CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.

Topic author
Krzysztof Strzoda
Posty: 37
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

Moja jednostka jest na liście tych, w których mają ruszyć Centra - i mam nadzieję, że w końcu "góra" pokona trudności i wszystko ruszy. Może niektórym za bardzo puszczają nerwy, ale usuwanie całego tematu z forum jest grubo nie w porządku. Poruszę temat na najbliższym Prezydium ZOW. W niedielę mam zebranie sprawozdawcze OSP i nie za bardzo wiem, jak wytłumaczyć Druhom dlaczego narażam jednostkę na straty: zamontowaliśmy kraty na oknach i drzwiach (1.500 zł), wypopwiedziałem umowę świetlicy środowiskowej (900 zł), nie wynająłem sali na kurs prawa jazdy (300 zł). Podobno zwróci się to z nawiązką :?: Ducha nie gaście :twisted:
prezokomendant

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

:twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony wt 19 lut 2008, 22:17 przez 44g37R7@neostrada.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

Proszę o zadawanie pytań swoim koordynatorom powiatowym i wojewódzkim oni upoważnieni są do udzielania informacji.

Jeżeli tego nie robią to proszę informować o tym koordynatorów centralnych zgodnie z właściwością: http://www.zosprp.pl/?q=node/461

Bardzo się cieszę, że na naradzie komendantów gminnych Związku w woj. pomorskim temat będzie poruszany i jest to również dobre miejsce żeby sobie te sprawy wyjaśnić.

Pozdrawiam
Szamot

ptpiotrek
Posty: 18
Rejestracja: ndz 05 wrz 2004, 13:05
Status: Offline

Post autor: ptpiotrek »

przestałem się na jakiś czas udzielać bo mimo tego, iż nadal nie jestesmy pewni czy bedziemy w programie Zwiazek pozwolił w koncu na dyskusje na forum i wymiane pogladow co nas ucieszyło i uciszyło :) :) ... ale jak się wlasnie okazało ... do czasu :) ktory nastąpił ..

ciekawy przykład mamy w tym temacie ... załozyla go aniasmol (co widac na liscie tematow) ale jej postu juz nie ma he he :)

brawo brawo brawo dla odwaznych moderatorów, którzy nie boją się nam zamykać ust - ciemny lud trzeba brać "za ryj" nie ma innych możliwości (uwaga to delikatny sarkazm - zeby ktoś nie pomyślał że stoję jak idiota i się cieszę ... a takie interpretacje mojego ironicznego nieco podejscia juz sie zdarzaly niestety)

mój brat (niestety) po tych pierwszych zawirowaniach z kasowaniem tematów nie chce się przestać obrażać na ZOSP RP, Pana Tomka i innych moderatorów... nie zamierza tu pisać ... spokojnie czeka na wyjaśnienia i przeprosiny... pismo w tej sprawi poszło gdzie trzeba ... jeśli się nie doczeka jest gotowy oprzeć całą tę sprawę o jedyną chyba w tym kraju siłe która ma na coś wpływ czyli media... mamy bardzo fajne materiały elektronizne, które niestety w fatalnym świetle stawiają organizację na której czele stoi nasz Pan wice-premier - ale poczekamy jeszcze, bądźmy dobrej myśli :) może uda sie to kulturalnie zalatwić w naszym strażackim gronie bez wywlekania brudów na świat :)

Panie Tomaszu na pewno narada na Pomorzu to fajna rzecz i fajnie ze druhowie z Pomorza sobie wszystko powyjasniaja - tylko czy winny tez tam pojedzie i sie wytlumaczy :) a co z nami? co z reszta? :) :) :)
dla nas nie będzie już informacji żadnych? my i nasze wypowiedzi "do kosza" już na zawsze? :) :)

Strazak_Sam
Posty: 20
Rejestracja: czw 05 lip 2007, 13:56
Status: Offline

Post autor: Strazak_Sam »

Ludzie

Tego co wy tu wypisujecie czytać sie o prostu nie da.
Obserwuję to od dłuższego czasu i ręce opadają. Nie dziwię się wcale moderatorom, że co jakiś czas robią czystkę.

Są owszem wypowiedzi konstruktywne ale to ciągłe utyskiwanie marudzenie narzekanie ludzie gdzie my jesteśmy!!!!

Życzę dużo odwagi i cierpliwości wszystkim moderatorom tego FORUM.

Podobnie jak oni uważam że tak szczegółowe pytania należy zadawać zgodnie z sugestią moderatora.

Piszcie sobie gdzie chcecie ja będę pisał w drugą stronę. Ciekawe czy niektórzy z WAs są tacy odważni również w bezpośrednich rozmowach.

Przykre jest to co wypisujecie to błoto, które wylewacie.
Nie podejmujecie konstruktywnego dialogu tylko każdy pisze swoje.

Ciekawe czy ktoś z WAs zadał pytanie w tych sprawach mailem któremukolwiek ze swoich koordynatorów powiatowych i wojewódzkich. Pewnie nie ale y uporem maniaka wylewa tu pomoże żeby tylko pokazać jak to mona przez Internet Związkowi dowalić i swoje kompleksy wyleczyć.

Druhny i Druhowie przestańcie tu "bruździć".

ptpiotrek
Posty: 18
Rejestracja: ndz 05 wrz 2004, 13:05
Status: Offline

Post autor: ptpiotrek »

na moje szczeście Strażaku Sam - mam kopie moich wypowiedzi - także te skasowane i dodam, że prawie wszystkie - do - jak się to druh wyraził :) "brużdżenia" się nie poczuwam - i na moje szczęście moge to udowodnić w swoim czasie :)

a tego, że wprowadzanie CENZURY NA FORUM budzi mój sprzeciw, że KASOWANIE POSTÓW i CAŁYCH TEMATÓW jest nie w porządku - tej swojej opini się NIE WSTYDZĘ i bedę z tym walczył !! zdecydowanie !!!!!!!

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Nie zgadzam się z tym, co napisał Strażak Sam... tematy tutaj poruszane są globalne i raczej trudno odwoływać się do koordynatora powiatowego, jeśli sprawa dotyczy szerszego grona niż tylko centrów z określonego powiatu. Swoją drogą, "góra" powinna wiedzieć najwięcej i być pionierem w sprawie informacji - z tego co widać, moderatorzy nie potrafią skleić konstruktywnych odpowiedzi, bo sami zdają sobie sprawę ze swojego niedoinformowania... Forum raczej służy do tego, żeby wyrażać swoje zdanie na dany temat - każda opinia powinna być uszanowana - nawet ta najbardziej nieracjonalna... Druhna "aniasmol" napisała soczystego posta, o tym wszystkim co jej leży na wątrobie - widocznie moderator uznał to za obrazę (czego druhna nie miała na celu bo o tym napisała) i usunął temat, teraz niektóre posty, w tym mój traktujący o stosunku "mieszczuchów" do "wsioków". Szkoda, że post Ani został usunięty, ja nie potrafię w tak obrazowy sposób wyrazić swoich emocji - zgadza się z tym, że czasami puszczają nam nerwy, ale proszę posadzić się na miejscu druha Krzysztofa, który świeci oczami w swojej jednostce - ludzie z lokalnych OSP chcą konkretów; Zarząd władze gminy i sami druhowie - to spada na nas a my jesteśmy tylko ludźmi. Ironiczne "proszę o cierpliwość" straciło na znaczeniu, bo było wypowiadane zbyt często. Jedyne czego przez cały czas oczekujemy to konkrety - jedynym, jaki dostaliśmy był że centra ruszą...
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Witam.
To jest po prostu frajerstwo!!!
NIe dość, że usunięto cały temat dotyczący Centrów, to jeszcze jak założyłam nowy temat, usunięto moją ocenę tej sytuacji.
Piszę po raz drugi, coż się stało??? Czyżby nasza krytyka wobec ZG nie była konstruktywna??? Widocznie nie. I tu mi się nasuwa jedno zdanie. Widać, nasi przedstawiciele tam na górze nie są nawet w połowie tak inteligentni jak my!

Pozdrawiam was druhowie z OSP

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Drogi Strażaku_Sam
Rzeczywiście jesteś chyba "sam" (żart), ale widzę, że raczej sprawy centrów cię nie dotyczą lub masz znakomitego koordynatora i wszystko wiesz. Sugestia, aby pytać koordynatorów powiatowych jest niedorzeczna. Dlaczego??? Dlatego, że oni wiedzą mniej niż my. Generalnie tylko nam druhom z OSP zależy aby centra ruszyły. reszta robi co musi, jeszcze z opóźnieniami. Dokumenty dostarczone, a facet dzwoni do mnie o imiona rodziców, albo dostaję maila, że dokumenty należy złożyć, bo umowę będą podpisywać, a dokumenty leżą od 10 dni u koordynatora. Facet nawet nie czyta co dostaje, tylko przesyła dalej (żenada). Koordynator wojewódzki nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania. Z kim rozmawiać???
Poza tym uważam, że po to jest to FORUM, abyśmy mogli domagać się informacji. I każda nowinka powinna być umieszczana przez moderatora.

To Forum jest potrzebne - dzięki ludziom, których tu poznałam, dowiedziałam się więcej, niż od koordynatora powiatowego i wojewódzkiego razem wziętych.
I tu nie chodzi o narzekanie!!! Ale jeśli ktoś nie wie o czym mowa, to niech nie zabiera głosu!
Najpierw nam się nic nie mówi, a potem żąda żeby w dwa dni załatwić zaświadczenia, bo koordynator nie był łaskaw powiadomić nas, że termin został wydłużony itd
A informacji i tak będziemy się domagać.
Strażaku_Sam odbierasz naszą krytykę jako narzekanie, a ja uważam, że zebrało się tu kilku odważnych i mądrych ludzi, którzy nie bali się postawić sprawy jasno. I właśnie za to kasuje się nasze wypowiedzi, bo są niewygodne i stawiają ZG w złym świetle.

Więcej naprawdę nie mam ochoty tłumaczyć, dlaczego chcemy cokolwiek wiedzieć.

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

:twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony wt 19 lut 2008, 22:23 przez 44g37R7@neostrada.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Kolego, wszystko się zgadza poza jednym. Rzuciło mi się w oczy, że napisałeś,że internet będzie opłacany do 30 sierpnia. Internet zgodnie z SIWZ będzie opłacany do 30 września 2008 roku!!!
Ale cena niezła za łącze. A zważywszy, że mnożymy to przez 480 placówek...

44g37R7@neostrada.pl
Posty: 60
Rejestracja: pn 09 paź 2006, 21:19
Status: Offline

Post autor: 44g37R7@neostrada.pl »

:twisted: :twisted: :twisted:
Ostatnio zmieniony wt 19 lut 2008, 22:18 przez 44g37R7@neostrada.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Ktoś nieźle zarobi ;) Ciekawe jaka jest kara za zerwanie umowy o internet po 9 m-c...
Myślicie, ze dostawca internetu ma znajomych w ZG <lol> ?
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Post autor: fireman90 »

... 8)
Ostatnio zmieniony wt 12 lut 2008, 08:20 przez fireman90, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Jak to jest ze jedni maja 10 PC-tow inni 5... Rozumiem ze tych 5 ma lepsze właściwości...

PS
To ten sam projekt? 8)
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat