

[b]POMOCY!!!POMOCY!!!POMOCY!!![/b]

Post autor: Skubi998 »

[b][size=18]Cześć wam wszystkim! :roll:

Mam zarąbisty problem i potrzebuję pomocy!!! Jestem studentem 3 roku PWSZ w Legnicy na kierunku administrowanie ochroną środowiska w przyszłym roku 2008 czerwiec kończę szkołe pisząc pracę licencjacką na temat:

"ROLA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W OCHRONIE ŚRODOWISKA"

Na początku wydawało mi się że jest to łatwy temat ale jednak okazało się że nie jest to takie proste ponieważ brakuje mi sporo materjałów. Moja prośba do was jeżeli ktoś ma coś na podobny temat i może udostępnić mi (oczywiście w pracy znajdzie się w bibligrafii) będę bardzo wdzięczny za pomoc. Proszę o jaką kolwiek pomoc a o to kontakt ze mną

Wojciech Spychaj
665-382-694
gg: 4114571 - pisz nawet gdy jest niedostępne
wojciechspychaj@wp.pl

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam
Wojciech Skubi Spychaj[/size][/b]
"...I volunteer save lives and what do you do?"...fire brigade lubiąż

PiotrG
Posty: 185
Rejestracja: sob 19 sie 2006, 14:20
Lokalizacja: pomorskie
Status: Offline

Re: [b]POMOCY!!!POMOCY!!!POMOCY!!![/b]

Post autor: PiotrG »

Witam
Cóż ci można pomóc ?
To pewnie już wiesz - podstawowy akt prawny to ustawa o PSP (Dz.U. 2006 Nr 96, poz. 667 ze zmianami), rola PSP w ochronie środowiska to m.in. art. 269 (ale też i inne art.) ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2006 r. Nr 129 poz. 902 ze zm.) - zakłady stważające zagrożenie poważnej awarii przemysłowej (zakłady zwiększonego lub dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej, tu m.in. raporty o bezpieczeństwie, plany zapobiegania awariom itp.) PSP ma wpływ na to czy dana instalacja czy zakład może wogóle rozpocząć działaność.
Poprzez zatwierdzanie raportów, planów ratowniczych, przeprowadzanie czynności kontrolno-rozpoznawczych, ćwiczenia tzw. na obiekcie próbuje się zapobiegać zdarzeniom, awariom czy minimalizować skutki awarii, wypadków.
Nie wiem jak sprawa wygląda w Dyrektywach tj. SEVEZO
Ochrona środowiska to też wykorzystywanie przez PSP (służby ratownicze) wszelkiego rodzaju środków, materiałów w akcjach ratowniczych (sorbenty, neutralizatory, dyspergenty, środki pianotwórcze, proszki gaśnicze, JUŻ NIE HALONY itp. które dodatkowo nie wpływają na zanieczyszczenie środowiska a nawet ułatwiają środowisku neutralizację zanieczyszczeń).
Przykład akcji na Wiśle po wycieku oleju - to PSP kieruje działanami ratowniczymi związanymi z ratownictwem chemicznym, ekologicznym - może uda ci się zdobyć parę zdjęć z tej akcji.

Jest tego trochę.
Powodzenia
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat