CENTRA KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ

Dyskusja o aktualnych wydarzeniach odnoszących się do typowych sytuacji życia codziennego. Informacje z pierwszej ręki obejmujące tematy przyciągające uwagę.
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Witam,
nie jestem do końca pewny co do odbioru sprzętu komputerowego; otóż potrzebne jest oświadczenie prezesa OSP o pozwoleniu na odebranie tego sprzętu przez osoby trzecie tj. pracownika centrum - co wiecie na ten temat? ew czy ma ktoś wzór takiego pisemka?

Tak przy okazji; od montażu alarmu sprawa stoi, mam nadzieję że wszystko idzie zgodnie z planem i niema żadnych przeszkód...

Pozdrawiam
dh Sławek
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

OSP_KORZEŃSKO
Posty: 8
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 18:07
Status: Offline

Post autor: OSP_KORZEŃSKO »

A więc u nas tak:
-umowy są
-meble są
-alarm jest
-intrnet już porawie :?
Czekamy na montaz mebli i sprzęt.

pozdrawiam
dh Mateusz
PS
Właśnie sie dowiedziałem ze w piątek będzie internet a w przyszłym tygodniu reszta 8)
Ostatnio zmieniony śr 27 lut 2008, 21:16 przez OSP_KORZEŃSKO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Sławko
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 lis 2006, 18:01
Lokalizacja: OSP Zagrodno
Status: Offline

Post autor: Sławko »

Witam !!!

Miło mi poinformować iż dzisiejszego dnia odbył się u nas montaż alarmu. Również dzisiaj dostarczono mebelki. Czekamy na ciąg dalszy !!!
P.S. Internet w trakcie realizacji.

Pozdrawiam!!
Jak dobrze być strażakiem :-)
Slawko OSP - forum www.strażak.pl

OSP_KORZEŃSKO
Posty: 8
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 18:07
Status: Offline

Post autor: OSP_KORZEŃSKO »

aniasmol pisze:Czy to oznacza, że po 30 września OSP będzie miała obowiązek utrzymać i opłacać internet przez 5 lat???
To jakos mi się nie widzi...
Niech no tylko prezes isę dowie...
Proponuje w sprawie finansowania pogadac z władzami gminy.
My mamy to wstępnie ustalone :wink:
Awatar użytkownika

Curahee
Posty: 164
Rejestracja: pn 03 wrz 2007, 12:56
Lokalizacja: WLKP
Status: Offline

Post autor: Curahee »

Dziś dowiezione meble... 1 gostek, kupa żelastwa i ja sam... Co prawda kurier sympatyczny, ale nie posiadał na swoim wyposażeniu żadnego sprzętu umożliwiającego rozładunek (musiałem zasuwać do domu po brzeszczot i kombinerki ;)) Generalnie, uwinęliśmy się w godzinkę - z wnoszeniem był już problem, ale po sąsiedzku wszystko można "załatwić".

Teraz czekamy na ekipy montujące meble oraz na "tych od sprzętu". Jestem - teraz - dobrej myśli, bo wiem że to wszystko gra - oby wszystko się szybko zmontowało i można było ruszać ze szkoleniami, bo opinia publiczna zaczyna naciskać, przynajmniej 10x dziś, a jest godz. 11.30, pytano mnie kiedy to ruszy... oby szybko :) a jak u was?

Co do dalszego finansowania centrum, najlepiej dogadać się z gminą. Jeśli OSP prowadzi działalność gospodarczą, to problemu niema - po prostu stworzyć warunki, aby sprzęt zaczął pracować na siebie i personel utrzymujący. Zawsze można się przecież dogadać, nie?

Tym optymistycznym akcentem kończę tego posta - następne na bieżąco - wraz z rozwojem sytuacji :D
Pozdrawiam,
dh Sławek
Piekło: przyszłe miejsce pobytu tych wszystkich, którzy lubią igrać z ogniem.

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Witam wszystkich!!!

Post autor: aniasmol »

Dawno nic nie pisałam. Cieszę się Curahee, że dotajecie powoli wszystko. My meble dostaliśmy tydzień temu, ale na razie nie śpieszą się z montażem. Słyszałam, że ekipy montujące wyruszą w teren, kiedy do wszystkich centrów zostaną te meble dostarczone. Więc chyba troszkę poczekamy.
A komputery mają dostarczyć dopiero, jak zmontują meble...
Alarm zamontowany, też tydzień temu i na razie nic nowego się nie dzieje...
PS. W sobotę jadę na pierwsze szkolenie... Szkolenie potrwa dwa dni. W sobotę w godz. 8.30 - 17.00 (przerwa na obiad),
a w niedzielę 8.30 - 13.20. W sumie fajnie, bo zapewniają noclegi już od piątku i posiłki, włącznie z obiadem w niedzielę po zakończeniu szkolenia.
Mnie jednak wkurzyło to, że nie mogę jechać swoim samochodem. Mieszkam 20 km od Łodzi i nie opłaca mi się nocować. Zwracają koszty dojazdu, ale tylko na podstawie biletów PKS lub PKP.
Gdybym chciała jechac samochodem to Combidata musiałaby wyrazić na to zgodę!!! i żeby żądać zwrotu kosztów to musiałabym zrobić ksero dowodu rejestracyjnego, prawa jazdy i NAPISAĆ UMOWĘ NAJMU SAMOCHODU OD WŁASNEGO MĘŻA bo nie figuruję w dowodzie rejestracyjnym itp.
Więc postanowiłam, że sobie daruję i albo pojadę autobusem albo odpuszczę koszty dojazdu na szkolenie i pojadę samochodem na swój koszt.
Pozdrawiam wszystkich

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Jeszcze przypomniała mi się sprawa opłacania składek na ubezpieczenie chorobowe. Przy umowie zleceniu jest to składka dobrowolna. Ale postanowiliśmy z kolegą, że będziemy płacić, bo gdyby nie daj Boże któreś zachorowało, to zwolnienie konieczne. A tu greps...
Zwolnienie nic nie daje, bo jak cis ię skończy to musisz odpracowac wszystkie godziny, przez któe cię nie było.
A dodatkowo, gdy jesteś chory to drugi pracownik musi cię zastąpić. Także nie dajcie się nabrać i nie płaćcie skłądek chorobowych...
Szkoda oddać 40zł...

Topic author
Krzysztof Strzoda
Posty: 37
Rejestracja: pn 19 mar 2007, 14:27
Lokalizacja: Śląsk
Status: Offline

Post autor: Krzysztof Strzoda »

A mnie dzisiaj ubawił pracownik Telekomunikacji. Ze strachem w oczach stwierdził, że parę godzin zajmie pociągnięcie kabla tel. z garażu do świetlicy. Pooglądał i umówił się na 4 marca. 6 mają dowieźć meble, 8 montaż alarmu. Jutro pierwsze szkolenie.
prezokomendant

OSP_KORZEŃSKO
Posty: 8
Rejestracja: ndz 11 lut 2007, 18:07
Status: Offline

Post autor: OSP_KORZEŃSKO »

No u nas już jest internet :lol:
TEPSA jak nigdy wywiązała sie z umowy na czas 8)

osp23
Posty: 4
Rejestracja: pt 02 gru 2005, 12:17
Status: Offline

działa

Post autor: osp23 »

Niektóre centra działają już pełną parą. BRAWO :lol:

Marcin Szymaniuk
Posty: 24
Rejestracja: czw 20 wrz 2007, 20:24
Lokalizacja: Białystok
Status: Offline

Post autor: Marcin Szymaniuk »

Które? Gdzie?
Anioł na Ziemi zginął ratując innym życie...

aniasmol
Posty: 23
Rejestracja: pn 14 sty 2008, 13:49
Lokalizacja: ŁDZ
Status: Offline

Post autor: aniasmol »

Witam.
Czy ktoś był na szkoleniu w ten weekend???
Ja właśnie kończę. Jak wam sie podobało?
Piszcie swoje opinie...

Muerte
Posty: 106
Rejestracja: wt 15 lip 2003, 09:28
Status: Offline

Post autor: Muerte »

nie wiem jakie jest Wasze zdanie, ale ja uważam, że te meble z trudem wytrzymaja najblizszych 7 miesiecy. Po 5 latach nie bedzie po nich sladu:)

Michał Nowak
Posty: 7
Rejestracja: pn 07 sie 2006, 18:40
Status: Offline

Post autor: Michał Nowak »

zwracam się z pyatniem do OSP, które wystawiają rachunek za wynajem pomieszczeń pod centrum. Czy musieliście zgłosic działaność gospodarczą? jak to u Was wyglada? Dzisiaj rozmawiałem z Urzedem Skarbowym i nadal nic nie wiem. Czekam na interpretacje indywidualna z Izby Skarbowej a rachunek za luty trzeba już wystawiac....

pilka2
Posty: 5
Rejestracja: czw 05 sty 2006, 23:49
Status: Offline

centra

Post autor: pilka2 »

Rachunek wystawiony a do urzędu nie trzeba zgłaszać wszystko podciągnięte pod działalność statutową na cele OSP. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat