Aplikacja sms na androida.

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
JakubZ
Posty: 132
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Aplikacja sms na androida.

Post autor: JakubZ »

Witam. Czy posiada ktoś aplikację na androida, który gdy przyjdzie sms z remizy (określony numer) i o treści "Pozar PSP" włącza określony dzwonek w telefonie? Mam aplikację SMS Popup, lecz jako naczelnik dostaje dość dużo różnych sms z numeru remizy np. alarm, różne teksty i wtedy mi się włacza zawsze ten sam dzwonek, a potrzebuje żeby tylko gdy przyjdzie sms o treści Pozar PSP.
Obrazek

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: bobson »

mysle ze takiej funkcji nie ma zaden program. niewiem mialoby to dzialac ze program po tresci sms ma zalaczyc odpowiedni dwonek?? raczej nie ma czegos takiego wiec... zawsze ktos moze zrobic taka aplikacje. fajnie jakby ktos cos zrobil takie typowo pod wiadomosci flash z dsp bo wszystkie programy dzialajac jednak z chwilowym opoznieniem

Topic author
JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: JakubZ »

Powiem Ci tak, że SMS Popup mi wystarczał póki dostawałem tylko o pożarach i czasem takieś wiadomości. Od dłuższego czasu dostaje dużo więcej - alarm, brak prądu w remizie, stan alarmu, stan systemu, pożary, wiadomości.
Obrazek

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: marcin_op »

A czy chcesz dostawać te inne wiadomości też ?
Bo to co dostajesz (te sms-y serwisowe) można ustawić w terminalu.
Np. możesz obarczyć tymi wiadomościami inną osobę np. gospodarza, chociaż osobiście uważam że jako naczelnik powinieneś wiedzieć o wszystkim - nawet o tym że nie ma prądu.

Albo jeśli masz w domu drugi telefon kom. to ustaw np. same powiadomienia serwisowe na inny numer, a na Twój zostaw tylko alarmy do akcji.

Topic author
JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: JakubZ »

Chce dostawać te inne sms. O braku prądu wszystcy u nas dostają, ponieważ wtedy nie chodzi syrena - tylko sms. Mam tylko jeden numer, wiec bez sensu nosic dwa telefony tylko dla niektórych sms z remizy.

Może mi znajomy napisze takową aplikację i wtedy udostępnie inny - bo myślę, że nie jednemu się może ona przydać.
Obrazek

tedi09
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 maja 2009, 10:52
OSP (gm., woj.): Hopowo (Somonino, Pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: tedi09 »

Swego czasu był i chyba jeszcze jest na androida program FireAlert w nim zamiast nr. z remizy wpisujesz na jaki tekst ma on reagować w twoim przypadku będzie to Pożar PSP. Jak wpiszesz nr. remizy to będzie reagował na każdego sms-a z tego numeru a i można przypisać konkretny dźwięk pod wiadomość.
Awatar użytkownika

Grota112
Posty: 38
Rejestracja: ndz 05 gru 2010, 12:53
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: Grota112 »

tedi09 - Super aplikacja :)) Ustawiasz swój tekst np.: ALARM POZAROWY !!, zmieniasz dzwonek jaki Ci pasuje, długość dzownienia oraz wibracji. Jeżeli dostaniesz taki SMS automatycznie otwiera Ci się ładne okno ekranu z dzwonkiem i wyświetla się duży napis ALARM POZAROWY !!

Topic author
JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: JakubZ »

W sumie dobra aplikacja, z tym że może ktoś ją wykorzystać - np. wyśle Ci sms z innego numeru o tej treści i wtedy aplikacja zadziała. Ktoś może sobie jaja przysłowiowe zrobić z Ciebie.
Obrazek

tedi09
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 maja 2009, 10:52
OSP (gm., woj.): Hopowo (Somonino, Pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: tedi09 »

JakubZ pisze:W sumie dobra aplikacja, z tym że może ktoś ją wykorzystać - np. wyśle Ci sms z innego numeru o tej treści i wtedy aplikacja zadziała. Ktoś może sobie jaja przysłowiowe zrobić z Ciebie.
Tak może ale dlatego nikomu nie mówiłem na co ona reaguje kolegom ją też zainstalowałem ale wpisane jest tylko numer z remizy alarmowy a nie treść SMS u nas oprócz mnie pozostali otrzymują tą samą treść ALARM OSP ...... Dlatego oni maja wpisane nr.

Topic author
JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: JakubZ »

Będe miał taka aplikację, która będzie reagowała na sms o określonej treści z określonego numeru. Mogę odsprzedać za "grosze". Info na gg: 1953693 lub e-mail: zalaczajna@interia.pl
Obrazek

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: bobson »

Panowie mam taki problem pobralem sobie app Fire Alert 2 i nie bardzo wiem jak to ogarnac bo z angielskim nie bardzo :) a slownik .... heh. wiec mam mala propozycje dla osob ktore to ustawily i dziala. napiszcie tutaj na forum mala instrukcje dosc dokladna jak i co gdzie wpisac zeby dzialalo. bedzie dla potomnych no i ja sobie ustawie :D czekam za instrukcja w ladnych podpunktach.

Topic author
JakubZ
Posty: 132
Rejestracja: pt 29 kwie 2011, 00:20
OSP (gm., woj.): Pilzno, woj. Podkarpackie
Lokalizacja: Pilzno
Kontakt:
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: JakubZ »

Jak co to gg: 1953693 - na ile mogę na tyle pomogę.
Obrazek

bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: bobson »

heh tylko nie kazdy korzysta z gg

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: XCerber »

mógłby ktos podesłac instalnke do Fire Alert 2 na emaila bo jakos pobrac nie moge...
pinczyn@web.osp.pl

z góry dziękuje

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Aplikacja sms na androida.

Post autor: slawek.998 »

Ja również nie moge pobrać ,wrzuci ktoś instalke.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat